Prodat hru

(musíš být registrovaným prodejcem)

Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Deskozóna – organizačně

• Veřejná skupina
  • před 1 dnem, 21 hodinami
  • 269

• 135

Členové

Dotazy k fungování Deskozóny

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Deskozóna Dotazy k fungování Deskozóny

naposledy aktualizoval Una před 2 měsíce
6 hlasů
13 odpovědí
  • Autor
      anupinka
      Účastník
      reputace: 373
      Poutník Divnotou
      Status: Návštěvník

Ahoj,

dnes jsem se připojila k Deskozóně a byť jsem prošla tutoriál a už tu brouzdám docela dlouho, stále mi není jasných pár věcí. Napadlo mě, že by to pro vás mohla být i dobrá zpětná vazba z pohledu „nováčků“ :).

1) Většina skupin má i zeď (přesněji záložku Aktivita) i Fórum. A přijde mi, že příspěvky z Fóra se automaticky propisují do Aktivity – je to tak (nebo to tak vidím jen když jsem Správce skupiny)? Jaký je prosím zamýšlený význam, proč je tu vlastně takováhle dvojí možnost, kam psát příspěvky?

2) Co všechno se mi zobrazuje na mojí Zdi? Úplně všechno, co se děje v Deskozóně, nebo jen věci ze skupin, do kterých jsem se přidala?

Ehm..teprve teď (asi po hodině hloubání) mi došlo, že to možná záleží na tom, jestli mám vyfiltrované Příspěvky anebo Příspěvky ze skupin. Pokud ano, tak mi to nepřijde jako úplně šťastné označení a chtělo by někde explicitně dovysvětlit, že „Příspěvky“ myslíte všechny příspěvky z celé Deskozóny a „Příspěvky ze skupin“ jsou příspěvky ze skupin, ke kterým se člověk připojí. Každopádně když vyberu možnost „Příspěvky ze skupin“, nic se mi na Zdi nezobrazuje.

3) Ve Fóru je tlačítko „Odebírat“. Co si vlastně zapnu, když kliknu na toto tlačítko? A jak to pak případně vypnu? Klikla jsem na několik takových tlačítek, ale nic se nestalo a tlačítka jsou tam stále :).

• Téma bylo upraveno před 3 měsíce, 1 týden uživatelem anupinka.
      Kubrt
      Správce
      reputace: 2,871
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouHrdý sponzor
      Status: Usedlík
      Up
      0
      Down

Ahoj, za zpětnou vazbu moc děkujeme. Něco ti budu schopen odpovědět hned, něco dořešíme s @kroehl, který má na starosti techniku. 🙂

1) Zeď mají všechny skupiny, všichni uživatelé a i celá Deskozóna – je to vlastně výpis aktivit. Na zeď se zaznamenává, co se kde děje. A jako na sociálních sítích to je jakýsi záznam do kroniky. Pak se ale otočí list a je pryč. Zítra o něm nebude nikdo vědět… Proto mají některé skupiny i fóra. To je prostor, kde by měly být strukturované diskuze, které jsou z principu vhodné k tomu, aby byly strukturované. Dotaz k pravidlům. Můžeš ho dát na zeď a třeba ti někdo odpoví. Pokud si ho ale někdo den nevšimne, tak asi zapadne – navíc už třeba odpověď nikdo znova nevyužije. Pokud tě tak bude zajímat dotaz k pravidlům, asi bude lepší se kouknout do fóra. Už tam třeba bude téma „Dotazy k pravidlům“ nebo přímo téma „jak hrát tuto situaci“. Ale samotná odpověď ve fóru nebo vytvoření tématu, je také aktivita. Proto se i na zdi objeví informace, že někdo něco napsal do fóra. Na zdi je tak lepší „tlachat“, ale pokud se objeví něco přínosného pro komunitu, je lepší fórum. Asi to chce trochu zvyku. My to určitě sledujeme a budeme vyhodnocovat.

2) Na hlavní zdi je několik záložek – Všichni členové, Mí přátelé, Mé skupiny, Oblíbené, Zmínky. Vždy se ti vyfiltruje buď vše, nebo jen aktivita tvých přátel, aktivita z tvých skupin, tvé oblíbené položky a aktivita, která tě přímo zmiňuje. Na každé z těchto záložek pak můžeš i filtrovat, jaký typ obsahu chceš. Všechno? Jen příspěvky? Jen nová témata z fóra? A podobně.

3) Tady to je prostor pro @kroehl. Asi to zatím nikdo nepoužil a já se přiznám, že nevím. Možná tuším. 😀

Vladislav Kluska
      Správce
      reputace: 1,679
      Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněTvůrce skupinPoutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Ahoj, díky za dotazy, já to tu ještě trochu doupřesním 🙂

1.  – Jak psal Kubrt, zeď je (stejně jako na Facebooku) na takové to sdílení novinek a tlachání a funguj jako forma upozornění na to, kde se co děje (proto tam toho lítá taky tolik). Permanentnější je právě Fórum, kde příspěvky zůstanou dlouhodobě. Uvidíme, zda to nebude pro uživatele příliš zmatečné, nám to po chvíli zvykání přijde ok.

2. Na tvou zeď se propisuje vše, co uděláš a je rozdíl, zda se díváš na zeď na profilu, či hlavní stránce. Stejně jako na Facebooku, na https://www.deskozona.cz/ najdeš všechno ode všech, tříděné do záložek a dále to můžeš třídit výběrem, zda chceš příspěvky, příspěvky ze skupin apod. Na svém profilu, tedy na adrese https://www.deskozona.cz/members/anupinka/ pak najdeš to, co sama publikuješ. Pokud si tedy vyfiltruješ příspěvky (a tento filtr zůstává uložený napříč stránkama), můžeš mít stránku prázdnou, dokud nějaký příspěvek nenapíšeš 🙂

3. Tohle je relikt z poskytovatele, který pro fóra používáme. Odebírat znamená, že ti dojde e-mail o každém novém příspěvku v rámci fóra – mnozí toto tlačítko znají z jiných webů. Mně nepřijde moc užitečné, ale na druhou stranu jsem si říkal, že nebude ku škodě. Uživatelé, kteří jsou na něj zvyklí, jej třeba ocení a ostatní budou ignorovat, případně vyzkouší. Pokud by to ale bylo matoucí, tak jej odstraníme 🙂

anupinka
        Účastník
        Poutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Díky za info, už mi to mnohem jasnější 🙂 .

Ještě k tomu „Odebírat“: Mně šlo spíš o to, že když na to tlačítko kliknu, tak se refreshne stránka, ale tlačítko zůstane v nezměněné podobě. Čekala bych třeba, že se po kliknutí změní na „Zrušit odběr“ či něco takového, abych měla jak poznat, které fórum odebírám a které ještě ne, případně abych ten odběr zase mohla vypnout.

Vladislav Kluska
          Správce
          Up
          0
          Down

Díky, na tohle se mrknu . Já to tlačítko zkoušel už kdysi, tak zjistím, jak to přesně funguje a jak to má fungovat 🙂

anupinka
      Účastník
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Mohla bych se ještě zeptat, jaký je účel tlačítka „Akce“ v levém horním rohu? Je rozbalovací a po rozbalení vyjede tlačítko „hodnocení“. Ať kliknu na jedno či druhé, přijde mi, že se nic neděje :).

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Kde konkrétně to tlačítko Akce je? Já se teď moc nechytám, co máš na mysli 🙂

anupinka
          Účastník
          Poutník Divnotou
          Up
          0
          Down

Viz příloha – levý horní roh

Přílohy:
          You must be logged in to view attached files.
            Vladislav Kluska
            Správce
            Up
            0
            Down

Ahh, díky! To nemá být vůbec vidět 🙂 Tohle WordPress využívá pro administrátory, takže pro uživatele na levelu návštěvník to nemá být vidět, protože tam žádné volby nejsou. Podívám se na to.

anupinka
      Účastník
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Tuším, že se na DZ nějak dá udělat anketa. Netuším však, jak 🙂 Poradíte?

Una
        Správce
        reputace: 1,000,786
        Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouTvůrce skupin
        Status: Dotazy k fungování Deskozóny
        Up
        0
        Down

Anketu lze udělat v rámci fóra při jeho vytváření, zobrazí se pak nahoře 🙂 v klasických příspěvcích to není možné…

Jezevec
      Účastník
      reputace: 168
      Up
      0
      Down

Ahoj,

Osobně mi trochu vadí to že se mi nezobrazují diskuze u her kde nejsem členem.  Nemůžu se ani diskuzí účastnit pokud se ke skupině nepřidám. Ne všechny hry jsem hrál některé mě jen zajímají ať už pro srovnání či zvážení koupě a todle mě trochu brzdí. Je možné že dojee k úpravě?

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Kde se nezobrazují diskuse? Na veřejné zdi by mělo být vidět naprosto vše, co se děje na Deskozóně. To, aby člověk mohl reagovat aniž by byl členem skupiny řešíme, ale nejen technicky – jde to totiž proti tomu, jak byl tento systém původně designován.

Kronwell
      Účastník
      reputace: 313
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Mám dotaz k zobrazování obrázků na mobilu. Šlo by nějak zařídit, aby se daly obrázky zvětšovat gestem zoom tak, jak to jde na ostatních webech? Anebo alespoň zvětšit po kliknutí na obrázek. Aktuálně se zobrazí v naprosto stejné velikosti jako původní obrázek, akorát v popupu.

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
Štítky tématu

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Skupina věnující se této Zóně. Podněty, tipy, pravidla…

Správci skupiny

Profilový obrázek
Una
@una
Profilový obrázek
Kubrt
@kubrtov

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest