Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Deskozóna – organizačně

• Veřejná skupina
  • před 1 dnem, 8 hodinami
  • 261

• 133

Členové

Co bychom rádi do Deskozóny přidali

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Deskozóna Co bychom rádi do Deskozóny přidali

naposledy aktualizoval Pierre před 3 týdny,
13 hlasů
62 odpovědí
  • Autor
      Kubrt
      Správce
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouHrdý sponzor
      Status: Usedlík

S Deskozónou máme nějaké plány. Ten hlavní je ji v nejbližší době už naplno rozjet a zpropagovat. Kdo ji  nehledá, tak ji zatím nenajde. 🙂 Ale co pak?

Máme vize a sny. Dost závisí na tom, jak si Zóna povede. Něco od nás bude vyžadovat relativně dost práce, něco bychom třeba rádi koupili (nějaký modul|/plug-in), uvidíme.

Zde bychom rádi udržovali seznam toho, co máme v hlavě. Vy se k tomu určitě můžete vyjadřovat a i psát své tipy. Jen mějte na paměti, že naše možnosti nejsou neomezené. 🙂 Některé níže uvedené věci zní jako sranda, ale  je za nimi nějaká investice…

Náš #wishlist:

1. Systém událostí
      2. Tržnici (každý by mohl mít svůj stánek)
      3. Hashtagy (aby se dal propojovat související obsah)  HOTOVO
      4. Připínání příspěvků (správce by mohl ve skupině něco důležitého napíchnout nahoru) HOTOVO
      5. Přidat odkaz do patičky „Kontaktujte admina“ HOTOVO
      6. Rozdávání reputace za hodnocení her/skupin
      7. Omezení výpisu nejlépe hodnocených her na hry s X a více hodnoceními
      8. Reputace i za komentář HOTOVO
      9. Reputace za dobře hodnocená příspěvek/komentář HOTOVO
      10. Žebříček členů (dle reputace apod.)
      11. Systém pro sledování pokroku v získávání odznaků
      12. Žebříčky her
      13. Lepší vyhledávání skupin
      14. Nějakou formu RSS HOTOVO
      15. Umožnění editace titulní záložky skupin všem správcům skupiny. HOTOVO
      16. Další achievementy formou odznaků
      17. Předělat hlavní menu
      18. Po kliknutí na aktivitu téma/odpovědi přesměrovat na konkrétní příspěvek, ne nahoru HOTOVO
      19. Znemožnit reagování na věci z fóra za zdi. HOTOVO
      20. Umožnit vkládání obrázků apod. i do komentářů. HOTOVO

Toto je první nástřel. Seznam se bude určitě rozrůstat. 🙂

#Deskozona #ToDo

#wishlist

• Téma bylo upraveno před 1 měsíc, 4 týdny uživatelem Kubrt.
      • Téma bylo upraveno před 1 měsíc, 4 týdny uživatelem Kubrt.
      • Téma bylo upraveno před 1 měsíc, 2 týdny uživatelem Kubrt.
      • Téma bylo upraveno před 3 týdny, 2 dny uživatelem Kubrt.
      Kubrt
      Správce
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouHrdý sponzor
      Up
      0
      Down

Zaktualizoval jsem náš seznam přání. 🙂 Nebojte se se psát vaše návrhy, co se bude zdát alespoň vzdáleně reálné, se na seznam třeba dostane. 🙂

Deskhoherní Koutek
      Účastník
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

Nevím, jestli to dělám blbě, ale když vidím na zdi příspěvky, tak je nemůžu komentovat, pokud nejsem součáští té skupiny 🙁

Nevím jestli je to záměr 🙂 ale lehce to prudí (pokud jde o otevřené skupiny)

Michal

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Ahoj, odpovím i tady pro příští generace. Skupiny se můžeš účastnit, pokud jsi jejím členem. Tudíž se to chová dle očekávání.

BombastiqueOne
      Účastník
      Up
      0
      Down

Ahoj,

bylo by super, když někdo vloží do příspěvku více fotek, aby po rozkliku mezi nimi šlo listovat přes šipky ať už na klávesnici, tak i klasicky klikem. Nyní rozklikneš jednu, zavřeš – rozklikneš druhou, zavřeš…

Dík 🙂

Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Koukám na Aktivitu skupinu
      <h2>https://www.deskozona.cz/groups/soliterni-hrani/</h2&gt;
      kam jsem vložil „Hrajeme sólo – září 2020“. Ve výpisu mojí aktivity nejsou vidět odrážky a formátování taky není asi úplně, jak by mělo být. Text tam, kde měly být odrážky, je nějaký větší.

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Ono s tím složitým formátováním se chová jinak ve fóru a na zdi. Problémem je také kopírování textu např. z wordu, kde není vidět spousty a spousty kódu, který se to pokouší formátovat. Pak to zlobí. 🙁 Budeme to sledovat a pokusíme se to průběžně ladit.

Texty ideálně vkládat jako pouhý text a ladit až zde pomocí místního editoru.

Jack Sparrow
          Účastník
          Up
          0
          Down

Konkrétně v tomto případě jsem nic nevkládal. Vše bylo napsáno ručně

Onas
      Účastník
      Status: Cizinec
      Up
      0
      Down

existuje tady neco jako RSS? Treba na zatrolenkach funguje rss feed na vsechny prospevky ve vsech diskuzich.  To odebiram a nemusim nikam chodit, jen to sleduju ve feedu/ve ctecce a otevru jen to, na co chci reagovat a nic mi zaroven neutece.

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Nějaká forma RSS by jít mohla, jukneme na to. Dík.

Vladislav Kluska
        Správce
        Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na Zóně
        Up
        0
        Down

Samozřejmě 🙂 celý Deskozóna má svůj feed a pak každá skupina vlastní, pokud bys chtěl sledovat jen je. Stačí vždy kliknout na ikonu RSS a získáš odkaz, třeba tento https://www.deskozona.cz/activity/feed/

Přílohy:
        You must be logged in to view attached files.
      Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Vložené odkazy na zdejší skupinu se samovolně mění.

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Vime. Resime. Je to uvedene ve znamych chybach. Dik!

Michal Feltl
      Účastník
      Up
      0
      Down

Co znamená „zdroj“ u vložení obrázky do zprávy? Proč nejde vložit obrázek stejným způsobem jako do nějaké diskuze „Choose file“ (které by mimochodem se mělo počeštit :-)). Tzn. bylo by možné přidat možnost poslat někomu obrázek (např. screenshot napřímo přes zprávu?)

Přílohy:
      Kubrt
      Správce
      Up
      0
      Down

Vložit jde pouze URL na obrázek. To je právě zdroj… Vlastní nahrát v tomto případě nelze. Celý systém obrázků máme v plánu rozvoje.

Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Bude se nějak řešit to, že když někdo odpoví na Zdi na příspěvek ve fóru, tak v tom fóru ta odpověď není vidět?

Přijde mi to divné. Na Zdi to fórum jakoby žije, pak do toho fóra jdeš tam je mrtvo.

Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Protože předchozí příspěvek nejde Upravit, tak ještě dodám, že bych rád v debatě pokračoval, ale ta se bude odehrávat tím pádem pouze na Zdi a pomalu bude padat dolů. Ve fóru se neobjeví a nikdo se k ní nebude moc přidat.

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Když na něco odpovíš, tak se to dostane automaticky na zdi nahoru, takže si i pokecáte. Ale v tom fóru jsou některé věci lepší.

jofner
          Účastník
          Hrdý sponzor
          Status: Přistěhovalec
          Up
          0
          Down

Tady souhlasím s Jackem, taky mě toto zarazilo a přijde mi to z UX hlediska dost matoucí. Vlastně od začátku co DZ procházím mi přijde zeď vs forum (ve skupinách) dost schizofrenní 😀

Očekával bych že se reakce na příspěvěk fora v tom foru objeví, protože já bych ji tam logicky hledal.

Ten přesun nahoru vypadá fajn na papíře 🙂 jenže po nějaké době ta diskuze upadne a stejně na zdi zapadne dolů. Jenže při procházení fora pak už nezjistím, že se komunikovalo, vypadá to jako příspěvek bez reakce.

emil0
            Účastník
            Up
            0
            Down

Souhlasím, je zvláštní že lze v tomto smyslu komentovat založení téma ve fóru. Všichni se tam vyjadřují ale to fórum je prázdné. Protože reagují a odepisují na aktivitu založení toho fóra.

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Ano, proto jsme psali, že to budeme řešit. 🙂 Na věci z fóra by již brzy nemělo jít na zdi vůbec reagovat a mělo by to směřovat sem. Dejte nám chvilku, jsme jen lidi. Jeden a půl lidí. 🙂

anupinka
      Účastník
      Up
      0
      Down

Bylo by vážně super, kdyby při přihlašování bylo možné zatrhnout tlačítko ve stylu „Neodhlašovat“, aby člověk nemusel pokaždé znovu zadávat login.

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Ahoj. To není chybějící funkce, ale chyba. Pracujeme na tom, aby se to vyřešilo. Dík!

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Celý systém přihlašování budeme předělávat, takže s tímto určitě počítáme 🙂

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

A nyní by to již mělo být opraveno 🙂

Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Když člověk vleze do skupiny, nemělo být tam být někde vidět, že tam existují založená fóra?

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Skupina s fórem má v menu nabídku „Fórum“. Aktivita fóra pak bude vidět na zdi. Přemýšlím ještě o nějakém bloku „Poslední téma ve fóru“ apod., aby se na to lépe upozornilo.

Jack Sparrow
          Účastník
          Up
          0
          Down

Nabídku „Fórum“ mají i skupiny, kde žádné fórum založené ještě není. Tedy já to tam vidím.

Co třeba u té nabídky aspoň číslo, kolik fór je založeno? Aby tam člověk zbytečně nelezl, když tam nic není.

Co navrhuješ je samozřejmě ideál.

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Ideální je se koukat na zeď. Dá se tam i zobrazit pouze obsah „nová témata“ nebo „odpovědi“. To o aktivitě ve fóru dost napoví.

emil0
      Účastník
      Up
      0
      Down

Mám jen dva lehké body.

1) Odznaky: Vím, že odznaky teď skáčou více než bude běžné (díky soutěži + novým účtům) ale nešlo by je někde vypnout? Pro mě to skutečně není (alespoň zatím, nevím zda to bude mít nějaké využití) informace, kterou potřebuji vědět. Zvláště pak nerozumím, proč to vyskakuje na zdi v záložce „Mé skupiny“ (snad jen to ten člověk co získal odznak je asi členem některé ze skupin co já).

2) Řazení skupin: Sekce skupin „Deskové hry“mají vždy náhodné řazení. Tedy není to dle členů, dle abecedy nebo toho kdy byla vytvořená. Tedy pokud bych se chtěl přidávat do nově vzniklých skupin tak musím projít všechny strany (aktuálně 7).

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Ahoj.

Ad 1) Můžeš si zapnout filtr na něco jiného. Bohužel zobrazení ne vždy funguje dle zadání a to řešíme s původcem systému.

Ad 2) Výpisy v odkazech v menu jsou tříděny dle posledních aktivních. Víc možností třídění je v záložce skupiny, kde si můžeš volit zobrazený typ skupiny a řazení:

Zónu budeme dále rozvíjet, všechny podněty bereme na palubu a pokud se objeví příležitost ke zlepšení, popadneme ji za pačesy. 🙂

Dík!

emil0
          Účastník
          Up
          0
          Down

ad1) Ok, vyčkám tedy na opravu.

ad 2) Rozumím.

Díky

anupinka
          Účastník
          Up
          0
          Down

Zřejmě to víte, ale pro jistotu upozorním, že ty filtry zlobí fakt hodně. Když na Deskozónu přijdu za den poprvé a nastavím je, tak je všechno ok. Ale pak aktualizuji stránku a přestože filtr je viditelně stále nastavený na „Mé skupiny“ a „Příspěvky“, tak se mi fakticky zobrazují Všichni členové (nejen mé skupiny) a Vše (nejen Příspěvky).

Ale je to super projekt, tak hlavně vydržte, kluci ;)!

Vladislav Kluska
            Správce
            Up
            0
            Down

Díky, víme 🙂 Tohle je bohužel mimo naše možnosti – tedy, mohli bychom to opravit, ale tohle způsobuje ten plugin na třídění. Je to nahlášeno a bylo nám řečeno, že se na to podívají.

Pokud to nějak nezvládnou, tak budeme muset udělat vlastní řešení, ale kde na to brát ten čas… Každopádně myslíme na to, také nás to štve 🙂

Shaddy
      Účastník
      Up
      0
      Down

Nepřišel jsem na to, jak editovat už odeslané hodnocení, vypadá to, že to není možné? Do budoucna by to bylo určitě užitečné.

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

S tímto určitě počítáme. Zatím to opravdu není možné, něco ale vymyslíme! 🙂

Kubrt
          Správce
          Up
          0
          Down

Ahoj, v současné chvíli je potřeba se v takovém případě ozvat správci skupiny a požádat ho o smazání hodnocení.

Akulacz
          Účastník
          Up
          0
          Down

Ještě jsem to nezkoušel, ale bude fungovat když staré smažu a přidám nové?

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Nevím, prubni. 🙂 Mělo by.

Akulacz
            Účastník
            Up
            0
            Down

Pokud jsem správce, jak píšeš výše, tak funguje 😉

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

O jakou jde skupinu?

Akulacz
            Účastník
            Up
            0
            Down

Zkusil jsem to u ruských železnic, pokud jsem v cizí skupině tlačítko smazat není k dispozici, takže to opravdu musí udělat správce dané skupiny

Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Máte plánu takovou věc, že pokud kliknu na oznámení (třeba nějaká Odpověď), nebo na Téma u příspěvku na Zdi nebo v Aktivitě, hodí mě to rovnou na tu odpověď nebo příspěvek ve fóru, a ne na první příspěvek Tématu?

Nebo je nějaká finta, jak najít konkrétní odpověď, aniž bych celé fórum projížděl a hledal daný příspěvek? (funkci vyhledání na stránce nepočítám)

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Toto mi taky dost leze krkem. To na mém seznamu úprav je hodně vysoko. : Zapíšu to nahoru do seznamu. Dík.

Vladislav Kluska
          Správce
          Up
          0
          Down

Přikládám ještě odpověď, co jsem psal níže.

Teď jsem objevil jednu vychytávku – ona to Deskozóna umí, jen to není příliš friendly – stačí kliknout na čas, kdy byl příspěvek publikován – to funguje, stejně jako na Facebooku, jako odkaz na diskusi. A tohle už přesměruje uživatele přímo na konkrétní místo. Je to poměrně otravné (ani já to nevěděl doteď), z technického hlediska ale chápu, že se nejedná o bug, ale funkci – odkaz na forum totiž má vést na forum a tento odkaz má vést na diskusi a konkrétní příspěvek. Z netechnického hlediska uživatele je to ale nesmysl a obojí by mělo vést stejně. Zkusím to vyřešit společně s tím, jak budeme vypínat komentáře u těchto věcí z fóra, to půjde na stejném místě.

Přílohy:
      Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Toto mi taky dost leze krkem. To na mém seznamu úprav je hodně vysoko. : Zapíšu to nahoru do seznamu. Dík.

Tak to by bylo fajn. Včera jsem měl oznámení, ale tu odpověď jsem prostě nenašel. Ale možná, že ji uživatel smazal. 🙂 Ale stejně by to bylo fajn.

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Teď jsem objevil jednu vychytávku – ona to Deskozóna umí, jen to není příliš friendly – stačí kliknout na čas, kdy byl příspěvek publikován – to funguje, stejně jako na Facebooku, jako odkaz na diskusi. A tohle už přesměruje uživatele přímo na konkrétní místo.

Je to poměrně otravné (ani já to nevěděl doteď), z technického hlediska ale chápu, že se nejedná o bug, ale funkci – odkaz na forum totiž má vést na forum a tento odkaz má vést na diskusi a konkrétní příspěvek. Z netechnického hlediska uživatele je to ale nesmysl a obojí by mělo vést stejně. Zkusím to vyřešit společně s tím, jak budeme vypínat komentáře u těchto věcí z fóra, to půjde na stejném místě.

Přílohy:
          Jack Sparrow
          Účastník
          Up
          0
          Down

Tak přesně to mě napadlo, něco takového hledat, ale co mě nenapadlo, zkoušet najet myší na šedý text s časem. 😀

Ještě něco takového v Oznámeních. Tedy aspoň u mě je čas přijetí neklikatelný.

Jack Sparrow
          Účastník
          Up
          0
          Down

Ještě koukám na Zeď, že u odpovědí, ale možná jen u těch v Aktivitách, ne ve fórech, čas červený je.

Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Hoj, je to jen u mě z nějakého důvodu nebo vás DZ občas odhlásí a pak to chce tak 10 pokusů znovu se přihlásit?

Jack Sparrow
      Účastník
      Up
      0
      Down

Občas vidím na DZ smajlíka jiného než toto: :-). Dokonce i palce. Co nějaká nabídka emotikonů nebo zatím aspoň nějaký seznam, jak je vkládat, pro negramoty jako jsem já. :-). Díky.

