Prodat hru

(musíš být registrovaným prodejcem)

Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Deskozóna – organizačně

 • Veřejná skupina
 • před 1 týden, 4 dny
 • 290

  Příspěvky

 • 144

  Členové

Pravidla pro zakládání a správu skupin

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Deskozóna Pravidla pro zakládání a správu skupin

This topic contains 1 hlas and has 0 odpovědí.
1 hlas
0 odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1518
   Kubrt
   Správce
   reputace: 3,568
   Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
   Status: Obyvatel

   Stejně jako obecná pravidla, i pro tato bude vytvořen vhodný prostor a budou umístěna na viditelné místo relevantní k zakládání a správě skupin. To místo zatím nemáme, ale skupiny se množí, proto pravidla umístím zatím sem. Nejsou finální. Je to první výstřel představy. Sice se ji řiďte, ale nemějte obavy z toho do tohoto fóra psát své představy a návrhy, systém se tvoří.

   TEĎ POZOR, TO JE DŮLEŽITÉ:

   Za dodržování pravidel odpovídá správce skupiny (typicky ten, kdo ji založil), který má možnost ze členů skupiny určit moderátory – ti mají rozšířené pravomoci v rámci fóra dané skupiny. V případě nedodržování pravidel bude správce upozorněn. V případě neuspokojující spolupráce bude správce nahrazen.

    

   Skupiny typu „Deskové hry“

   Tyto skupiny slouží k diskuzím o deskových hrách. Název skupiny musí odpovídat názvu základní krabice hry. Skupina musí mít profilový obrázek zobrazující identifikovatelnou část krabice a vhodnou úvodní fotku ze hry. Nebojte se použít jako zdroj google.

   Pracujeme na funkcionalitě, aby se ke skupině dal vložit delší popis hry/skupiny. Zatím delší popis skupině nedávejte, delší popisy skupin nejsou vhodné vzhledem k zobrazování tohoto popisu jinde na webu.

   Případná rozšíření ke hře se zakládají jako témata do fóra skupiny s názvem „Rozšíření – NÁZEV ROZŠÍŘENÍ“ a tématu se dá štítek Rozšíření.

   Každé další téma ve fóru má vhodný a popisný název. Diskuze mimo téma není ve fóru vhodná. Naopak nic nebrání psaní mimo téma v rámci komentářů na zdi skupiny.

   Typickými případy, kdy vytvářet nové téma ve fóru, spolu s příkladem vhodného názvu, jsou:

   Varianty hry – „Varianta hry ve dvou hráčích“ (u hry, která je psaná od 3), „Varianta bez náhody“, „Hraní s dětmi“…

   Rozšíření – v názvu pouze „Rozšíření – NÁZEV ROZŠÍŘENÍ“

   Dojmy – V názvu nikoli pouze dojmy, ale i něco dalšího popisného – „První dojmy“, „Dojmy ze hry 5 hráčů“, „Proč to je nejhorší hra ever“…

   Spekulace – „Skutečně to bude legacy?“, „Neoznámené rozšíření se šneky“…

   Úpravy hry – „Nový insert od e-Raptor“, „Vytisknuté plastové žetony“ apod.

   Každému tématu prosím zadejte vhodný štítek z našeptávače, odpovídající výše uvedené kategorii.

    

   Skupiny typu „Najdi spoluhráče“.

   Nové skupiny se tvoří v případě nového klubu, nebo v případě větší aglomerace, pro kterou ještě nebyla skupina vytvořena.

   V názvu skupiny je vždy na prvním místě název města, ke kterému se skupina vztahuje. Pokud jde o obecnou skupinu, následuje popis “ – hraní her“, pokud jde o klub následuje “ – jméno klubu“. Je fajn, když se klub zmíní i v rámci fóra obecné skupiny daného města. Proto se domluvte se správcem dané skupiny.

    

   Skupiny typu „Neherní téma“ a „Obecně o hrách“

   Bližší pravidla zatím nejsou stanoveny. Nebuďte duplicitní. Během zakládání skupin nevytvářejte skupině fórum, pokud to nemá smysl (např. u skupiny „Pochlubte se“, která je plná informací s krátkou životností asi fórum smysl nemá, u skupiny „Prototypy…“, smysl má, protože se do fóra dávají deníky z vývoje). Vždy to dobře zvažte.

   U dlouho neaktivních skupin bude vždy zvažována jejich role – může být ze shora rozhodnuto o jejich zrušení nebo o nahrazení správce.

    

   Toto je první verze těchto pravidel, nebojte se do odpovědí dávat své postřehy a názory. Stále se ale jedná o platná pravidla, která budou přiměřeně prosazována a vynucována.

Štítky tématu

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina věnující se této Zóně. Podněty, tipy, pravidla…

Správci skupiny

Profilový obrázek
Una
@una
Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest