Gloomhaven: Lví chřtán se pro mě stal tím nejlepším z celé série

od 12. 7. 2021Gloomhaven: Lví chřtán, Kubrt vs deskovky, Recenze, Videa0 komentářů

Po několikrát zahrané hře Gloomhaven: Lví chřtán musím přehodnotit názvosloví týkající se her řady Gloomhaven. Protože se mnou dost zamával. 🙂 Gloomhaven dělal mnoho věcí suprově a má v sobě mnoho perfektně fungujících nápadů. Tvůrce hry vzal na palubu i častou kritiku, kterou k původnímu Gloomhavenu lidé měli, dostal další nápady a zase je perfektně implementoval.


Hodnocení:

Lví chřtán je Gloomhaven pro všechny, kteří se báli toho, že Gloomhaven je už prostě hodně moc. Ale nenechte se mýlit. Není to ořezaná verze. Dostanete mechanicky totožnou hru, která vytváří totožné momenty a herní situace. Jen už to není tak …. monstrózní. 🙂 A i třeba tvorba mapy není díky knize příběhů tryzna, jako to bývalo díky ohromnému množství komponent u velkého bratra.

Obrovský plus je za systém tutoriálu, který hráče zábavnou formou postupně vtáhne do hry a i do příběhu. V takovéto míře jsem se s tím snad ještě nesetkal a je to další z geniálních věcí, které Isaac Childres napumpoval do Gloomahevnu.

Jinak zůstávají plusy klasického Gloomhavenu – vývoj postav, vývoj světa, neotřelé herní mechaniky. Vše zůstává na svém správné místě.

Jediným minusem oproti monstróznímu Gloohavenu je to, že krabice Lvího chřtánu nefunguje tak dobře jako těžítko.


Verdikt:

95 %

 

Komentáře k samotné hře směřujte do skupiny:

 

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

0 komentářů

Přidat komentář

Pin It on Pinterest