Profilový obrázek

Deskozóna – organizačně

 • Veřejná skupina
 • před 1 týden, 4 dny

Pravidla pro zakládání a správu skupin

Domovská strana Fóra Skupinová fóra Deskozóna Pravidla pro zakládání a správu skupin

This topic contains 1 hlas and has 0 odpovědí.
1 hlas
0 odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1518
   Kubrt
   Účastník

   Stejně jako obecná pravidla, i pro tato bude vytvořen vhodný prostor a budou umístěna na viditelné místo relevantní k zakládání a správě skupin. To místo zatím nemáme, ale skupiny se množí, proto pravidla umístím zatím sem. Nejsou finální. Je to první výstřel představy. Sice se ji řiďte, ale nemějte obavy z toho do tohoto fóra psát své představy a návrhy, systém se tvoří.

   TEĎ POZOR, TO JE DŮLEŽITÉ:

   Za dodržování pravidel odpovídá správce skupiny (typicky ten, kdo ji založil), který má možnost ze členů skupiny určit moderátory – ti mají rozšířené pravomoci v rámci fóra dané skupiny. V případě nedodržování pravidel bude správce upozorněn. V případě neuspokojující spolupráce bude správce nahrazen.

    

   Skupiny typu “Deskové hry”

   Tyto skupiny slouží k diskuzím o deskových hrách. Název skupiny musí odpovídat názvu základní krabice hry. Skupina musí mít profilový obrázek zobrazující identifikovatelnou část krabice a vhodnou úvodní fotku ze hry. Nebojte se použít jako zdroj google.

   Pracujeme na funkcionalitě, aby se ke skupině dal vložit delší popis hry/skupiny. Zatím delší popis skupině nedávejte, delší popisy skupin nejsou vhodné vzhledem k zobrazování tohoto popisu jinde na webu.

   Případná rozšíření ke hře se zakládají jako témata do fóra skupiny s názvem “Rozšíření – NÁZEV ROZŠÍŘENÍ” a tématu se dá štítek Rozšíření.

   Každé další téma ve fóru má vhodný a popisný název. Diskuze mimo téma není ve fóru vhodná. Naopak nic nebrání psaní mimo téma v rámci komentářů na zdi skupiny.

   Typickými případy, kdy vytvářet nové téma ve fóru, spolu s příkladem vhodného názvu, jsou:

   Varianty hry – “Varianta hry ve dvou hráčích” (u hry, která je psaná od 3), “Varianta bez náhody”, “Hraní s dětmi”…

   Rozšíření – v názvu pouze “Rozšíření – NÁZEV ROZŠÍŘENÍ”

   Dojmy – V názvu nikoli pouze dojmy, ale i něco dalšího popisného – “První dojmy”, “Dojmy ze hry 5 hráčů”, “Proč to je nejhorší hra ever”…

   Spekulace – “Skutečně to bude legacy?”, “Neoznámené rozšíření se šneky”…

   Úpravy hry – “Nový insert od e-Raptor”, “Vytisknuté plastové žetony” apod.

   Každému tématu prosím zadejte vhodný štítek z našeptávače, odpovídající výše uvedené kategorii.

    

   Skupiny typu “Najdi spoluhráče”.

   Nové skupiny se tvoří v případě nového klubu, nebo v případě větší aglomerace, pro kterou ještě nebyla skupina vytvořena.

   V názvu skupiny je vždy na prvním místě název města, ke kterému se skupina vztahuje. Pokud jde o obecnou skupinu, následuje popis ” – hraní her”, pokud jde o klub následuje ” – jméno klubu”. Je fajn, když se klub zmíní i v rámci fóra obecné skupiny daného města. Proto se domluvte se správcem dané skupiny.

    

   Skupiny typu “Neherní téma” a “Obecně o hrách”

   Bližší pravidla zatím nejsou stanoveny. Nebuďte duplicitní. Během zakládání skupin nevytvářejte skupině fórum, pokud to nemá smysl (např. u skupiny “Pochlubte se”, která je plná informací s krátkou životností asi fórum smysl nemá, u skupiny “Prototypy…”, smysl má, protože se do fóra dávají deníky z vývoje). Vždy to dobře zvažte.

   U dlouho neaktivních skupin bude vždy zvažována jejich role – může být ze shora rozhodnuto o jejich zrušení nebo o nahrazení správce.

    

   Toto je první verze těchto pravidel, nebojte se do odpovědí dávat své postřehy a názory. Stále se ale jedná o platná pravidla, která budou přiměřeně prosazována a vynucována.

Štítky tématu

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina věnující se této Zóně. Podněty, tipy, pravidla…

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Profilový obrázek
Una
@una
Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest