Novinky na Deskozóně Fóra Hledat Výsledky vyhledávání pro: #MINDOK

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 výsledků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Výsledky vyhledávání
 • #9745
  Kubrt
  Účastník

  Další hrou, která není o psech. je hra Pelíšek. 🙂 Jak jde dohromady v této hře roztomilé a lákavé téma a abstraktní mechanismy? Dozvíte se ve videu.

  Hodnocení:

  Hra Pelíšek je abstraktní hrou, ve které se pomocí vytváření vzorců na pelíšku snažíte nalákat jednotlivé kočky, plnit zadání úkolů a získávat knoflíky. Téma a zpracování je lákavé a líbivé a ideální na rodinné hraní. Propojení mechanik a téma je ale vzhledem k abstrakci stejně jako u podobných her relativně slabé. Oproti jiným hrám ze stejné skupiny (např. Azul) nabízí menší hloubku a vyšší vliv náhody. Jedná se tak spíše o vstupní hru a nikoli pro hru pro náročnější hráče.

  Verdikt: 74 %

   

  #MINDOK #Pelisek #AEG #Calico

  Kubrt
  Účastník

  Tak tu máme další hru a další práci pro detektivy. 🙂 Toto město je přímo prolezlé zločinem a je na hráčích, aby přišli na kloub tomu, co se ve městě zločinu odehrává. Však je to všechno přímo před vašima očima! 😉

  Hodnocení:

  Ano, ze hry MikroMakro jsem nadšený. Za mě jeden z nejlepších zážitků u stolu za dlouhou dobu. Originální a výborně zpracované. Klobouk dolů autorům. Město zločinu (Zlosyny) v této hře ožívá před vašima očima. Případy jsou chytré, zajímavé a dobře zpracované tak, aby byly výzvou, ale neomezily se na hledání miniaturních detailů. Kdybych měl klobouk nebo tupé, smekám.

  Verdikt: 95 %
  #MikroMakro #MINDOK

  #7968
  Kubrt
  Účastník

  Vydal jsem se do říše tukanů a představím vám svou vůbec první Flip & Write hru. 🙂 A po této zkušenosti jsem velice zvědavý i na ty další!

  Hodnocení:
  Stezky tukanů jsou čistým reprezentantem skupiny her, která se označuje jako Flip & Write. Na základě líznutých karet terénu si na svou mapu ostrova zakreslíte stezku a tak se snažíte spojit jednotlivá zajímavá místa. Ve hře je minimum interakce – pouze soutěžíte o to, kdo spojí první shodně označená města či místa, za což dostanete něco málo vítězných bodů. Ale to je asi jediný zápor hry a pro podobné tituly to je typické. Zpracování hry je příjemné a líbí se mi, že na druhé straně listu s ostrovem Petit je nakreslený ostrov Grande, takže hra nabízí i další variabilitu. Pro rodinné hraní jasná volba. Vyzkoušejte.
  Verdikt: 80 %

  #StezkyTukanu #Mindok

  Kubrt
  Účastník

  Jak lépe začít rok, než s nějakou opravdu povedenou deskovkou? 🙂 Třeba s hrou Ztracený ostrov Arnak.

   

   

  Hodnocení:

  Ztracený ostrov Arnak splňuje všechny mé předpoklady pro zábavné euro. Krásné zpracování, mechaniky propojené s tématem, velká variabilita a vliv vašich rozhodnutí. Ve hře není jedna cesta k vítězství a je na vás, kudy se vydáte. Interakce mezi hráči je založená na soupeření o objevování jednotlivých částí ostrova a tajemství, a také na obsazování akčních polí. Je tak spíše nepřímá, což může řadě hráčů vyhovovat.
  Verdikt: 86 %

   

  #ZtracenyOstrovArnak #MINDOK #CGE

  #5797
  Kubrt
  Účastník

  Ostrov koček je v nebezpečí. A jak známo, taková kočka se sama nezachrání… Takže to je zase na nás.

  Hodnocení:

  Ostrov koček je příjemná rodinná hra nejen pro milovníky těchto zvláštních stvoření. Kombinuje draft karet, řízení zdrojů, plánování obsazení paluby a povedené zpracování. Hra se dá s trochou snahy dohrát do hodiny a kromě klasického režimu nabízí i režim opravdu rodinný. Hru si podle mě užijí i mladší děti školou povinné. Za sebe ji mohu opravdu doporučit.

  Verdikt: 82 %

  #OstrovKocek #MINDOK

  • Téma bylo upraveno před , 2 týdny uživatelem Kubrt.
  Kubrt
  Účastník

  Kdo se nebojí černého a trochu hodně morbidního humoru, musí zkusit hru Komu zvoní tramvaj. Rozhodně není pro každého, ale správná parta si ji užije nezapomenutelně.

   

  Hodnocení: 

  Humor ve hře Komu zvoní tramvaj je morbidní a černý. Toto vám nesmí vadit. Pokud si neumíte představit, že debata nad tím, koho zajedete tramvají, může být zábavná, tak ta hra prostě není pro vás. Pokud tuto představu nezavrhujete, tak to ale určitě vyzkoušejte. Hra je silně komunikační, plná narážek a co oceňuji hodně, narážek lokalizovaných nejen do češtiny, ale do českého prostředí. Důležité je, že každou kartu musíte doprovodit komentářem. Půl efektu dělá karta, druhou půlku to, co a jak k ní řeknete. Z nevinné karty nemající šanci ovlivnit misku vah se jednoduše může stát prvek zachraňující vaši kolej před průnikem tramvají.

   

  Verdikt: 75 %

   

  #KomuZvoniTramvaj #MINDOK

  • Téma bylo upraveno před , 2 týdny uživatelem Kubrt.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 výsledků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pin It on Pinterest