Profilový obrázek

Divukraj (Everdell)

 • Veřejná skupina
 • právě teď
 • 62

  Příspěvky

 • 89

  Členové

House Rules

naposledy aktualizoval martannen před 4 týdny, 1 den
2 hlasy
1 odpověď
 • Autor
  Příspěvky
  • #8997
   Pierre
   Účastník
   reputace: 1,171
   Poutník DivnotouTvůrce skupin
   Status: Usedlík

   Ahoj, aktualne mame jedno house rule, kvuli zasekavajici se nabidce – kdyz prechazime do jara, nebo do podzimu, muze se hrac rozhodnout odhodit radu karet v nabidce, ktera je nejbliz odhazovacimu balicku (dolni). Pokud tak ucini, neodhozena rada (horni) se posune k odhazovacimu balicku. Kdyz si hrac dobere kartu z dolni rady, odpovidajici karta z horni rady propadne do dolni rady a doplni se karta do horni rady. (obdoba ve Stinu pyramid).

   Ale s rostoucim poctem karet narazime na problem, ktery je inherentni tomu, ze tech karet je hodne a nastavaji situace, ze hraci maji napr. 1 zelenou kartu a ani v nabidce neni zadna. Napr. Suchac to resi casto ve svych hrach tim, ze existuji karty prvniho a druheho veku. V divukraji nic takoveho neni, tak me napadlo, ze udelam 2 dobiraci balicky –  1 bude obsahovat pouze zelene karty a druhy vsechny ostatni karty. Hracum se rozda na zacatku cast karet ze zeleneho balicku (mensi polovina) a zbytek z druheho balicku. Na louku se polozi 3 karty ze zeleneho balicku a zbytek z druheho balicku, Pokud si clovek dobere kartu, tak karta se dolni z prislusneho balicku, tak aby pomer zustal zachovany. Kdyz si hrac dobira karty, tak se muze vybrat z ktereho balicku si hrac dobere kartu. Pokud polovina hracu prejde do leta, pak se balicky smichaji a zustane jen 1 a ve hre se pokracuje standartnim zpusobem. Co Vy na to? Mate taky nejake house rules a jak resite problemy Divujkraje Vy?

  • #9007
   martannen
   Účastník
   reputace: 1,115
   Poutník DivnotouTvůrce skupin
   Status: Usedlík
   Up
   0
   Down

   V novém rozšíření, co je právě na KS bude na přídavném plánu nová lokace:

   The Knoll

   You may place a worker on the Knoll to choose any 3 cards from the Meadow and/or the Station to discard. Replenish the discarded cards from the main deck, and draw any 3 cards into your hand from the Meadow and/or the Station. After drawing your cards, you may then gain the reward shown on 1 of the Train Car tiles. Set that Train Car tile aside and draw a replacement tile from the bag. Finally, replenish the 3 cards you drew into your hand.

   The Knoll is a shared location, allowing several workers at once, but you may only have 1 of your workers on this location at a time.

   Můžete si tuhle lokaci přidat na základní plán jako home rule…

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina věnující se této super (ač né tak úplně rodinné) deskové hře s překrásnou grafikou. #divukraj #everdell

Správci skupiny

Profilový obrázek
AlesCZE
@alescze

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest