Ceny Deskozóny navazují na Kubrtovy ceny, které byly udíleny nejlepším hrám vydaným v češtině v roce 2018 a 2019.  V roce 2020 byly uděleny ceny za rok 2019 ve spolupráci celé skupiny ověřených deskoherních žurnalistů. Kromě Kubrta do poroty usedli i kolegové z plzeňského Jouobu a tajemná neznámá Vládkyně Una. A hry do soutěže nominovali sami hráči. To zajistilo, že výběr byl zároveň validní pro deskoherní veřejnost a zároveň zajišťoval vysoký standard oceněných her. Ceny Deskozóny na toto navazují a složení poroty a systém nominací zůstává. Navíc se letos nominace her jako takové považují za jeden hlas poroty, takže nominace mají větší vliv než kdy dřív.

Porota dopředu zvolila několik kategorií, ve kterých se budou ceny vyhlašovat. A ano, nejde o klasické kategorie, ale o kategorie, které mají na deskové hry nabídnout možná trochu jiný pohled.

Nominační kolo pro hráče je navíc spojené i se soutěží o deskové hry a příslušenství. Oslovili jsme vydavatelství, se kterými nejvíce spolupracujeme a máme pro vás hned 4 ceny. V rámci nominací si budete moct vybrat, o kterou z cen byste nakonec rádi soutěžili.   Vyhlášení cen proběhne pravděpodobně v rámci živého streamu. Našim ultimátním cílem je uspořádat deskoherní akci za účasti všech z vás. Loni jsme museli akci v pokročilém stádiu organizace zrušit. Letos nám to asi také nevyjde…

Nominace

Do 19. března můžete hlasovat pro své oblíbené hry.

Výběr

Do užšího výběru postupí každá s alespoň 2 hlasy.

Hlasování

Všichni členové poroty budou hlasovat za své favority.

Vyhlášení

Výsledky oznámíme v rámci speciálního online streamu.

Cena Deskozóny

Speciální Kubrtovu cenu vyhlásí sám… Kubrt. A to je vše!

Všichni nominující soutěží o některé z těchto cen:

Zóna: tajemství Černobylu od firmy Blackfire

Kyvadlo od firmy Albi

Stezky tukanů od firmy Mindok

Obaly Diamond dle vlastního výběru v hodnotě 1000 Kč od Tlama Games

Pro členy Deskozóny máme navíc bonus – stačí zadat svůj e-mail a potvrdit, že jsi členem (stačí se registrovat i v průběhu nominací) a budeš do každé kategorie pro slosování zařazen dvakrát!

Do slosování budou zařazeni všichni, kteří nominují alespoň jednu hru do každé kategorie Cen Deskozóny. Každý účastník má možnost vybrat 2 ceny ze 4, o které má zájem, do jejichž slosování bude zařazen. Výherce každé z her vylosujeme po konci nominačního kola.

Partneři Ceny Deskozóny:

Kubrt logo
Kubrt logo
Kubrt logo

Jak hlasovat a další otázky:

Kolik mohu nominovat her?

Do každé kategorie je možné nominovat až 2 hry.  Nebojte se tak toho využít naplno! 🙂

V jakých se nominuje kategoriích?
  • Největší překvapení
  • Největší zklamání
  • Nejzáslužnější počin pro komunitu
  • Hra s nejšílenějším tématem
  • Nejodvážnější hra
  • Nejlepší hra pro jednoho
  • Hra, která nejvíc uvaří mozek
  • Hra, která je tak strašná, že si nezaslouží existovat
Kdo vymyslel takové praštěné kategorie?

My. Kubrt, Una a kluci z JOUOBu. Nechtěli jsme dělat něco, co tu už bylo, tak jsme dali hlavy a návrhy dohromady a hlasováním vybrali ty úplně nejzajímavější kategorie. 🙂 A ano, jsou zcela jiné, než byly loni.

Hry musí být vydané v roce 2020

V nominacích se mohou vyskytnout pouze takové deskovky, které  byly vydány v roce 2020 . Počítají se do toho jak původní, tak i české verze a nové edice. Pro nominaci samotné hry nestačí, že pro ni v daném roce vyšlo pouze rozšíření či dotisk.

