Cesta vpřed: Deskozóna v roce 2022 a dále

od 2. 2. 2022Aktualizace Deskozóny, Články1 komentář

Je to neuvěřitelné, ale Deskozóna je tu s námi již dva roky od své úplně prvotní, neveřejné, betaverze. Za tu dobu jsme provedli spoustu změn a hlavně – otevřeli se všem 🙂 Neustále se vyvíjíme a máme neuvěřitelnou radost, že nás používáte a jste tu s námi. Naším cílem je vytvořit co možná nejlepší prostor pro všechny ke sdílení svých zážitků z deskovkářského světa a rozhodně nepolevujeme. Máme v plánu několik novinek a vylepšeních, o kterých si myslíme, že budou opravdu stát za to.

Úplně první neveřejná betaverze Deskozóny

V minulém roce jsme přinesli nový design a spoustu nových funkcí ze kterých máme radost a fungují velmi dobře. Mezi nimi je i Tržiště – jedinečná příležitost pro bazarový prodej her. Od počátku jsme nabídli funkce, které nikde jinde nejsou dostupné, jako je třeba základní analytika, práce s cenou či možnost prodávání více kusů. Zároveň se ale jedná o velmi komplexní funkci, kterou bylo velmi složité integrovat do stávajícího systému.

Budoucnost fungování Tržiště

S fungováním Tržiště jako takového jsme spokojení a myslíme si, že tato funkce má smysl. Bohužel s posledním aktualizací systému jsme stáli před složitou otázkou, zda investovat další významné nejen lidské zdroje do dalšího vyladění Tržiště tak, aby i po aktualizaci fungovalo tak, jak má a jak chceme. 

Po vyhodnocení aktuálního rozsahu využívání Tržiště, potřeby jeho dalších úprav a jeho vlivu na celkovou výkonnost a komplexitu webu jsme dospěli k rozhodnutí, že Tržiště v jeho bývalé podobě prozatím ukončíme   a přesměrujeme naše zdroje do jiných částí Zóny. Pro poptávku a nabídku her k prodeji tak bude nově sloužit tomu věnovaná skupina, ve které dojde k dalším úpravám a nastavení jasných pravidel. Přechod nastane postupně: od 2. února již nebudou moci nově registrované účty přidávat nové inzeráty na staré Tržiště a ke kompletnímu vypnutí funkce i pro nákupčí dojde od 1. března. Data spojená s Tržištěm pak smažeme po 1. dubnu. Situaci budeme dále sledovat a je možné, že Tržiště v původní podobě ještě uvidíme. 🙂

Události získají více pozornosti

Naopak funkce, které jsme se rozhodli věnovat ušetřený čas a prostředky, jsou události. Na nich již několik měsíců v testovacím režimu funguje Kubrtovo hraní, plány máme ale mnohem větší. V následujících měsících tak můžete očekávat značné vylepšení nejen vzhledu, ale i funkčnosti tak, abychom vytvořili skvělé místo pro hráče k tomu, aby si našli akci, co je zajímá. A naopak – pro organizátory skvělé místo k přilákání a správě návštěvníků svých akcí.

Zrychlujeme a přineseme další vylepšení

Před nedávnem jsme zavedli novinky, které nám pomohly Deskozónu zásadním způsobem zrychlit a rozhodně nekončíme. Společně s vychytáním drobných mušek plánujeme zrychlit ještě více, aby byla Zóna příjemnější na používání. Již nyní jsme ale rádi, že šlape velmi pěkně 🙂

V tomto roce máme v plánu se vrhnout i do dalších projektů, jako je optimalizace a vylepšování komunitních funkcí. To je náš hlavní směr, kterým bychom se rádi vydali.  A tak se letos můžete těšit nejen na nové funkce, ale i Deskozónu Offline, náš první čtyřdenní deskoherní festival uprostřed krásné přírody.

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

1 komentář

Přidat komentář

Pin It on Pinterest