Jaké je Rococo? Až se chlap lekne. Co taky čekat od hry, kde se šijí šaty na ples

od 12. 5. 2022Články, Recenze, Rococo1 komentář

Hraji těžké hry, které moje milovaná žena nikdy nepochopí, ani ji téma podobných her jako Barrage neosloví. Proto nastává hledání lehčích her, u kterých si zahrajeme spolu. Téma zvířátek jsme začali přes Na Křídlech, Cavernu a spoustu dalších, vyčerpali jsme se u Útulných doupat. Zvířata mi již lezou krkem. Zjistil jsem, že u mojí manželky hraje první dobrou téma – pokud se ji líbí, zvládne jakoukoliv hru. Náhodou mi padlo oko na Rococo, je tam vše co miluje a tak jsem neváhal zakoupit.

Jaký mám pocit ze hry Rococo?

Zatímco Brass je začouzená hospoda, kde je rozložený na neotesaném dubovém stole a pivo teče proudem, Rococo je cukrárna se šlehačkovými rakvičkami, větrníky a voňavou kávou.

Vše je tak nadýchané a ženské až se chlap lekne. No co čekat od hry kde se šijí šaty na ples.

Hra probíhá v sedmi kolech, vyberete si karty z balíčku, který si stavíte – slyšíte dobře vyberete si. No a nastávají 3 akce. Nákup další karty, nákup látek nebo nití a volánků. Šití šatů a prodej nebo zapůjčení na ples. Nakonec výzdoba sálů a stavba ohňostroje. To uděláte 7x a po hodině až hodině a půl hraní následuje bodování.

Je zde pár akcí, na které mám tři karty, ale bonusy na kartách vše násobí výběrem které suroviny, které šaty, nebo okrášlování prostorů. Je tu neskutečně hodně možností, co v každém kole dělat. Jako hráč těžkého eura, jsem se ani chvíli nenudil. A to jsem ještě nedodal rozšíření šperky které je také v krabici, přidáváte k šatům náhrdelníky a prsteny. Řekl bych jako hra Orleáns milion věcí co mohu dělat.

Žena je nadšená, malé nitě, volánky, infantilní kresby, vše po čem její srdce touží.

Složitost hry

Hra je středně těžké euro, s konečným bodovacím salátem, kde se boduje úplně všechno. Kdyby byla pod stolem chcíplá veverka, tak i ta by byla za bod.

Nevím k jaké obtížnosti učení bych to přirovnal. Na křídlech je pro manželku lehčí, spíše je to pro ni náročné jako Caverna.  Herně bych to přirovnal k hodně odlehčenému Brassu. (To berte z rezervou).

Zhodnocení

A pro mě je to skvělé euro, které mě hodně baví, ale to téma je na mě moc ženské. Nikdy bych to nevytáhl s chlapem, připadal bych si jako jinak orientovaný. Ale pokud budu chtít hrát s jakoukoliv ženou, která navštíví naši domácnost, budu hrát toto. Vím, že jim budou zářit oči a já si zahraji, ano zahraji, a užiji si to. Pánové, doporučuji tuto hru pro hraní s manželkami, milenkami, kamarádkami a dcerami . Tam dávám 10 z 10. S chlapem si dám raději Barage nebo Brass a nebudu hodnotit, protože bych to prostě nehrál.

Omlouvám se ženám za tuto recenzi, pokud máte pocit že stavím ženy jinam než muže, vše je postaveno na zkušenostech mého 30letého manželství. Všech žen si velice vážím.

Hra je jazykově nezávislá, pravidla jsou v angličtině. Na Zatrolených hrách jsou ke stažení pravidla v češtině k edici z roku 2013 (shodují se). K rozšíření klenotníci jsou na Zatrolených hrách dostupná pravidla ve slovenštině. Takže celkově bez problémů, ačkoliv neumím anglicky.

Hra zakoupena na Tlamě, po více zahráních jsem čím dál více nadšený.

Autor: Misak 73

Poznámka redakce: Hru můžete na Tlamě zakoupit i vy. Pokud využijete následující odkaz, přispějete na provoz Deskozóny:

https://bit.ly/DZRococoTlama

Rococo

Hra Rococo vás přenese na neúprosně snobský bál – kde jinde než ve Francii – kde se budete muset projevit jako nejelegantnější a nejhonosnější návštěvník, abyste si zasloužili výsostné místo k pozorování ohňostroje.

Rokoko je desková hra v euro stylu, která zajímavým způsobem pracuje s mechanismem deck-buildingu (budování vlastního balíčku karet v průběhu hry). Každé kolo zde budete hrát karty svých pracovníků, a tito pracovníci tak budou provádět svěřené úkoly: najímat nové pracovníky, nakupovat zdroje, vyrábět šaty či obleky nebo investovat do slavnostních dekorací. Ovšem ne každý z vašich pracovníků bude vhodný na všechny úkoly, takže bude třeba mezi nimi vybírat a chytře je vést. Nemluvě o tom, že každý z nich má speciální bonus a některé takové bonusy vám poté mohou přidávat body prestiže.

Po sedmi kolech hra končí velkým bálem a tedy konečným sčítáním bodů. V ten okamžik získáte body prestiže za určité bonusy svých pracovníků a také za obleky a šaty, které jste propůjčili hostům bálu či za dekorace, do kterých jste investovali. Hráč, který nashromáždí takto nejvíce bodů prestiže zvítězí.

Hra pro 1 až 5 hráčů
Od 14 let
Na 60 až 90 minut

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

1 komentář

Přidat komentář

Pin It on Pinterest