Nestačí pouhé oznámení, hra se musela reálně začít prodávat v obchodech.

Ujisti se, že je zadán správný název hry

Pro nominaci hry ji vyber ze seznamu. Pokud svého favorita v seznamu nenajdeš, můžeš ho vyplnit ručně, ověř si ale, že zadáváš správně celé jméno hry.

Musím hlasovat pro všechny kategorie?

Nemusíš. Můžeš hlasovat u všech (za což budeme opravdu rádi a zasloužíš si tím účast v soutěži o deskovku), nebo jen u těch, u kterých chceš. Je to zcela na tobě.

Musím zadat kontakt na sebe? A proč?

Povinný je pouze e-mail, díky kterému můžeme odhalit případné duplicitní a podvodné hlasování, důležitější ale je, že zúčastnění se dostávají do soutěže o deskovky! A to si přeci nechceš nechat ujít 🙂

Tebou zadaný e-mail slouží pouze pro potřeby kontaktování v případě výhry a informování ohledně vyhlášení cen.

Které hry postoupí? A jak to funguje?

V prvním nominovacím kole může kdokoliv nominovat na základě kategorie jednoho nebo dva favority podle pravidel výše.

V druhém kole bude porota hlasovat dle svých preferencí v každé kategorii z her, které jste vybrali – do seznamu postoupí každá, která se v nominacích objevila alespoň 2x.

Následně se sečtou hlasy a určí se vítězství. Nejdeme na kompromisy, tady se pojede čistě na body.

Kubrt sám pak vyhlásí svou vlastní cenu a my se určitě podělíme o nějaká ta zajímavá čísla.

Hlasování probíhá do 19. března 2021 včetně

Nominační kolo se uzavře 19. března včetně.

Hlavní slovo má Kubrt

Pokud dojde k nejistotě například ohledně toho, zda daná hra splňuje či nesplňuje pravidla pro nominaci, má poslední slovo Kubrt. Ceny jsou organizovány takzvaně na pohodu a spory se nepřipouští.

Jaká jsou pravidla soutěže o hry?

Do finálního slosování je zařazen každý, kdo se zúčastní nominačního kola, tedy vyplní formulář na této stránce a zadá svůj e-mail. Nutné je nominovat alespoň jednu hru do každé kategorie.

Každý se může zúčastnit pouze jednou, duplicitní záznamy nezvyšují šanci na výhru. V případě podezření na manipulaci s výsledky si vyhrazujeme právo dotčené záznamy a účastníky vymazat z hlasování i soutěže.

Svou šanci můžeš zvýšit registrací na Deskozóně. Naši uživatelé se totiž ve slosování objeví dvakrát.

Slosování proběhne po skončení nominačního kola. Výsledky budou oznámeny v rámci videa se slosováním.

Jaké je složení poroty a jak hlasuje?

Porotou cen je Kubrt, Una, kluci z Jouobu a vy . Ano, nominační kolo má roli jednoho porotce. Každý porotce může dát v každé kategorii jedné nominované hře 3 body, další jedné 2 body a jiné 1 bod. Hra, která v dané kategorii získá nejvíc nominací, má automaticky od začátku 3 body, druhá 2 body apod.

Jak funguje losování? A dvojitý hlas pro členy Deskozóny?

Při losování o ceny budeme losovat z těch, kteří zaškrtli alespoň jednu ze čtyř cen. Maximum jsou dvě.

Pokud jsi navíc členem Deskozóny a vyplníš své jméno, případně e-mail, který je totožný s registrací na Zóně, získáte další los. To znamená, že se v rámci jmen do slosování objevíš dvakrát a máš tak větší šanci na výhru.

A neboj, dvojitý hlas získáš, i když se registruješ až po odeslání formuláře. Jediná podmínka je, že to musí být přek ukončením nominačního kola 🙂

Nechce se ti neustále rolovat nahoru a dolů? Formulář si můžeš zobrazit i v samostatném okně. Pro vyhledání konkrétní hry můžeš využít zkratku CTRL+F.

Máš odhlasováno? Podívej se, co je na Zóně nového:

Pin It on Pinterest