Konec věků není zas tak úplně obyčejný deckbuilding

od 28. 7. 2022Články, Dojmy, Konec věků, Kubrt vs deskovky, Recenze, Videa0 komentářů

Konec věků se těší pověsti jedné z nejzdařilejších her využívajících mechaniku stavění balíčku. Nemohl jsem proto nevyužít možnost si hru vyzkoušet a pro vás natočit video o tom, jak se hraje a jak se mi líbila.


Hodnocení:

Na první pohled zcela klasický deckbuilding a v dnešní době ani moc nezaujme. Na druhý pohled a první lepší ale nabízí řadu změn, které z něj dělají ve své kategorii unikát. Z deckbuildingových her nabízí jindy neviděnou strategickou hloubku díky nemíchání odhazovacího balíčku a statické nabídce karet, která je ale pro každou hru variabilní. Pokud vás na deckbuildingách láká právě toto, je Konec věků nejlepší volbou.

Pro ostatní ale zůstane pouze “dalším” deckbuildingem.

Kubrtův index: 70 %

Konec věků (Aeon’s End)

Konec věků je velká fantasy kooperativní karetní hra, ve které se budete v roli mágů bránit nájezdům záhadných Bezejmenných na Útočiště, poslední výspu lidí. Mechanicky hra využívá deckbuildingu, tedy tvorby balíčku, kdy hráči nové karty do něj mohou přikupovat. Zároveň je zajímavá tím, že ve hře není stálé pořadí tahu a hráči ani nemíchají své balíčky, mohou si tak do nich nachystat zajímavé kombinace. Ve hře budete hrát proti jednomu ze čtyř bossů, přičemž každý z nich má své specifické karty a schopnosti. Konec věků je navíc zasazen do velmi zajímavého fantasy světa, který je jiný, než ve spoustě generických fantasy her. Přidejte k tomu to, že se jedná o jeden z nejlépe hodnocených deckbuildingů a tahle hra je fakt pecka! 😉

Pro 1 až 4 hráče
Od 14 let
Na 60 minut

Děkujeme za vaši podporu!

advertisement

Skupiny

0 komentářů

Přidat komentář

Pin It on Pinterest