Profilový obrázek

Divukraj (Everdell)

• Veřejná skupina
  • právě teď
  • 62

• 89

Členové

ROZŠÍŘENÍ: Perlava (Pearlbrook)

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Divukraj (Everdell) ROZŠÍŘENÍ: Perlava (Pearlbrook)

naposledy aktualizoval martannen před 2 měsíce
3 hlasy
15 odpovědí

Plánujete pořídit toto rozšíření?

Pro hlasování se musíš přihlásit.
  • Ano, plánuji ho pořídit v CZ
  • Ano, plánuji ho pořídit v ENG
  • NE
  • Už ho mám v ENG - retail verzi
  • Už ho mám v ENG - Collector´s Edition
  • Autor
      AlesCZE
      Účastník
      reputace: 1,479
      Tvůrce skupinPoutník Divnotou
      Status: Usedlík

Fórum věnované tomuto rozšíření…

AlesCZE
      Účastník
      Up
      1
      Down

Já jen doplním že ty nový druhy zvířat co jsou v Collector´s Edition neslouží jako další hráč… Nýbrž možnost vybrat si za jaké zvířata budeš chtít hrát. Pro přidání 5. + 6. hráče slouží rozšíření Bellfaire a tuším že ve Spirecrestu má pak každý druh zvířat svou unikátní kartu schopností. Upřímně jsem rád že jsem pořídil Základ + Perlbrook v rámci KS kampaně a mám tedy všechny komponenty co v CZ vyšly/vyjdou samostatně. Nicméně poté jsem další 2 rozšíření na KS nepodpořil a koupil je v Retailu. Jaké překvapení když jsem rozbalil Spirecrest a měl jsem tam o něco víc zvířat než jsem měl dohromady ve všech krabicích… Pak jsem zjistil že Bellfaire vyšel taky jako Collector´s edition a měl v sobě navíc 2 nebo 3 druhy zvířat… Paradox ale je že v retailové krabici Spirecrestu jsou karty ke všem „Collector´s Game  druhům zvířat“.  No co už – člověk se spálil… Do KS verze jsem šel hlavně proto že v té době to ještě nebylo oznámeno v CZ a navíc jsem chtěl ten KS obsah… Přijde mi docela smutný to jak to vyřešili…

Pierre
      Účastník
      reputace: 1,171
      Poutník DivnotouTvůrce skupin
      Up
      0
      Down

Ahoj,

tak jsem si poridil Perlavu a hral jsem prozatim pouze jednou. Velka krabice, ktera je prazdna. Pak jsem si precetl https://boardgamegeek.com/thread/2283617/retail-vs-kickstarter-word-caution     + diskuzi na zatrolenkach a jsem fakt nastvany. Ne na Rex hry, ale na Starling games. Celou dobu po prvni hre a pred tim, nez jsem si to precetl, jsem si rikal, ze tam neco snad musi chybet. Napr. proc jsou tam komponenty pro 5 hrace, kdyz tam nejsou pravidla pro nej. Proc, kdyz tam jsou komponenty, tak jsou tam karty vzacnych predmetu pro 4 hrace atd.
      Precteni toho prispevku me fakt nasr..o. Nedat tam 3d divy – ok, nic proti, ale nedat tam herni komponenty, to uz chce na to mit jiny zaludek. Divukraj se mi libi, takze si jej necham, ale dalsi rozsireni nepodporim a to jsem si byl ochoten zaplatit za 2 minirozsireni 400 Kc. S takovym pristupem at jde Starling games do ( ).( )
      Jen jsem se chtel zeptat, zda by nekdo, kdo vlastni ostatni karty z Kickstarteru, by je nenascenoval do pdf, tak at si je clovek aspon muze vystisknout, kdyz uz ho takhle obrali za bileho dne.

martannen
        Účastník
        reputace: 1,115
        Up
        1
        Down

A já se Starlingů zastanu. To nejsou komponenty pro 5. hráče. I na stránkách KS je, že hra je pro 1-4 hráče. A sběratelská edice je sběratelská edice. A strech goals jsou odměna pro podporovatele… Navíc, když si odmyslíš „zbytečný balast“ jako 3D divy, skleněné perly a další zvířátka navíc, tak herně je rozdíl ve 4 kartách pokladů, 6 nových kartách událostí a 4 kartách lesa…
        Navíc nikdo nikoho nenutí to kupovat. Sběratelská edice se dá sehnat, sám jsem ji zvažoval kvůli těm 4 kartám… Ale nikde nikdo nikoho neuvedl v omyl. Dál je podle mě chyba hodnotit hru jen podle toho, jak moc je toho v krabici. Vyjde Ticket To Ride výroční edice, která nepřinese vůbec, ale vůbec nic nového a bude stát 2,5 tisíce.. a nikoho to nepohoršuje. Kdo chce, ten si to koupí.

Dal jsem přes tisíc korun za 32 karet, 6 vyder, 6 žab, pár plastovejch kuliček a kousek kartonu? Ano dal a dal bych znovu, protože jsem dostal na těch kartách krásné ilustrace, uvědomuju si, že ilustrátoři, vývojáři, testeři, překladatelé, vydavatelé, dopravci a prodejci potřebujou taky něco žrát a taky vím (přestože hra je výborná i bez rozšíření), že s tou hrou mě čeká spousta hodin zábavy.

martannen
          Účastník
            Pierre
            Účastník
            Up
            0
            Down

Ano, a to kraci, jak jsi napsal:
            tak herně je rozdíl ve 4 kartách pokladů, 6 nových kartách událostí a 4 kartách lesa…

Ja nechci mi k velkemu rozsireni si dokupovat jeste dalsi rozsireni, ve kterem je spousta balastu – ty karty maji nakladovou cenu cca 5 Kc. Proste se rozhodli odrbat zakaznika. Nic vic. I kdyz si to dokoupis, tak to stejne nebudes mit lokalizovane. Takze odrbavacka, jak prase. Rozsireni k rozsireni. At tahnou k certu s celou svoji hamiznosti.

Srovnani s Ticket To Ride výroční edice je dost mimo, protoze si clovek muze koupit normalni edici, ktera ma to same herne co vyrocni edice a muze se svobodne rozhodnout, zda ji chce s drevenymi vlacky nebo ne. Pokud bys to chtel srovnavat, tak by nabizeli 2 edice, ktere by herni obsah mely shodny a lisily se kvalitou komponent.

martannen
            Účastník
            Up
            1
            Down

Pořád děláš, jako když Tě někdo nutí to kupovat.

Opakuju, víš co je v krabici, je to v popisu. Nikdo nic netají. Ano je to drahé.
            Bez těch pár karet to jde normálně hrát. Chceš to komplet? Kup si sběratelskou edici. Nechceš to, nech to ležet, koupí to někdo jiný.

Pierre
            Účastník
            Up
            0
            Down

Stejne jako v pripade Ticket to Ride, je Tvuj argument je mimo:

Opakuju, víš co je v krabici, je to v popisu. Nikdo nic netají.

Ja jsem si koupil Pearlbook, na ceskych webech jsem nepostrehnul a ani nevim, ze by Rexici nebo nedej boze Starling propagoval, ze se jedna pouze o cast celeho rozsireni. Nebo mas snad v nazvu Perlava – prvni cast? A zbytek si muze clovek dokoupit v AJ, kdyz prvni cast ma v CJ a prekladat to detem behem hry?. Celkem je tam 54 karet v Perlave, v prodavane krabici je jich 40. Tzn. herne odstranili 25% celeho obsahu.

Jinak ted uz to vim, a rozhodne dalsi rozsirka si nebudu porizovat, pokud budou zase prodavat sizenou verzi.  Ja takovyto postup podporovat neminim a myslim si, ze nebudu sam.

martannen
            Účastník
            Up
            0
            Down

Máš špatnou optiku… Oni nic nevyndali. Oni backerům přidali a normálním zákazníkům dávají možnost dokoupit.

Pierre
            Účastník
            Up
            0
            Down

Urcite, ja a ostatni, co si stezuji, se na to vsiichnii divaaaame blbe. Chudacci ve Starlingu, tak jim krivdime. Oni to urcite umoznili Rexikum to vydat vydat se vsemi kartami, ale Rexici je odmitli, protoze kdyby mely by naklady na tisk o 5 Kc drazsi, tak uz si to nikdo nekoupi. Tak a tedka tu o Karkulce. Jak rikam, od smejdu mi dalsi produkt pres dvere nepachne. Nic takoveho nebudu podporovat.

martannen
            Účastník
            Up
            1
            Down

Od šmejdů?
            Pleteš si dojmy s pojmy… Tady se prostě někdo nepodíval, co kupuje. Pak si přečetl někde nějakou diskuzi a teď se potřebuje vybít.
            Doporučuju si doplnit vzdělání a význam výrazu „Sběratelská edice“. Nebo jsou všichni vydavatelé šmejdi, protože vydávají retail verze hez z KS? Vrátíš Mindoku Nemesis nebo Albi Tainted Grail? Nebudu tady rozebírat jednotlivé hry a co všechno z nich bylo vypreparováno.
            Roky tady hučíme do našich vydavatelů, aby nám vydávali hry z KS, aby nám vydávali rozšíření. A Perlava byl přesně ten případ, kdy komunita vydavatele dlouho přesvědčovala, aby vydal i malá rozšíření s vědomím, že jsou drahá. A ze strany Rexů to byl dost risk. A teď místo poděkování za MOŽNOST si hru koupit v češtině, tak najednou vylézají z děr lidé a nádavají, co nám to ty vydavatelé vydávají… U mě osobně patří Divukrak mezi nejlepší a nejhranější hry, takže ta investice se mi s přehledem vrátí. A doufám, že se dočkám i dalších rozšíření a tihle lidé mi to nepřekazí.
            Psal jsi, že jsi koupil i malá rozšíření a uvědomuješ si, že je to úplně stejný případ, taky byly obsahem sběratelské edice na KS…
            Legendy stojí 260 Kč, to Milostný dopis taky. Za inserty dávaj lidi tisíce a je to kousek kartonu… Prostě máš možnost volby a tak ještě jednou. Chceš to? Kup si to! Nechceš to. Nekupuj, koupí někdo jinej. A hlavně, než něco koupíš, tak si o tom něco zjisti.

Klidně říkej, že je ta hra blbá, když ji nepřijdeš na chuť. Klidně říkej, že je drahá a budeš mít určitě z jistého pohledu pravdu. Ale rozhodně se nehodí, označovat lidi, co se podíleli na vývoji a výrobě šmejdama.

Pierre
            Účastník
            Up
            0
            Down

Opet jsi mimo, jako tradicne. Kdyz se podivas tady:
            https://www.tlamagames.com/deskove-hry/divukraj-perlava/
            nebo
            https://www.rexhry.cz/hra/divukraj-perlava
            nebo
            https://www.planetaher.cz/divukraj-perlava

vidis tam nejakou zminku, ze by tam byl jen cast obsahu, nebo to, ze se jedna o retail edici, nebo snad presnou specifikaci, co rozsireni obsahuje?
            Nevidis a nevidis to spravne, stejne jako 100% lidi, kteri nejsou slepi a zaslepeni.

Hry Nemesis nebo Tainted Grail nevlastnim a tudiz je mi jedno, co v nich chybi. Starling dovolil vydat Rexikum rozsireni, ktera ma 75% herniho obsahu.
            Takze ano, jsou to smejdi a Tvoje srdceryvne obhajovani hamiznosti Starlingu na tom nic nezmeni. Kdyz si kupuji Perlavu, tak chci vsechnen herni obsah s tim souvisejici nebo chci byt informovan, ze tam cast obsahu chybi. A co se tyce zakladni hry a malych rozsireni, tak je to shodne.

Dale ja nenadavat Rexikum, ale Starlingu a to je rozdil, ktery Ty urputne odmitas akceptovat. Rexiky z teto situace nevinim, neb je zcela jasne, ci chamtivost za to muze.

Jedine co jim lze vycist je, ze neinformovali ani na svem webu, co presne jejich verze Perlavy bude obsahovat.

Jinak pokud zijes v dire a z ni kazde rano vylezas, pak tak nesmis podlehat iluzi, ze takto ziji i ostatni.  To, ze jsi do Divukraje zamilovany, je z Tvych komentaru zcela jasne, jako to, ze trpis kognitivni disonanci a velmi nelibe neses, kdyz Ti nekdo narusuje Tvuj obraz videni sveta.

AlesCZE
            Účastník
            Up
            1
            Down

Teď jsem koukal na ten odkaz na Tlamu a v tom představovacím videu mají bohužel taky Collector´s Edition…  Jen ze zvědavosti – je v CZ verzi aspoň ten skórovací bloček? Bo jestli nepustili ani tohle do retailu tak…

martannen
            Účastník
            Up
            0
            Down

No já když něco kupuju, tak si vždycky zjištuju, co je uvnitř, takže jsem přesně věděl, co najdu. Je jasný, že na netu bude většina unboxingů KS verze, za prvé je první venku, za druhé je čím se chlubit. Jestli to pak někdo používá bez informace, že je to KS verze, tak to je rozhodně chyba.

Ani ten bloček tam není. A jak říkám, já nezpochybňuju to, že je to v porovnání s jinými věcmi drahé a sám bych byl rád, kdybych dostal v češtině sběratelku za pětistovku… A nepochybuju, že výrobní náklady jsou takové a takové.

Jen říkám, že to tak je. A že je běžné, že je rozdíl mezi KS a retail verzí. Tady je asi do očí bijící. Výroba DVD je taky pár korun, ale filmy stojí pár stovek a sběratelské edice tisíce. A taky říkám, že hra je to vynikající a nelituju, že jsem si rozšíření koupil. A jsem rád, že do toho REXové za těch podmínek šli a doufám, že v tom budou pokračovat.

A nelíbí se mi, když někdo koupí kámen za pětistovku a pak brečí, že je to předraženej kámen…

martannen
            Účastník
            Up
            0
            Down

Ano je to normální retail edice 🙂

Nikde ani slovo, že by se jednalo o sběratelskou edici.

Žádný obsah nechybí, je to celá kompletní hra. Není tam pouze obsah, který odemkli podporovatelé na KS 🙂 a tudíž ho dostali jako odměnu. Ty si odměnu viditelně nezasloužíš…

A na krabici je přesně napsáno, co je uvnitř a kdo chce, ten si to najde.

A budu se opakovat, je to drahé, ale koupě je dobrovolná.

AlesCZE
            Účastník
            Up
            2
            Down

Největší problém bych viděl v tom, že snad všechny videa Unboxingu Pearlbrooku na Youtube jsou Collector´s Edition… Z čehož pak mohli být lidi natěšení z trochu jinýho obsahu… Osobně jsem zjistil o co je ostrouhaná CZ verze až když jsem si zobrazil CZ pravidla… Proto jsem si říkal že je v tom seznamu jen málo věcí. Ale je fakt že úplně nechápu proč do Retailu pouštěli tak velkou krabici když tam ani ty 3D komponenty nedali. Jo holt strategie Starlightu jak si pořádně vydělat no…

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina věnující se této super (ač né tak úplně rodinné) deskové hře s překrásnou grafikou. #divukraj #everdell

Správci skupiny

Profilový obrázek
AlesCZE
@alescze

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest