Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Deskozóna – organizačně

• Veřejná skupina
  • právě teď
  • 262

• 133

Členové

Známé chyby

naposledy aktualizoval Stinek před 2 týdny,
15 hlasů
44 odpovědí
  • Autor
      Kubrt
      Správce
      reputace: 2,253
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouHrdý sponzor
      Status: Usedlík

Deskozóna má již otevřené registrace. To však neznamená, že je perfektní a práce je hotová. Naopak. Prakticky za dobu, co vyřešíme 5 chybek nebo nedokonalostí, se stejné množství zase objeví. Kdybychom je chtěli vyřešit všechny, nikdy to tady neotevřeme. 🙂

Budeme moc rádi, pokud ideálně v tomto fóru budete psát své postřehy. Také bychom tu rádi psali o těch problémech, které už známe a stručně se k nim vyjádřili. Seznam budeme průběžně aktualizovat,  zatím jsme sem naházel, co jsem si vzpomněl z hlavy.

Další nové funkce Zóny se řeší ve fóru Co bychom rádi do Deskozóny přidali.

Seznam oprav:

1. Na titulní zlobí počet nových oznámeníhotovo (snad).
      2. Občas se nezobrazí tlačítko „Ukázat vše“, když je u příspěvku moc komentářů a systém se je rozhodne sbalit – hotovo.
      3. Na mobilu se nešikovně zobrazuje odsazení v případě, že má příspěvek hodně komentářů (xtý komnetář odskáče moc doprava – budeme zkoušet upravit.
      4. Vychytání funkce moderátora webu – budeme řešit, později.
      5. Zvýraznění čudlíku „odpovědět“ ve fóru – už jsme ho přebarvili, uvidíme, jestli to bude stačit.
      6. Systém like a dislike – funkci máme, ale zlobí, budeme ladit.
      7. Přehodnotíme přihlášení do skupiny jako aktivitu, která se propisuje na zeď, už to moc tapetujehotovo.
      8. Zvýrazníme hlavní menu na mobilu pro nepřihlášené lidi na titulní stránce webu – v řešení.
      9. Na mobilu ve skupinách je menu překryté logem skupina – budeme řešit.
      10. Oprava informace o požadovaném rozměru titulní fotografie – v řešení.
      11. Odkaz uvedený do komentáře aktivity se často přeparsuje na nesmysl (Hledání spoluhráčů) – hledáme příčinu.
      12. Úprava komentáře a příspěvku se po kliknutí na uložit chová divně. Čudlík nereaguje, přesto je příspěvek uložen. – hledáme příčinu.
      13. Po kliknutí na upravit ve fóru se objeví prázdná stánka – hledáme příčinu.
      14. Zkrácené náhledy zpráv hází kvůli diakritice občas kódy – koukneme na to.
      15. Odezva Zóny je občas pomalá – je to nastavením mezipaměti, hosting je ok – řešíme.
      16. Časté odhlašování – řešíme.
      17. Špatné zobrazení při nastavování odměn – řešíme

#Deskozona #Chyby #Opravy #ToDo

• Téma bylo upraveno před 2 měsíce uživatelem Kubrt.
      • Téma bylo upraveno před 1 měsíc, 4 týdny uživatelem Kubrt.
      • Téma bylo upraveno před 1 měsíc, 3 týdny uživatelem Kubrt.
      egonpys
      Účastník
      reputace: 582
      Tvůrce skupinPoutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec
      Up
      1
      Down

Když se rozjede MENU ve skupině (na mobilu), tak to menu není navrchu a nelze z něj nic vybrat. Překrývá ho domácí obrazovka skupiny.

Jinak nový vzhled je super.

Vladislav Kluska
        Správce
        reputace: 1,316
        Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněTvůrce skupinPoutník Divnotou
        Up
        2
        Down

Zrovna před pár sekundama jsem nasadil kompletně předělané mobilní menu, už by to mělo fungovat, jak má 🙂 Teď už nepoužíváme žádný problematický překryv a je tam klasické rozbalování. Podobné řešení teď aplikujeme i na desktop, kde to bude vypadat trochu jinak 🙂

egonpys
          Účastník
          reputace: 582
          Tvůrce skupinPoutník Divnotou
          Up
          1
          Down

Už to je v pohodě. Dobrá práce. Díky

Voflasnik
      Účastník
      reputace: 164
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

Ahoj 🙂

Iba taký malý postreh, v skupinách alebo vo fórach by nahore mohla byť nejaká cesta, že kde sa práve nachádzam, aby som sa mohol jedným klikom vrátiť napríklad o krok spať alebo o dva 🙂

Ďakujem

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Ona fóra nemají větší hloubku než tu, kterou vidíš 🙂 Abych to lépe popsal:

Máme skupiny. Ty mají uvnitř samostatná fóra – najdeš je v položce Fóra vždycky v pruhu u stránky. A pokud jsi uvnitř daného fóra (jako třeba právě teď), tak se můžeš snadno dostat zpátky na přehled všech témat – stačí kliknout na tu záložku Fóra.

Samostatně nejsou fóra nikde vypsaná, protože jsou právě součástí skupin.

Voflasnik
          Účastník
          Up
          0
          Down

Aha, ano už vidím 🙂 ok asi si na to budem musieť len zvyknúť

Inak super práca s touto sieťou!

anupinka
      Účastník
      reputace: 304
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Momentálně mi nefunguje možnost upravit příspěvek (který jsem psala do vedlejšího vlákna Dotazy k fungování). Když kliknu na Upravit, hodí mě to na stránku, která obsahuje záhlaví Deskozóny a nic víc.

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
      Kubrt
      Správce
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouHrdý sponzor
      Up
      0
      Down

Na základě toho, že #ZatroleneHry zjistily existenci Zóny, jsme dostali nějakou zpětnou vazbu. Upravíme rozsah zobrazovaných informací na zdi. Přidání do skupin už by tam být nemělo. V menším počtu lidí to bylo zajímavé upozornění o aktivních skupinách, v současném počtu (cca 280 lidí), to už spíš jen tapetuje a je třeba zvýraznit skutečnou aktivitu.

Také se pokusíme upravit titulku pro nepřihlášení, aby bylo lépe vidět, že se můžou do Zóny dostat bez registrace a kudy.

Pokračujeme. 🙂

carcano
      Účastník
      reputace: 112
      Up
      0
      Down

Na mobilu : když otevřu prostřední menu, nepřekryje celou plochu, ale zustáva ten kruh s ikonou, který překryje spodní část menu.

carcano
      Účastník
      reputace: 112
      Up
      0
      Down

Na mobilu : když otevřu prostřední menu, nepřekryje celou plochu, ale zustáva ten kruh s ikonou, který překryje spodní část menu.

Přílohy:
        Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Ahoj, dík. O tom víme. Přidal jsme to i do seznamu. 🙂 Klíďo piš další, pokud si všimneš.

Kubrt
      Správce
      Up
      0
      Down

Opět jsem aktualizovat seznam známých chyb. Nebojte se upozornit na další. 🙂 Zatím nikdo, kdo na chybu upozornil, podivně nezmizel…  🙂

Jack Sparrow
        Účastník
        reputace: 427
        Poutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Vkládání obrázků do textu ve fóru jsem v seznamu neviděl. Tak toto. 🙂

Jo, a založil jsem skupinu ke hře, ale není tam možnost úpravy, např. popisu nebo fotek.

Kubrt
          Správce
          Up
          0
          Down

Ahoj, fotky na fóru řešit budeme. Nyní jdou vložit jako příloha. Toto je spíše do fóra: „Co bychom chtěli zlepšit.“

Ohledně skupiny mě budeš muset navézt. Skupiny tu jsou a editovat by jít měly. O jakou jde skupinu?

Dík!

Jack Sparrow
            Účastník
            reputace: 427
            Poutník Divnotou
            Up
            0
            Down

Na skupinu tě nenavedu, páč jsem byl hlupák a nevšiml jsem si tlačítka Nastavení. 🙂

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Tak to jsem rád, že nejde o technickou chybu, spíš ergonomii. 🙂 Píšu si… Dík!

Isek
            Účastník
            reputace: 201
            Hrdý sponzor
            Up
            0
            Down

Nevím jestli není chyba u mne, ale v subfórech nevidím „srdíčka“ tedy možnost dát někomu Like.
            Také tlačítko Upravit se zobrazuje jen u mého poslední příspěvku, u starších už není.
            Jinak je to super 🙂

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Ahoj, srdíčka tu byla v několika formách, ale bohužel dělala neplechu. Pracujeme na tom, aby se i ve fóru objevila i s mínusama. 😀

Upravit příspěvek lze pouze 15 minut po jeho vložení. Proto u starších příspěvků volbu upravit nevidíš.

Dík moc za zpětnou vazbu a podporu! 🙂 Kdybys přišel na cokoli dalšího, piš!

jofner
            Účastník
            reputace: 556
            Hrdý sponzorPoutník Divnotou
            Up
            0
            Down

Této odpovědi jsem si nějak nevšiml a možná jsem narazil na variantu, kde to asi není úplně rozumné. Založil jsem téma na foru, kde bych rád první příspěvek udržoval a případně aktualizoval. To ale s touto „featurou“, která je všude na forech asi běžná, nelze 🙂 Můžu se ptát proč tato restrikce a jestli by s tím nešlo něco dělat?

Kubrt
            Správce
            Up
            0
            Down

Já jsem taky pro, aby autor mohl první příspěvek editovat a starat se o něj. Ale je to součástí širšího nastavení práv a vazeb. Nejde to jednoduše nezávisle nastavit. Něco zkusíme s @kroelh vymyslet.

Michal Feltl
      Účastník
      reputace: 161
      Up
      0
      Down

Na konci zprávy se zobrazují divný znaky „[…]“ to by chtělo asi odmazat 🙂

Přílohy:
        Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

To není konec zprávy. To je zkrácený náhled. Pokud se systém ale rozhodne to zkrátit u symbolu s diakritikou, tak to místo toho písmena, hodí toto… Mrkneme. Ale bude to mít nižší prioritu.

anupinka
      Účastník
      reputace: 304
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Na hlavní zdi stále zlobí ukazatel nových upozornění. Svítí mi červeně a hlásí nová upozornění, byť mám vše přečtené. To jen k tomu, že jste psali, že už by to mělo být vyřešené 😉

Kame
      Účastník
      Up
      0
      Down

Zdravím,

Snad to patří sem, ale nedaří se mi nějak pochopit řazení odpovědí pod vláknem.

několik odpovědí na stejné úrovni a jeden byl před chvilkou, pak před několika dny a pak před několika hodinami.(viz. obrázek v příloze).

Ale možná jen mám něco blbě nastavené.

Přílohy:
        Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Také jsem si si všiml. Divné. 🙂 Koukneme s @kroelh na to. Dík!

Zett
      Účastník
      reputace: 99
      Status: Cizinec
      Up
      0
      Down

Čau,

otázka asi spíše designová než technická: Viděl jsem lidi komentovat pod aktivitou „založení nového tématu“, která se zobrazuje na zdi. Problém je, že okomentování té aktivity opravdu čistě jen okomentuje tu aktivitu a nepropisuje se do daného založeného tématu, takže pak diskuze na to téma často probíhá v komentářích aktivity té osoby, zatímco téma ve fóru úspěšně zeje prázdnotou. Přijde mi to (a zjevně nejen mi) minimálně neintuitivní.

Viz. např. skupina Gloomhaven, záložka Aktivita vs. Fórum

Kubrt
        Správce
        Up
        0
        Down

Ahoj, o tom víme. Budeme s tím pracovat. Zatím nevím úplně jak, ale budeme. Na víkend chceme ozkoušet jednu celkem zásadní změnu, tak nám to ukáže možnosti dalšího vývoje.

Dík za pondět.

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Dnes jsme vydali aktualizaci, která komentáře pod těmito aktivitami neumožňuje, zároveň jsou tyto aktivity odlišené a klikací, aby se člověk snadno dostal do patřičného fóra 🙂

bruno kudrna
      Účastník
      reputace: 211
      Up
      0
      Down

Zdravím, máte do budoucna v plánu přidat i statistiky? Počet odehraných hodin, her atd. podobně jako je to na zatrolenkách?

Jinak postřeh, přijde mi to tu celkem nepřehledné, hlavně na mobilu. Dlouze hledám co chci a celkově v tom mám guláš. Když třeba kliknu na svém profilu na skupiny tak se mi nezobrazí všechny, ale jen jedna nebo dvě a zase musím složitě hledat.Vím že je to na začátku, ale nějak zpřehlednit, zjednodušit by to chtělo. Já ani nevím jestli tento příspěvek píšu na správné místo. Pokud ne omlouvám se.

jofner
        Účastník
        Up
        0
        Down

Co se přehlednosti týče, kluci se snaží co to jde. Bombarduju je pořád, protože mi tady dost věcí taky nepřijdou moc uživatelsky přívětivé 😀 a už včerejší update ukazuje že se to někam hýbe. Budeme doufat, že to bude jen a jen lepší 😉

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Jo, telefony jsou problém, ale pracujeme i na tom, hlavně na předělání celého systému navigace na telefonech.

A co se týče těch statistik – mně osobně to přijde bizarnost, že to je i na Zatrolenkách a nikdy mě nenapadlo něco takového tam použít. K tomuhle jsou mnohem vymakanější a podle mě i lépe použitelné aplikace, jako je třeba naprosto skvělé BG Stats. Tady to ten autor vyvíjí poměrně hodně aktivně a věnuje se tomu a stejně tam spousta věcí stále chybí a je tam práce jako na kostele.

Za mě osobně tedy nic podobného neplánujeme, bylo by s tím neuvěřitelně mnoho práce a nemyslím, že by výsledek stál za to. Samozřejmě ale nevylučuju, že se to v budoucnu nezmění, když to budou uživatelé chtít 🙂

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Dnes jsme na telefonech nasadili nové menu, tím pádem by se mělo jít všude snadno dostat 🙂

Co jinak myslíš tím, že když klikneš na skupiny, tak vidíš jen pár? pokud najedeš na svůj profil, tak vidíš své příspěvky. A pokud zvolíš filtr skupiny, vidíš jen své příspěvky ze skupin. Pokud si ale necháš vypsat skupiny, jejichž jsi členem, vyjedou i na mobilu všechny, to je stejné, jako na desktopu.

jofner
      Účastník
      Up
      0
      Down

Jedna po včerejším updatu. Do příspěvku fora jsem dal link na Kickstarter kampaň (klasicky odkaz do příspěvku) – který se ale zkonvertoval na video. Nyní se tam zobrazuje hlavní video kampaně.

To je super funkce 🙂 Jenže nedokážu takto lidi na kampaň poslat přímo (musí si jí dohledat) a zpětně příspěvek editovat nemůžu 🙂 Co s tím? 😀 (už se povolí editace příspěvků? *mrk mrk* 😂)

Vladislav Kluska
        Správce
        Up
        0
        Down

Tohle bohužel není chyba – WordPress nativně koukne na odkaz a vybere, co mu stránka pošle. Kickstarter z poměrně bizarního důvodu posílá video a tím pádem to WordPress embeduje stejně, jako třeba YouTube – to také posílá video. Zkusím na to mrknout, tohle je ale poměrně bizarnost ze strany KS.

jofner
          Účastník
          Up
          0
          Down

Myslel jsem si, jen mě to nenapadlo před odesláním příspěvku. Předpokládám, že kdybych z textu udělal odkaz, ten by byl funkční a video by se přidalo navíc, přemýšlím správně?

Vladislav Kluska
            Správce
            Up
            0
            Down

Jo, přesně tak – odkaz uvnitř příspěvku by měl být klasicky klikatelný + by bylo navíc video (které ještě KS odesílá podivně a tak není to okno pěkně přizpůsobené). Mě samotného to štve, takže určitě se na to podívám 🙂 Jen bohužel nemohu slíbit časový rámec.

Akulacz
        Účastník
        reputace: 985
        Poutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Na debilu, mi to neukazuje odkud daný příspěvek je, předpokládám že se jedná o příspěvky na zdi ve skupině. Pokud je příspěvek ve fóru je to ok.

Přílohy:
          Vladislav Kluska
          Správce
          Up
          2
          Down

Tohle není jen na mobilu. Jedná se o staré příspěvky před přechodem na nový systém, který tyto údaje u starých příspěvků neumí zobrazit. U nových není problém.

Akulacz
            Účastník
            Poutník Divnotou
            Up
            2
            Down

Jen pro zajímavost, upozornění na tento příspěvek mi ukazuje, že mě odpověděl Kubrt 😁

Přílohy:
            Akulacz
            Účastník
            Poutník Divnotou
            Up
            0
            Down

A ač jsem ti dal plus, tak se mi to stále mění na minus, už jsem to asi 3x opravil a po chvíli tam je opět minus…

Vladislav Kluska
            Správce
            Up
            0
            Down

Aktuálně je tam 1 plus 🙂 a ty notifikace z fóra jsou na zabití… několik měsíců známá chyba bbpressu a docela mě s tím štvou, už mají i návrhy na opravu, jen to nevydali.

Stinek
      Účastník
      reputace: 236
      Up
      0
      Down

Hlášení chyb 🙂

1. Měl jsem včera a dnes problém s přihlášením. Chyba 403 Forbidden, kde server v response vracel pouze -1. Vyzkoušel jsem si vypnout ad-block a už funguje. Špatné je, že uživatel není nijak upozorněn na nutnost vypnutí ad-blocku.

2. Zkoušel jsem včera také nahlásit chybu přes formulář na Deskozóně. Ale netuším, zda se úspěšně něco poslalo, či nikoliv.

3. Zkoušel jsem si dnes po přihlášení vyfiltrovat skupiny jen na Neherní téma (filtr ale nefunguje).

Stinek
        Účastník
        reputace: 236
        Up
        0
        Down

S loginem mám problémy i nadále i s neaktivním ad-blockem. Jednou pomohl nový prohlížeč, ten už taky nefunguje. Jindy zase zaktivnění a nové zneaktivnění ad-blocku.

Login stránka je obvykle úplně rozsypaná a v Networku je jen pár 404. Při loginu pak již hlášená 403.

Zajímalo by mě, zda to dělá jen mi, nebo jsou zde i další lidi, kteří se na stránky vůbec nedostanou. :-/

jofner
      Účastník
      Up
      0
      Down

Výpis skupin mám na Chrome nějaký rozbitý

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Skupina věnující se této Zóně. Podněty, tipy, pravidla…

Správci skupiny

Profilový obrázek
Una
@una
Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon