Prodat hru

(musíš být registrovaným prodejcem)

Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Descent: Výpravy do temnot (2. edice)

• Veřejná skupina
  • před 4 dny, 5 hodinami
  • 28

• 60

Členové

Descent 2.edice CZ – mít či nemít?

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Descent: Výpravy do temnot (2. edice) Descent 2.edice CZ – mít či nemít?

naposledy aktualizoval Xerticus před 2 měsíce, 4 týdny
2 hlasy
3 odpovědi

Má smysl nyní (konec 2020) pořizovat 2. edici Descent (CZ)?

Má smysl nyní pořizovat 2. edici Descent (CZ)?

Pro hlasování se musíš přihlásit.
  • Ano
  • Ne
  • Autor
      Xerticus
      Účastník
      reputace: 197
      Status: Návštěvník

Kontext:

1. Jedná se o relativně starší titul.
      2. Brzy vyjde 3. edice (anglicky).
      3. Jsem relativně deskoherní nováček a na Zatrolených hrách a BoardGameGeek se ty názory dost různí..

Otázky:

1. Stojí za to v tuto chvíli pořizovat CZ verzi 2. edice: Descent základ + Labyrint zkázy + Stín Nerekhallu?
      2. Aplikace pro kooperativní mód je v CZ?
      3. Existuje nějaká rozumná alternativa v CZ?
      4. Dá se to hrát i s dětmi (8 let)?
      5. Znovuhratelnost?

Xerticus
      Účastník
      Up
      1
      Down

Tak už jsem to nevydržel a tu druhou edici v češtině + 2 rozšíření jsem si objednal 🙂

Snekoun
      Účastník
      reputace: 381
      Up
      0
      Down

Zdar,

neodpovím ti k jednotlivým bodům, ale napíšu ti svojí zkušenost s Descentem.

cca před půl rokem jsem sháněl nějakou hru, kerou bych mohl hrát s dětmi. Jako dítě (cca 12 -13 let) jsem hrával s partou kamarádů Heroquest, který tehdy měl kamarád v NJ. Pak postupně DrD, AD&D, D&D, Warhammer, Pathfinder, Proroctví ….

V 6 letech začal starší syn vymýšlet sám scénáře vojsk proti sobě, házel si kostou z dřevěného hranolku, který si pomaloval fixou. Udělal si dvě armády vikingy a římany. Hned jsem si vzpomněl na jednoduchý Heroquest a začal ho shánět. Bohužel ceny se na ebay pohubují v řádech 10 tis. Tak jsem hledal alternativu. Do toho skočil koronavir … a tak jsem si přes bazar koupil základ Descentu 2nd v ČJ. Děcka (kluci 6 a 4 roky) to okamžitě nadchlo …postupně jsem dokoupil ve slevách Labyrint zkázy a Stíny Nerkalu. Hraju to s dětmi jako klasickou procházečku prašť a seber poklad. Kluci jsou nadšený, učí se na tom počítat (výpočtu jsou maximálně do 10), kombunují a zkouší taktiku. Starší je opatrný, přemýšlí …mladší jde do toho po hlavě, mlátí vše hlava nehlava, krade poklady, všem 🙂

Dnešní stav je,že jsme přibrali souseda se synem 6 let. Já dělám klasické DM (PJ), soused s kluky mají družinu a baví to všechny! Zatím nehrajeme scénáře, hrajeme volně, pomocí karet pana zla to občas okořením a funguje to bezvadně. Postupně, až kluci trochu povyrostou, plánujeme hrát scénáře. Jinak další přidaná hodnota pro mě je, že jsem se díky tomu, vrátil k modelaření a malování figurek.

Takže za mě, jednoznačně ano. Descent se dá využít i pro volné hraní s dětmi. Jelikož se dá koupit Descent 2nd ve slevách a přes bazary, šel bych do toho. Můžeš k tomu dokoupit i jakékoliv jiné figurky,které budou vizuálně jako figurky z jiných rozšíření. Karty v ČJ se dají k tomu stáhnout  na zatrolených hrách.

Jo a aplikace je v češtině.

Xerticus
        Účastník
        Up
        0
        Down

Ahoj,

díky moc za sdílení zkušenosti. Vypadá to, že do toho půjdu. Je to velké lákadlo.

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Descent: Výpravy do temnot – 2. edice je revidované vydání dobrodružné fantasy hry na hrdiny.
Jeden hráč se stane proradným Vládcem zla a další až čtyři hráči se v rolích udatných hrdinů snaží překazit jeho plány. Hra je scénářová a scénáře lze hrát buď jednotlivě nebo jako jednu velkou kampaň. Alternativně lze hrát i čistě kooperativní variantu, kdy roli vládce zla přebere aplikace.

Správci skupiny

Profilový obrázek
Kronwell
@kronwell

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest