Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Deskové hry digitálně

• Veřejná skupina
  • před 20 hodinami, 39 minutami
  • 46

• 69

Členové

Vaše oblíbené digitální verze deskových her.

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Deskové hry digitálně Vaše oblíbené digitální verze deskových her.

naposledy aktualizoval Vashek před 1 měsíc
9 hlasů
9 odpovědí
  • Autor
      Akulacz
      Účastník
      reputace: 984
      Poutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec

Které verze digitálních deskovek máte rádi a doporučili by jste je ostatním hráčům?

Já trávím hodně času mimo domov a nemám tak příliš možnosti dostat se na deskohraní, takže občas nepohrdnu ani nějakou tou digitální verzí.

V poslední době mezi mé favority patří

Through the Ages, které by jsme v deskové verzi ani na stůl moc nedostali nebo splendor.

AlfBoard
      Účastník
      reputace: 797
      Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Tak rozhodně Through the Ages je na mobilu snad lepší než na stole – je to nejlepší port deskovky do APKy co jsem kdy viděl.

Jinak hraji deskovky na Tabletopii. Zahrát si u stolu je samozřejmě ta nejlepší varianta, ale když není jiná možnost jak se sejít, tak Tabletopie je parádní.

Houp
      Účastník
      reputace: 217
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

Onirim (solovka 🙂 ), Suburbia (měl jsem jí, když byla za směšné peníze), zkoušel jsem i Star realms, ale na mobilu to není ono. Tablet by byl na to lepší. (vše Android)

Akulacz
        Účastník
        reputace: 984
        Poutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Suburbii mám ale zatím mi nějak nepřešla do krve… Původně jsem ji „strašně potřeboval“ ale nadšení docela opadlo.

Když je ta možnost, tak dávám přednost PC (Steam) verzím nebo emulaci androidu na PC.

Aktuálně asi vede Richard III a pak PC hry od aegod což také považuji za deskovky…

AlesCZE
      Účastník
      reputace: 924
      Tvůrce skupinPoutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Za mě dobře fungují deckbuildingové hry jako Ascencion a Mystic Vale – ten je daleko pohodlnější hrát digital než jako fyzickou hru, neboť si tam tuníte karty a v reálu musíte dávat tyto vylepšení do obalu a to trošku zdržuje hru… Jinak ani Mars Terraformace není zlá – ale tam to chce přidat rozšíření – minimálně aspoň mapy – základní se docela rychle ohraje 🙂

Junkyboy
      Účastník
      reputace: 246
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Můžeš zkusit Root. Já sám to teď ještě nemám, ale asi to na tom Steamu kliknu. Nevypadá to špatně a jestli se ke stolu nedostaneš, tak tohle je vynikající hra.

Matesack
        Účastník
        reputace: 355
        Hrdý sponzorPoutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Doporučuji kliknout 🙂 Mám za sebou zatím jen tutoriály za jednotlivé národy (nebyl čas na plnou hru), ale je to zpracovaný parádně. Pravidla i chování hry je přesný jak na stole a navíc grafika je perfektně padnoucí. Za mně digitální Root je must have. Jen snad časem přidají i rozšíření 🙂

Declon
      Účastník
      reputace: 397
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Docela mě baví občas Gloomhaven (steam – https://store.steampowered.com/app/780290/Gloomhaven/ ) .. a vývoj zatím jde kupředu ….. už aby tam byla full campaň. I když ten příběhový mód taky není špatnej …. a člověk občas dostane fakt slušnej klepec 🙂

Gloohaven

Gromthar
      Účastník
      reputace: 176
      Up
      0
      Down

Ani jsem netušil, že se už dá zahrát GH. Musim vyzkoušet, díky za tip.

Jinak mně se třeba líbila tahovka warhammer space hulk tactics, i když to nebylo kdo ví co, tak ta transformace byla za mě v pohodě.

Vashek
      Účastník
      reputace: 186
      Up
      0
      Down

Jednoznačně TtA, je to fantastický převod deskovky, kdy digitál je lepší než verze na stole.

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Skupina o digitálních adaptacích deskových her.

Správci skupiny

Profilový obrázek
Akulacz
@akulacz

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon