Prodat hru

(musíš být registrovaným prodejcem)

Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Deskozóna – organizačně

• Veřejná skupina
  • před 2 týdnů, 1 dnem
  • 290

• 144

Členové

Bazar na Deskozóně?

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Deskozóna Bazar na Deskozóně?

naposledy aktualizoval Akulacz před , 2 týdny
9 hlasů
19 odpovědí

Má smysl mít bazar na Deskozóně?

Co si o tomto nápadu myslíte? A nezapomeňte připojit i komentář dolů do diskuse 🙂

Pro hlasování se musíš přihlásit.
  • Ano, určitě!
  • Ano, ale musí přinést něco navíc
  • Nevím, nezajímá mě to
  • Ne, moc nevidím potenciál
  • Ne, naprostá zbytečnost, ani o tom nepřemýšlejte
  • Autor
      Vladislav Kluska
      Správce
      reputace: 2,355
      Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněTvůrce skupinPoutník Divnotou
      Status: Usedlík

S Kubrtem a Unou aktuálně finišujeme, aby Deskozóna byla v otevřené betaverzi – asi jste si již všimli, že registrace jsou otevřené. A zatímco za chvíli budou ready, přemýšlíme, co dál.

Všichni víme, jaká je situace ohledně bazaru s deskovkama a jaké reakce to vyvolalo. Nabízí se tedy otázka –  chceme bazar s deskovkama i zde, na Deskozóně?

Rozhodně by se ale nejednalo o kopii toho, na Zatrolenkách a fungoval by jinak, spíše směrem k otevřenému eshopu a FB Marketplace. Tedy, když to shrnu:

• Každý prodejce by si musel provést druhou „registraci“ – tedy vyplnit si v rámci bazaru nějaké další info (vyžadovali bychom pravá jména, když se jedná o nákup?)
      • Díky tomu by se mu vytvořil vlastní profil s přehledem toho, co prodává a hodnocením – tedy takový minieshop uvnitř celkového eshopu uvnitř Deskozóny
      • Následně by mohl přidávat jednotlivé produkty – zde by určitě <span style=“text-decoration: underline;“>nebylo</span> propojení s katalogem her (který nemáme a nechceme s ním konkurovat ZH)
        • Bylo by tak nutné nahrát vlastní fotky apod. – tohle bych ale viděl jako výhodu, více tlačit na fotku aktuálního stavu her
        • Zároveň by ale bylo možné naklikat, že je více kusů k dispozici (typicky pokud jste koupili balík více her z KS, protože bylo levnější poštovné – proč by tohle mělo být trestané??)
      • Nákupčí by si pak hru hodil do košíku a následně „koupil“ a domluvil se s prodejcem 🙂

Nebyl by tu tak tedy systém aukcí a celé by to více připomínalo eshop, prodávat by ale samozřejmě mohl kdokoliv cokoliv, co souvisí s deskovkama. Zároveň by bylo jasné, kdo to prodává a i to, jak aktivní je na Deskozóně.

Co myslíte, má smysl zkusit jít tímto směrem (zatím uvažujeme, zda má smysl se tím do budoucna zabývat), či nikoliv?

Kubrt
      Správce
      reputace: 3,681
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
      Status: Obyvatel
      Up
      0
      Down

Já jsem ten, který byl při plánování Zóny proti bazaru. Proč ho mít, když funguje na ZH? Proč něco,co funguje, kopírovat, drolit, kouskovat?

Moje prvotní reakce na změny na ZH byla, že tam bazar umře. Celý internet se dnes točí kolem zjednodušování a zpřístupňování. Lidi nechtějí někde klikat, řešit platby 50 korun, nechtějí přemýšlet, co je to ten měšec a co to pro ně znamená. A také jsou lidi už hrozně obezřetní, když po nich nikdo chce peníze a balí to za argumenty, které pro ně nedávají smysl.

ZH do toho šláply jako slon do porcelánu. A stejně tak do následné diskuze, které díky tomu slonovi v porcelánu nešlo zamezit. Stále si myslím, že to bylo špatné rozhodnutí a bazar to tam poškodí. I když na druhou stranu to třeba ZH pomůže jinde. Jak moc to bazar poškodí nevím. I když teď inzerátů tam znatelně ubylo…

Pokud by formát zde byl jiný, a měl smysl, tak teď říkám, proč ne. Ten styl minishopů se mi celkem líbí. Nebyl by to bazar, ale něco jako tržiště s nějakým způsobem „stálou“ nabídkou – ne na 7 dní a pak znova apod. Takže už nejsem proti, ale hlasuji, že pokud to bude posunem a přinese to něco jiného, tak si to umím představit. Ale budu mít zase tisíc nápadů, jak to udělat a budu potřebovat tisíc argumentů, proč to nejde. 😀

martannen
      Účastník
      reputace: 573
      Poutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec
      Up
      0
      Down

Já právě došel do situace, že mám víc her, než stačíme hrát. Nejsem duší obchodník, abych vytvářel aukce a těšil se, kdo o kolik přeplatí… Takže možnost, poslat hry dál, uvítám. Na druhou stranu, když tu bazar nebude, tak se z toho netento.

Luka
      Účastník
      reputace: 1,998
      Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Jo, já s bazarem nemám problém a nejsem proti. Už jsem se několikrát někde vyjadřoval k tomu dění na ZH a takhle fakt ne! Ale to všichni tady víme, že takhle ne, že? 🙂

A pokud nechcete kopírovat ZH, což já taky ne, tak bych asi ani nekopíroval FB. Chtělo by to něco, aby se z toho nestal ani druhej Marketplace. A to něco by mohlo být ten „e-shop“.

Dost se mi líbí ten nápad, to by bylo zajímavý a mohlo by to fungovat. Aby se mohlo procházet dle libosti vše, co se nabízí a nescrollovat dolu a nahoru a zjišťovat, co je k mání podle data vystavení inzerátu. Že by si ten, kdo chce něco koupit, sám vyfiltroval to, co se mu líbí a co by chtěl sehnat. To by se hodilo, pak by to, dle mýho, mohlo bejt funkční a vhodný to tady rozjet. 🙂 Pokud už to ale zase není nějaký kopírování něčeho.

Samozřejmě by ten inzerát byl vystaven tak dlouho, než by se to neprodalo. Časovej limit na týden, dva je otravnej…

Tlačení do vlastních fotek je taky celkem žádoucí. Prodáváš něco, tak ukaž, jak to vypadá! 😀

Zvláštní účet je taky dobrá věc a nebo nějak provázat s už aktivním účtem Deskozóny s více detaily. Technicky teda uplně nevím, jak by se to provedlo, ale to už by bylo určitě v režii @kroelh.

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Přesně tak nějak by to mělo fungovat 🙂 Zadané produkty na furt, dokud si jej prostě někdo nekoupí, bez časového (aspoň zatím) omezení.

Ono by pak šlo, aby k jednotlivým produktům i lidé vyplňovali podrobnosti, které by pomohly filtraci, ale zase ne nic složitého – asi jen hra/rozšíření apod.

Zvláštní účet by to byl hlavně v tom smyslu, že by to byla oddělená stránka s výpisem produktů a informacích o prodívajícím, stále by to ale byl ten jeden člověk a jedna registrace – nebylo by nutné se znovu registrovat, jen dovyplnit potřebné info a založit prodejní profil.

1a2a3a4
      Účastník
      reputace: 185
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

Za mě nesmyslné řešení, když chcu prodat hru se sbírky tak proto aby udělala místopředseda nové kterou mám vyhlídnutou né aby ležela na virtuálním eshopu kdoví jak dlouho, nemluvě o tom že časem vůbec zapomenu že jsem se jí snažil prodat a až jednou někdo třeba koupí už ji nebudu mít pře prodám jinde, stejně tak chybějící možnost aukce je nešťastná to že chci prodat hru ještě neznamená že tuším jakou má aktuálně hodnotu, aukce nevyhledávám kvůli velkému zisku ale aby si cenu stanovili kupující a né já. A ano přeprodávat kickstarter není nijak trestné ? ale když něco takového chci pořídit nechodím na bazar ale na Tlamagames… Takže neříkejte tomu bazar ale minimarket na předprodej výhodných koupí, nicméně takhle komunita zamě fungovat nemá. Vemte si příklad ze zavrhovaných Zatrolených her, kde pokud sw někde dá koupit něco výhodné tak najdete tip v diskuzi „kde výhodně nakoupit“ a multi pladge na Kickstarteru se domlouvají predem, takže tohle je komunita (doporučování a domluva, a né obohacování na přeprodeji…)

Kubrt
        Správce
        reputace: 3,681
        Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
        Status: Obyvatel
        Up
        0
        Down

Opačný pohled na svět:

Když chci prodat hru, tak ji chci prodat. Nikoli ji každý týden znovu dávat do bazaru. Také mě nebaví nesmyslné přihazování každý den o pět korun a podivné hry, kdy si prodejci přihazují sami sobě. Ať dotyčný napíše, kolik za to chce, a buď mu to někdo dá, nebo ne. Když někdo v bazaru něco prodává, tak by správce toho systému měl mít kontrolu nad tím, co je zač a měl by mít možnost zasáhnout, pokud dotyčný neplní daná a uznaná pravidla.

Takže ano, pokud do toho půjdeme, půjdeme do toho jinak. 🙂

Mimochodem:

Una
        Správce
        reputace: 1,000,921
        Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouTvůrce skupin
        Status: Bazar na Deskozóně?
        Up
        0
        Down

„Přeprodej výhodných koupí“ – a co je na tom špatně? Podívej se na ty profily na Zatrolenkách – stovky kladných hodnocení. Lidé, včetně mě, to chtějí.

Já nechodím na bazar prodávat, ale nakupovat. Často prostě netuším u KS kampaně, zda to chci, či nechci a tak opravdu uvítám, když mi někdo tu hru nabídne později skrze bazar. Většinou to mám navíc za zcela bezkonkurenční cenu, protože i on to měl levněji a určitě nejde o nějaký výdělečný byznys. Takže já jsem spokojená.

A btw i kdyby šlo o byznys – proč by to komu mělo vadit? Co je na tom nekomunitního? Mě fascinuje, kde se u nás v Češích bere ten pocit, že jakmile něco prodávám a mám z toho (byť malý) zisk, tak je to hned zlé. Není. Ten člověk s tím měl práci a mě ušetřil peníze, případně nabídl něco, co bych jinak nemohla mít. Win-win situace. a dokonce i win pro provozovatele webu, protože tam lidé chodí.

A Deskozóna je opravdu pro všechny, tudíž zde nic podobného zakazovat nebudeme.

Kuba.Lib
        Účastník
        reputace: 462
        Poutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Asi myslel toto. Na telefonu je to opravdu trochu peklo. A v různých zobrazeních se to mění. Teď když odpovídám to vidím stejne jako Kubrt

Přílohy:
        You must be logged in to view attached files.
          Vladislav Kluska
          Správce
          Up
          0
          Down

Malé okno v hlavním feedu je opravdu problém, mám to na seznamu a budu to řešit, tohle není příliš ideální.

Kuba.Lib
            Účastník
            Poutník Divnotou
            Up
            0
            Down

Navíc odpověď, kterou @1a2a3a4 napsal z hlavního feedu, vidím jen v hlavním feedu a ne stromu odpovědí ve fóru. to mi přijde divné

Vladislav Kluska
            Správce
            Up
            0
            Down

Ono to technicky dává smysl, byť uživatelsky to může připadat divné. Záznam ve feedu je jakási notifikace, že je něco nového ve fóru, kterou jde komentovat samo o sobě, aniž by se to projevilo ve fóru – předmětem diskuse je totiž ta notifikace.

Do ostrého spuštění Deskozóny bych chtěl vypnout možnost komentování právě u záznamů z fóra – věřím, že to je (a bude) zbytečně zmatečné.

Kuba.Lib
            Účastník
            Poutník Divnotou
            Up
            0
            Down

Jasně chápu, ale chvíli mi trvalo než jsem našel na co @kubrt  vlastně odpovídal.

Poslední OT do tohoto vlákna. Nejdou mi editovat moje vlastní příspěvky. Je tu nějaké vlákno kam hlásit případné chybky?

Vladislav Kluska
            Správce
            Up
            0
            Down

Ohledně editace je na hlavním feedu limit 15 minut, v rámci fóra by měl být stejný, ale nejsem si jistý. Případné chyby poprosím do testovací skupiny, připravím pak nějaký formulář. Díky! 🙂

https://www.deskozona.cz/groups/testovani-deskozony/

Luka
        Účastník
        reputace: 1,998
        Up
        0
        Down

Pomalu se nám tady z toho stává diskuze jak na ZH. A to jak délkou, tak argumenty. I když co se týče délky, tak to ještě jde… 😀

Ve zkratce odpověď @una, @kubrt, @kroelh: Souhlas!

A teď trochu obsáhlejší odpověď @1a2a3a4:  Nikdo tě nenutí ze ZH odcházet nebo nepoužívat dál jejich bazar a nikdo tě přece ani nenutí používat budoucí bazar, tržiště či jak se to bude jmenovat tady na Deskozóně. Jde jen o to, že tady to prostě bude jinak a je JEN NA TOBĚ, zda toho využiješ nebo ne! 🙂 Argumentuješ ale obdobně jako účastníci diskuze na ZH, obzvlášť ohánění se komunitou je vážně k pousmání. Pokud si chceš kupovat hry na bazaru, záleží jen na tobě, jestli se ti nabízená cena líbí nebo ne.

Prodávání věcí z kickstarterových kampaní taky není přece žádný přečin, ne? V době, kdy jede kampaň si hru koupíš, přijde ti za rok/dva a zjistíš, že už ji vlastně nepotřebuješ. Naopak ten, kdo kampaň propásnul, by si hru rád pořídil a naskytne se mu příležitost na bazaru. Co je na tom špatného? Pokud obě strany (prodejce-nakupující) vzájemně souhlasí a dojde k prodeji, kde je problém?

Pokud je cena jakékoliv nabízené hry přemrštěná, není problém přeci kontaktovat prodávajícího a domluvit se na ceně. Pokud k domluvě nedojde, tak prostě hru neprodám (nekoupím) a čekám, až hru prodám někomu jinému za mých podmínek (koupím hru za jiných podmínek). Že se někomu zdá cena drahá nebo nabídka nezajímavá není přece problém bazarového prodeje ale samotných účastníků. Mně třeba něco přijde cenově přemrštěné, ale další nakupující si rád zaplatí a ještě bude mít radost, že ušetřil a nebo, že hru konečně získal… Pokud obě strany (prodejce-nakupující) vzájemně souhlasí a dojde k prodeji, kde je problém?

A že mezitím, než se ti někdo ozve, už hru dávno nemáš a prodáš ji jinde někomu jinému? No, tak to je taky trochu o tom, co jsem psal výše ohledně účastníků bazaru. Stačí inzerát smazat a nebo k němu doplnit, že už je prodáno…

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Co se týče názoru na bazar, tak tady asi nemám co dodat, @una to pro mne shrnula dostatečně, je ale pravda, že člověk může po nějaké době zapomenout, že někdy něco do bazaru přidal. Tohle by se ale asi dalo řešit nějakou formou upozornění stylem – hele, máš to tam dlouho, je to furt platné? Díky za připomínku 🙂

Akulacz
          Účastník
          reputace: 1,136
          Poutník Divnotou
          Up
          0
          Down

Tak já mám názor někde uprostřed, změny na ZH mi nijak extra nevadí, ani to zpoplatnění. Chtěli tak zamezit chování, které tam bylo podmínkami zakázáno, jen to možná neudělali úplně nejlépe.

Mě například taková aukce vyhovuje, někdy třeba člověk neví kolik přesně si říci, tak to nechá zákazníkům ať si to rozhodnou, kolik jsou za hru ochotni dát. Prodlužování aukce mi pak přijde lepší, než například číhání na půlnoc aby mě někdo netrumfl.

K tomu upozornění, nebylo by lepší dát při vystavení také časové omezení?

Že by si člověk vybral jak dlouho chce mít inzerát vystavený?

Třeba týden, měsíc, neomezeně?

Pokud by člověk nabízel frčící hru, dal by týden, pokud něco okrajového klidně více.

A pokud by nabízel nějakou službu/výrobek tak klidně neomezeně. Například takový 3d tisk nebo insert vlastní výroby…

AlfBoard
      Účastník
      reputace: 832
      Up
      0
      Down

Přemýšlím o tom. Rozhodně se mi nechce komentovat to co se v současné době děje na ZH, protože už o tom bylo napsáno víc než dost, jak na samotných ZH, tak na FB. Osobní názor mám, dokonce jsem se o tom bavil s jedním kamarádem, který je administrátorem ZH, když mi domů tenhle týden přivezl jednu hru … ale jak píšu … už se na tohle téma ty názory opakují tak, že jsem to přestal řešit.

Ale co bazar tady? Ať máte na bazar ZH názor jakýkoliv, tak jediné co mi tam dává smysl, tak je právě to, že se to tam děje formou aukcí – někomu to možná nevyhovuje, ale já to považuji za hlavní smysl toho bazaru. Myslím si, že pokud by to nefungovalo na principu aukce, tak to prakticky smysl přestane mít, protože to prostě bude úplně to samé, jako když dám inzerát s pevnou cenou na svůj FB profil, nebo do některé FB skupiny. Myslím si, že když tady vznikne bazar, tak jak je popisováno, tak z toho vznikne prostě „jen“ to, že budu chtít prodat hru za pevnou cenu, tak ten inzerát pro jistotu hodím na svůj profil, do X FB skupin, na Marketplace, na Sbazar … Aukro …. a já nevím kam ještě …. + to hodím na Deskozonu. Nepřijde mi to vlastně jako duplikace bazaru ZH, ale jako duplikace asi tak 150ti věcí které už jsou. V principu to bude obdoba skupiny „Hry, které už nepotřebuji“, akorát, že si to …. před tím než to koupím … budu moct vložit do košíku.

Další věc je, že teď je tu pár lidí a vetšinou asi srdcařů, ale věřte mi: časem se sem nahrne hromada pitomců a případný bazar naláká další „businessmany“ …. a v neposlední řadě podvodníky. V té chvíli kolem toho začne hrozně starostí (které nebudou mé – jen chci upozornit na to, že to nebude žádná legrace). Vím o čem píšu – točil jsem se kolem nějakých projektů a vykašlal jsem se na to kvůli pitomcům.

Klidně mě teď sežerte …. ale já to vidím takhle ?

Akulacz
        Účastník
        reputace: 1,136
        Poutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Tak lehce sleduji jak se na ZH vyvíjí situace kolem bazaru vyvíjí a přijde mi že se to tam pěkně rozhýbalo. Každou chvíli přichází přichází nějaké funkční vylepšení a aspoňdle mě se to ubírá správným směrem. Trochu to tam prořídlo ale většinou zmizely takové hůře prodejné ležáky.

AlfBoard
      Účastník
      reputace: 832
      Up
      0
      Down

Ještě k tomu něco napíšu:

Já vidím dvě možnosti jak to řešit:

1. Bude tu bazar tak jak se tu popisuje a pravidla toho bazaru budou něco v tom smyslu „dělejte si tu co chcete a nás do ničeho netahejte“ – to si myslím že je špatně.

2. Do bazaru bude nutno investovat čas a nervy na poskytnutí nějakého servisu a záruk uživatelům. A to si myslím, že se proti provozovatelům Deskozony obrátí.

– Píše se, že se bude ověřovat totožnost minimálně prodávajících tím, že budou muset zadat pravé jméno. Nebude to fungovat. Tohle není schopný ošéfovat ani FB a to si myslím, že možností má víc. Podvodníci si boudou registrovat smyšlená jména, maily, bydliště ….. Jak se to bude ověřovat? Nijak. Budete prostě muset věřit, že ten člověk zadává pravdivé údaje. Občanku po něm chtít nemůžete.

– Po případném prohřešku uživatele dostane BAN? Zaregistruje si X nových profilů. Zakážete mu IP adresu? To obejdu jako nic.

– Začnou se řešit problémy jako „Franta mi hru neposlal“, „Jirka mi neposlal peníze“, „hra mi přišla poškozená, …“, „Honza to koupil za stovku a mě to prodal za litr“, „Helena je podvodnice“ …. na to Helena odepíše, že ona podvodnice není, že Luděk je debil … a asi tak milion dalších problémů. Jak se k tomu Deskozóna postaví? Dostane Honza BAN? Ale co když je Helena prolhaná hysterka? Nemá spíš dostat BAN Helena, za to, že neprávem obviňuje Honzu? A do toho ještě Honza o Heleně napsal něco hodně moc nelichotivého! Nemá tedy přece jen dostat BAN on za porušení slušného chování? A nebo víte co? Ať si Honza s Helenou dělají co chtějí .. BAN nedostane nikdo a my budeme dělat že to nevidíme …. fajn … budou se tu půl roku dohadovat. A nebo jinak! Udělíme někomu z nich antihodnost – nejlépe oběma! Jo aha!!!!  Tak teď oba píšou na velitelství Deskozony, že mají neprávem antihodnost. Co s tím? Tak jim je zase sebereme? ——– a je to tu! Původně dobrá myšlenka bazaru, kde se všichni určitě domluví … a my do toho nebudeme zasahovat …. se otočila proti Deskozoně a problémy z bazaru, který byl myšlený jako samostatný modul Deskozony začínají prosakovat do celé komunity Deskozóny.

Tak-že co s tím? Bude se muset ustanovit Ombudsman, který bude 24/7 řešit tyhle věci. Nebude to stíhat …. tak mu budou pomáhat další 3 lidi. No a pak se zjistí, že tohle prostě nejde dělat zadarmo … a že se to musí nějak zpoplatnit. A jsme na začátku: ZH bazar na druhou …..

Osobně věřím tomu, že na ZH to všechno taky začalo ušlechtilou myšlenkou vzniku platformy, kde se sejdou jen super lidičky …. a rozhodně to nebude komerce = nikdy se za nic platit nebude!

Deskozona je super věc, moc se mi to líbí …. ale já si myslím, že kšeftování nepřinese nic dobrého.

Asi to zni jako katastrofické scénáře, ale já nevařím z vody …. tohle je TESTOVÁNO NA LIDECH ?

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina věnující se této Zóně. Podněty, tipy, pravidla…

Správci skupiny

Profilový obrázek
Una
@una
Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest