Vinohrad je od roku 2013 mým nejoblíbenějším eurem. Proč? To se dozvíte v recenzi

od 19. 5. 2022Kubrt vs deskovky, Recenze, Videa0 komentářů

Vinohrad je s námi v originále již 9 let, ale až nyní přichází na trh i v češtině. Pro mě je to ideální přístupné euro s potenciálem oslovit rodiny a méně náročné hráče. Mít při hře po ruce sklenku vína není určitě na škodu! 🙂


Hodnocení:

Hra Vinohrad je pro mě skvělým příkladem přístupné a čisté euro hry využívající mechanismus umisťování pracovníků (worker placement). Téma a zmíněná přístupnost ze hry dělají ideálního kandidáta pro rodinné hraní a hraní s méně náročnými hráči. Užijí si ji i začínající hráči. S tím se váže i hlavní nevýhoda této hry. Pokud je někdo milovník dospělých a složitějších euro her, tak mu Vinohrad nemá moc co nabídnout díky nižší herní hloubce. Pro takové hráče nezbývá než doufat ve vydání rozšíření, které i tento aspekt hry do značné míry řeší.

Kubrtův index: 85 %

Vinohrad

Zdědili jste malý, zanedbaný vinohrad v Toskánsku a snažíte se ho obnovit, zvelebit a rozšířit. Práce to nebude lehká, práce na vinohradu je nejen náročná, ale vyžaduje i dobré plánování a management.

Čím lepší víno budete mít v nabídce, tím více turistů váš vinohrad navštíví a znalci vína budou posílat objednávky jednu za druhou. Zvládnete vyrobit víno, které bude mít světový věhlas?

Hráči podle ročního období umisťují své dělníky na jednotlivá místa vinohradu, kde mohou vykonat různé akce. Nejprve připravují a rozšiřují vinohrad a poté sklízí a produkují víno, které nechávají zrát ve svých sklepech.

Pro 1 až 6 hráčů
Od 13 let
Na 60 – 90 minut

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

0 komentářů

Přidat komentář

Pin It on Pinterest