Je Karak oprávněně legendou mezi rodinnými hrami?

od 20. 8. 2021Karak, Kubrt vs deskovky, Recenze, Videa0 komentářů

Pokračuji na Deskozóně v oživování starších zajímavých článků z původního webu. Dnes si připomeňme recenzi na rodinnou klasiku – hru Karak od Albi . Stále je legendou, která se dočkala rozšíření a oznámení dalších her, které na ní mají navázat. 

Hodnocení:

Zpracování:

Moc se mi líbí karty hrdinů a desky, které hráči používají. Nezajímavě na mě působily dílky podzemí. Alespoň na první dojem, ve hře mi to jako nedostatek nepřišlo.

Zábavnost:

Pro dospělé hráče je hra přeci jenom okleštěná a sami si ji asi neužijí tak, jako jiné hry. Je však ideální pro děti mladšího školního věku. U mě uspěla i u dítěte předškolního. A já si tuto hru pro hraní rodičů s dětmi nemohu vynachválit!

Poměr cena/výkon:

Z hodnocení ukrajuje právě skutečnost, že se jedná o vstupní hru do světa deskových “her na hrdiny”. Po čase budete pravděpodobně chtít přesedlat na hru pokročilejší.

Celkové hodnocení:

Pokud chcete vaše dítka přivést k hrám, které těží z her na hrdiny (Descent, Zombicide, Gloomhaven pod.), nemůžete snad zvolit lépe. Prolézání hradu, boj s nepřáteli, sběr vybavení. Je tu snad všechno. A je to krásně zpracované, jednoduché a co je nejdůležitější – je to zábava. Teda s dětmi. Asi to není hra, kterou bych si vybral pro dospělácké hraní. Ale to bych si vzal ten Descent nebo Gloomhaven. A díky Karaku na to třeba nalákáte další hráče. 😀

V Karaku má každý hrdina dvě unikátní schopnosti a to ještě dále podporuje touhu hráčů si hru znovu vyzkoušet za jiného hrdinu a snaží se i reagovat na to, čeho by mohl být schopný soupeř.

Opravdu nemohu jinak, než hru Karak doporučit jako výbornou rodinnou záležitost!

Verdikt:

81 %

Komentáře k samotné hře směřujte do skupiny:

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

0 komentářů

Přidat komentář

Pin It on Pinterest