Atmosféra a zrada vás obklopí ve hře Nevyzpytatelní

od 25. 11. 2021Kubrt vs deskovky, Nevyzpytatelní, Recenze, Videa2 komentáře

Hra Nevyzpytatelní vás vezme na palubu parníku Atlantika na jeho cestě do Bostonu v roce 2013. Není Boston celkem blízko Arkhamu? Jaká to náhoda. Nebo ne?

Jedná se o nástupce deskové hry Battlestar Galactica, který vás z vesmíru vezme do horroru spisovatele H.P.Lovecrafta.


Klady:

Hra doslova přetéká atmosférou, kterou netvoří jen herní události a příběh, ale také sami hráči. Zpracování na pro vydavatele Fantasy Flight Games klasicky výborné úrovni celou atmosféru ještě podtrhuje. Hra Nevyzpytatelní exceluje v systému interakce mezi hráči, kdy se vše plní podezřením, paranoiou a zradou. Doplout na konec cesty je v tomto nastavení opravdu oříšek.

Zápory:

Ač jsou hráči zapojeni i při tahu jiných hráčů, občas na vás vyjde plonkový tah. Ostatní hrají, sbírají předměty a útočí. A na vás zbude pohyb a prostá, byť nutná záchrana civilistů. Za 5 sekund hotovo. Jelikož celé kolo může zabrat trochu času, pokud na takovýto “naplňující” tah čekáte opakovaně, může to zamrzet. O to víc se musíte během tahu ostatních být za svou šanci něco ovlivnit! 🙂

Celkové hodnocení Kubrta:

88 %

Komentáře k samotné hře směřujte do skupiny:

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

2 Komentáře

 1. Panda

  Přátelé jaké jsou hry “Panství hrůzy” a “Eldritch Horror”, jestli jsou ještě k sehnání? Někde jsem četl i “Panství hrůzy 2. edice”. Co mají ty novější edice?

  Moc se mi líbí ti Nevyzpytatelní. Hrál jsem hodně Arkham. Četl knihy s touto tématikou a hrál spousty PC her a konzolových s touto tématikou.

  Tak se zajímám, jestli i tyto hry jsou dobré. Díky

  • Dlaha

   Já mám Panství Hrůzy a je to excelentní záležitost. Často si ji lidi, se kterými hraju, pak sami koupí. Samozřejmě teda 2. edici, ta první už nejde ani sehnat. Druhá edice přináší mnohem jednodušší pravidla, protože místo pána jeskyně je v ní aplikace, která hraní šíleně zjednodušuje. Takže všichni hrají, nikdo se nemusí zdlouhavě šprtat herní bibli. I pro nováčka je vysvětlení pravidel otázka do 15 minut.

Přidat komentář

Pin It on Pinterest