Jack Sparrow
        Účastník
        Up
        0
        Down

No vida, teď se mi nepodařilo vložit ani obyčejného smajlíka a úprava není možná. 🙁

jofner
        Účastník
        Hrdý sponzor
        Up
        0
        Down

Jestli to nebude z mobilu, tam se mi podařilo taky nějakého smajlíka vložit přidáním emoji

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Určitě ne 🙂 Deskozóna žádnou knihovnu emoji nemá, tohle si, stejně jako na jiných webech či v  aplikacích, řídí operační systém. Jak na Androidu, tak iOS, lze vložit emoji za pomoci klávesnice.

Na počítačích stačí ve Windows zvolit klávesovou zkratku Win + . (tečka), kde naskočí emoji panel. Ten umí dokonce i české vyhledávání znaků 🙂 pokud používáš na Windows dotykovou klávesnici, i zde je k tomu určená ikona a sekce.

Takže jakékoliv naše řešení by bylo zbytečně redundantní.

Jack Sparrow
          Účastník
          Up
          0
          Down

Jé tak díky, hned to zkusím z Win: 👍

Pierre
      Účastník
      Up
      0
      Down

Ahoj, neslo by nejak zjistit, kteri uzivatele jsou v okoli me deskoherni skupiny? Jsem z Libeznic a ted se mi ozval clovek z vedlejsi vesnice. Ale je nas asi mnohem vice, jen o sebe nevime 🙂

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Částečným řešením může být napsat si místo do profilu 🙂 je to klikací a systém pak prohledá všechny uživatele a vypíše stejně vyplněné údaje.

Případně se přidat do patřičné skupiny v rámci „najdi spoluhráče“. Třeba by ale šlo do budoucna udělat něco více, uvidíme 🙂

jofner
          Účastník
          Hrdý sponzor
          Up
          0
          Down

Mapa hráčů dle lokace… stačilo by do profilu vyplnit PSČ, to by bylo fajn tady mít 🙂

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Toto je výborný nápad. Taky jsem ho dostal. 🙂 Chtěl jsem alespoň  v rámci lokálních skupin udělat sběr a umožnit zobrazení mapy hráčů… Nějaké automatické generování mapy na základě vložených PSČ je samozřejmě mnohem elegantnější. Problém je, že to zatím neumíme. 🙂 Ono to zní jednoduše, ale už to je vyšší dívčí. Tak ale je to alespoň taková výzva. 🙂

jofner
            Účastník
            Hrdý sponzor
            Up
            0
            Down

Jako ne že by neexistovala „externí mapa“, na zatrolenkách ji odkazují https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/mapa-deskovkaru-v-cesku-a-na-slovensku-5763/

Mít to „integrované“ na DZ by nebylo špatné. Jde embednout do stránky, takže by tu mohla být pod nějakou položkou „Mapa hráčů“ a není třeba vymýšlet kolo 🙂

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Tak do této mapy se ale musíš přihlásit. Každý by to musel jednotlivě za sebe vyplnit. To je přesně to, co jsem chtěl já pro skupiny a ano, to by šlo udělat i globálně. Já měl na mysli to, že uživatel má vyplněný v profilu PSČ a někde bude mapa, která ukáže všechny uživatele na mapě dle PSČ. 🙂 Zkoumáme to, jsou pro WordPress nějaké pluginy, které by to mohly řešit. Udělat to jak píšeš ty, je ale také samozřejmě řešení, které máme v záloze. Dík. 🙂

jofner
            Účastník
            Hrdý sponzor
            Up
            0
            Down

Rozumím a chápu, všechny pro i proti. Já osobně bych určitě šel raději taky integrovaným řešením v rámci DZ 🙂 Děsí mě ten plugin. Udělat mapu s POIkama není zas takový problém, s tím bych teoreticky mohl kdyžtak pomoct, pokud se nějak dostane do profilu vstup pro údaje.

Existuje ale víc řešení jak to dělat, samotné PSČ, nebo konkrétnější údaj (třeba přímo adresa), je tam víc možností které je třeba zvážit 🙂

Pierre
            Účastník
            Up
            0
            Down

Ja myslim, ze PSC je dostacuji, pak si Ti lide stejne napisou naprimo.

Štítky tématu

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Skupina věnující se této Zóně. Podněty, tipy, pravidla…

Správci skupiny

Profilový obrázek
Una
@una
Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

New Report