Čarovné kostky, nezlob se

od 11. 4. 2022Čarovné kostky, Články, Dojmy, Kubrt vs deskovky, Videa2 komentáře

Máme tu další rodinnou pohádkovou hru s názvem Čarovné kostky, kterou jsem měl to štěstí vyzkoušet. Ve videu naleznete zevrubné představení a zhodnocení této novinky, která na první pohled zaujme krásnými figurkami jako z pohádky.


Hodnocení:

Ty figurky jsou fajn, jsou velké a dobře zpracované. Až na ty malé části, které mají tendenci upadávat… Tím ale pro mě pozitiva končí. Hra je náhodná, abstraktní. Rozhodovací možnosti jsou jen zdánlivé a hru skutečně řídí náhoda. K tomu je navíc hra hodně škodící a často trestá hráče, který to nemá šanci ovlivnit. Místo příjemné pohádkové hry tak dostáváme novou verzi hry Z pohádky do pohádky, která je řízlá hrou Člověče, nezlob se. Má ale krásné figurky. A taky stojí 1 500 korun. Materiálově a zpracováním je ta cena obhajitelná, herně už ne. Milovníci těch nejjednodušších her (viz ty dříve zmíněné) mají šanci dostat se k jiné hře, která naplní jejich deskoherní choutky. Pokud si pod pojmem hra představíte sérii zajímavých rozhodnutí, tak sáhněte jinam.

Kubrt index: 40 %

Čarovné kostky

Čarovné kostky jsou rodinná dobrodružná hra, která vás zanese do úžasného pohádkového světa bratří Grimmů.

Budete hrát za jejich nejoblíbenější postavy jako Červená Karkulka, Sněhurka, Kocour v botách, Šípková Růženka nebo Brémští muzikanti a plnit úkoly, za které dostanete body dobrodružství. V průběhu hry se setkáte se starými přáteli a navštívíte známá místa, naleznete kouzelné předměty a s pomocí unikátních schopností svých postav si vymyslíte svou vlastní strategii, jak si poradit s místními příběhy. Originální pravidla pohybu jsou v této hře založená na speciálních kostkách. Můžete je takticky umisťovat na herní mapu, často i jednu na druhou, abyste získali náskok před svými protihráči, nebo jim s nimi můžete zablokovat cestu, zatímco se budete snažit maximálně zužitkovat různé speciální stěny, které na kostkách mohou padnout. Pravidla jsou dostatečně jednoduchá, aby je zvládly i děti, ale zároveň nabízí dostatečnou hloubku a variabilitu, aby hru za čistě dětskou nepovažovali.

Pro 2 až 5 hráčů
Od 10 let
Na 45 – 60 minut

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

2 Komentáře

Přidat komentář

Pin It on Pinterest