Hra s velkým H a nejlepší koop za dlouhou dobu, to jsou Duchové ostrova

od 25. 5. 2022Články, Duchové ostrova, Kubrt vs deskovky, Recenze0 komentářů

Hra Duchové ostrova sem vlétla jak uragán a jak rychle se objevila, tak rychle i zmizela, protože se po ní doslova zaprášilo. A zrovna v tomto případě se není čemu divit a velký zájem je více než zasloužený. Jedná se totiž o výbornou kooperativní hru, která je pro mě opravdu Hrou.


Hodnocení:

Kooperační hra má být výzvou. Je nuda, pokud se stále jen vyhrává a každá hra opakuje ten samý scénář. Duchové ostrova rozhodně nudou nejsou a nabízí toho pro hráče opravdu hodně. Na relativně jednoduchý pravidlový rámec se zde povedlo nasadit opravdu výbornou hru. Mechanismy zapadají do sebe s tématem, každá hra je jiná a to i díky asymetričnosti jednotlivých duchů. Poznávat jednotlivé duchy, učit se s nimi hrát a navíc učit se hrát i s různými spolupracujícími duchy, to je to, co je hlavní zábavnou esencí této hry. Kriticky se dívám na pokus o plastový insert, jehož poločas rozpadu je kratší než trvanlivost bublinek v brněnském pivu. Ale nějakou službu udělá a kdo chce, může si vybrat z široké nabídky insertů, které jsou k této hře k dispozici.

Hra je opravu výzvou a je s tím potřeba počítat. Nehodí se tak do každé rodiny, kterou naláká líbivá grafika a zpracování.

Kubrtův index: 89 %

Duchové ostrova (Spirit Island)

“Osadníci z Katanu” naruby. V této vynikající kooperativní hře se každý hráč ujme role jednoho živlu/ducha a s pomocí jeho sil brání ostrov před kolonizátory. Je libo spláchnout města do moře? Zasáhnout kolonizátory blesky? Či jen je nenechat v klidu spát? V základu na vás čeká 8 rozdílných duchů, 3 rozdílné národy, proti kterým bojujete, či několik scénářů, jež mění základní mechaniky hry. Přemíra znovuhratelnosti zaručena. A i přesto nezůstanete u základní hry a s 2 rozšířeními a promy se nyní můžete dostat na 24 různých duchů.

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

0 komentářů

Přidat komentář

Pin It on Pinterest