Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Doplňky k deskovkám

• Veřejná skupina
  • před 1 týden,
  • 51

• 89

Členové

Jaké inserty máte raději?

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Doplňky k deskovkám Jaké inserty máte raději?

naposledy aktualizoval Jurri před 3 týdny
6 hlasů
11 odpovědí

Jaké inserty máte raději?

You must be logged in to participate.
  • E-Raptor/Broken Token
  • Folded Space
  • Autor
      Bartyx
      Účastník
      Status: Návštěvník

Přidávám anketu a řeším to kvůli věčným rozporům mých diváků. Máte raději pěnové inserty typu Folded Space, nebo ty dřevěné bez lepení, které dělá E-Raptor, nebo Broken Token?

Rozepište se. Jaké mají výhody, nevýhody? Co vás na nich baví?

Vladislav Kluska
      Správce
      Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na Zóně
      Status: Usedlík
      Up
      1
      Down

Jako Folded Space je fajn – hodně muziky za málo peněz a mají to dobře vymyšlené. Snadno se slepí, nic neváží a dají do krabice, jen toho prd vydrží. Mám takhle Rising Sun a po pár hrách je to už hodně jeté… a věřím, že za nějakou dobu na odpis. Což je docela na prd. Štěpí a ohýbá se samotný materiál a moc nedrží slepený.

Proto raději volím dřevěné, ale nenávidím nacvakávací, bez lepidla. Zanechává naprosto nesmyslné a nepotřebné cucky, které jsou pouze k tomu, aby to drželo pohromadě a mě to irituje.

Za mě je tak nejlepší dřevěný styl typu WarBox (https://www.warbox.pl/en_US/index) od kterých mám insert k War of the Ring a je boží. Nevýhoda teda je, že krabice docela ztěžkne, ale to je asi jedno 😁

Swayvill
      Účastník
      Up
      1
      Down

Z těchto dvou typů ani jeden. Dřevěné mi přijdou zbytečně těžké, skládání mě nebaví (nedělá mi dobře ten zvuk při zacvakávání :)) a nepřijde mi, že komponenty v nich nejsou úplně ideálně chráněné (třeba figurky při přenosu chrastí). Folded Space je taky opruz skládat (nerad cokoli lepím a navíc to dost trvá) a jak psal kolega přede mnou, tak jsou na štíru s životností, protože materiál není kdovíjak odolný a když se insert používá (proto si ho člověk pořizuje), je to na něm sakra vidět. Za mě tak jednoznačně vedou pěnové inserty od Feldherr … nemusí se nijak skládat, jsou lehké a komponenty v nich jsou jako v bavlnce … a kupodivu ani životnost není problém (insert v Zombicide používám často cca rok a je pořád jako nový).

Bartyx
        Účastník
        Up
        0
        Down

Jak je vidět v mém posledním videu s insertem na Tainted Grail od E-Raptoru, tak tam už jsou v balení filcové samolepky, které se vlepí do přihrádek na figurky, takže jsou taky v bezpečí a neodírají se o dřevo.

Kubrt
          Správce
          Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouHrdý sponzor
          Up
          0
          Down

Kdy mi ten insert pošleš? Viděl jsem, že se o něj soutěží… 😀

BTW U TG insert moc nechápu. To co je v krabici od AR mi přijde celkem rozumné a po nějakém insertu neprahnu. (neobaluju)

Bartyx
            Účastník
            Up
            0
            Down

Ten insert co je v krabici by ušel jedině v případě, že by sis udělal rozdělovače na karty do té dlouhé přihrádky na karty. Nebo musíš pytlíčky. Je tam těch karet příliš mnoho druhů na to, abys je nechal jen tak všechny pohromadě. Tohle právě skvěle řeší ten insert z videa. Ty oddělovače, ještě modulární jsou fakt super.

Kubrt
            Správce
            Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník DivnotouHrdý sponzor
            Up
            0
            Down

Já je tam mám a jako rozdělovače používám ty, které tam byly. Před hrou ty karty vyndám a roztřídím. Trvá mi to asi minutu. Jako nějaký opruz, kvůli kterému bych řešil celý vnitřek, mi to nepřišlo. No, asi se na ten insert kouknu. Třeba mi něco uniká. 🙂

Jurri
      Účastník
      Up
      1
      Down

Já preferuju dřevěné. Ale hlavně z toho důvodu, že mám přístup k laseru v brněnském fablabu a můžu si vyrábět vlastní s poměrně nízkými náklady (zatím mám pro This war of mine, Zimu mrtvých, Eldritch horror + Forsaken lore a začínám pracovat na insertu pro Gloomhaven).

bruno kudrna
        Účastník
        Up
        0
        Down

Bylo by možný vidět ten insert k TWOM?

Jurri
          Účastník
            Jurri
            Účastník
            Up
            1
            Down

Dneska bych tedy pár věcí udělal jinak – krabička na karty nemá dno, tak se nedá vytáhnout, současně bych do bočnic vygravíroval popisky, jaké balíčky karet patří kam, podobně bych vygravíroval nějaké symboly na dno krabiček pro žetony. K úplné finalizaci mám vymyšlené, že do krabičky na figurky vlepím nějakou pěnu (případně výše zmíněné filcové samolepky – díky za tip), aby se neotřískaly, až se jednou rozhodnu je namalovat.

Kubrt
      Správce
      Up
      0
      Down

Já preferuji dřevěné. Strachem o figurky nějak netrpím. Vypadají lépe, v krabici zabírají méně místa. Jsou variabilnější. A hlavně mě baví, jak si s nimi mohou výrobci vyhrát. Nejsou to „jen“ mističky a díry.

Štítky tématu

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Skupina zabývající se obecně různými doplňky k hrám – aplikacemi, pořadači, stoly apod.

Správci skupiny

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

New Report

Close