Prodat hru

(musíš být registrovaným prodejcem)

Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Fallout

• Veřejná skupina
  • před 4 dny, 1 hodinou
  • 40

• 21

Členové

Rozšíření: Atomová pouta

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Fallout Rozšíření: Atomová pouta

naposledy aktualizoval Whoochtar před 2 týdny, 1 den
3 hlasy
3 odpovědi
  • Autor
      jofner
      Účastník
      reputace: 1,237
      Hrdý sponzorPoutník DivnotouTvůrce skupin
      Status: Usedlík

Atomová pouta jsou rozšířením pro postapokalyptickou hru Fallout, které umožňuje zahrát si všechny scénáře ze základní hry i ze všech rozšíření v kooperativní variantě.

Vyzkoušeli jsme zatím jednu hru, ale dojmy jsou skvělé. Kooperativní režim je výborný a odstraňuje poslední nedostatky, které hra měla. Určitě stojí za koupení, protože nabídne opravdu kvalitní požitek z kooperativního hraní.

Někde jsem zahlédl názor „na co to kupovat, když se to dá udělat pomocí home rules“. Ano samozřejmě, jde to. Ale nejde jen o to „ohnout si pravidla“ a mít to kostrbaté (dělejte že tahle karta dělá něco jiného mě osobně přijde hodně úlet), toto rozšíření Vám řekne co máte udělat abyste vyhráli a dá Vám k tomu také nástroje.

Nejen karty scénářů, které Vám řeknou co musíte udělat abyste vyhráli, ale také určuje, co se stane když je aktivována opoziční frakce. Jsou tu nově i karty cílů které musíte plnit a karty aktivací jsou vylazené pro kooperativní režim a fungují.

Navíc rozšíření přináší nové karty modifikací a vylepšení dílny, což jsou moc zajímavé prvky a hru rozhodně zpestřují. Ve hře jsou nově i karty mutací (používají se namísto karet agendy) ale kupodivu v té jedné hře jsme je nevyužili 🙂 Jsou otočeny lícem dolů a aktivují se jakmile máte 5 radů. Nějak se nám povedlo se k tomu nedostat.

V neposlední řadě byla přidána asistenční kostka (můžete kolegovi pomoct s bojem) a systém rychlého cestování (taky jsme nevyužili).

Co mě hodně potěšilo, díky kooperativnímu režimu se člověk dostane dál do příběhu. Do teď jsem hlavní linii úkolů moc nehrál, protože jsem samozřejmě nepotřeboval aby nějaká frakce vyhrála než já nasbírám body vlivu. Tady je to ale něco jiného a hned v prvním scénáři byl jeden z úkolů pro výhru dokončení hlavní linie úkolu, tak konečně vím, co bylo na posledních kartách 😀

Rozšíření rozhodně doporučuji, za těch pár korun kompletuje hru a dělá ji takovou, jakou jsme ji chtěli mít 🙂

A co Vy, hrajete? Líbí se Vám?

Akulacz
      Účastník
      reputace: 1,136
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Já tohle rozšíření rozhodně přidám do dalšího balíku 😉

Zatím mám za sebou jen tři hry základu ale i ten jsme si užili, to asi bylo spoluhráči. Spíš jsme si užívali hru a „příběh“ a nijak se nehnali za vítězstvím.

Kalifornii už mám doma také, ale tu jsem ještě ani nerozbalil… Letos bohužel nebyl hraní v mém případě příliš nakloněn, ten příští to snad bude lepší…

Whoochtar
        Účastník
        reputace: 167
        Status: Návštěvník
        Up
        1
        Down

K vánocům jsem dokoupil jak Kalifornii, tak Atomová pouta.

Podle doporučení na BGG jsem rozjel „kampaň“ misí v pořadí

Rise of the Master (New Cali exp.) – Fallout 1
        New California (New Cali exp.) – Fallout 2
        Capital Wasteland – Fallout 3
        The Pitt – Fallout 3 DLC
        Commonwealth – Fallout 4
        Far Harbor – Fallout 4 DLC

Zatím na 4 pokus dohráno „Rise of the Master“.

Musím říct jež Atomová pouta jsou zásadní a nejdůležitější rozšíření pokud vás štve ukončení příběhu do ztracena.

Pokud uvažujete o solo hraní jako já, je toto rozšíření v kombinaci s postavou „Rangera“ (z kalifornie) zcela zásadní.

Na druhou stranu je hra (tento scénář) dost nevybalancovaná. V celém nákupním balíčku jsou pouze 2x „Radaway“ (z cca 30) a v rozšíření zlepšení laborky. Bez kombinace štěstí na nákupní balíček s Radaway a postavou co umožňuje nákup z odhazovacího balíčku, nebo vylepšení laborky je tento scénář nehratelný.

Důvodem je nutnost zabíjet Akolity, kteří při zásahu udělují i radiaci. Těch akolitů je 5+… a jejich síla je 2-3 podle fáze ve které na ně zaútočíte.

jofner
      Účastník
      reputace: 1,237
      Hrdý sponzorPoutník DivnotouTvůrce skupin
      Up
      0
      Down

Já z Kalifornie vlastně taky ještě nic nehrál kromě té jedné koop. Drtíme zatím základ s různýma postavama. Pouta toto vylepší a už se na zapojení Kalifornie těším 🙂

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Pustina je nebezpečné místo! Zdroje jsou omezené, postranních úmyslů je požehnaně a smrtící nepřátelé na vás čekají na každém kroku. V deskové hře Fallout mohou mít vaše skutky katastrofální důsledky! Plnění úkolů může
změnit směr vašeho dobrodružství a rozhodnutí, která učiníte při mnoha střetnutích, zásadně ovlivní, co si o vás ostatní budou myslet.

1 – 4 hráči, 14+, 120 – 180 minut

Správci skupiny

Profilový obrázek
jofner
@jofner

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest