Profilový obrázek

Malování figurek

• Veřejná skupina
  • před 1 týden, 4 dny

Jaké barvy používáte?

Domovská strana Fóra Skupinová fóra Malování figurek Jaké barvy používáte?

naposledy aktualizoval Snekoun před 2 roky
10 hlasů
16 odpovědí
  • Autor
      Vladislav Kluska
      Účastník

Jaké barvy používáte a proč?

Kubrt
      Účastník
      Up
      0
      Down
      ::

Používám nejradši Citadelky. Klasika Base a Layer. Na Contrast jsem se ještě nedostal… Ale chtěl bych zkusit.

plema
      Člen
      Up
      0
      Down

Od všeho něco takže Vallejo, Army painters i Citadel u všech různé řady.

Hrad Hier
      Účastník
      Up
      0
      Down

Ja kombinujem Vallejo a Citadelky.

Isek
        Člen
        Up
        0
        Down

Hlavně Citadel, pak mám pár starých Vallejo z dob modelařiny (ale samé vojenské odstíny – Olive Drab, Dark Grun, Germqan Grey 🙂 )

Up
      0
      Down

Základ mám Citadelky, hlavně jejich washe a technické barvy mi přijdou supr. Zkoušela jsem i contrasty, občas použiju, ale ne primárně. No a pak mám čím dál tím víc barev od Scale75. Mají úžasný odstíny a famózní metalický barvy.

Mekenzi
      Člen
      Up
      0
      Down

Já používám jen tyhle od Army painter + shady od citadel

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
      Declon
      Účastník
      Up
      0
      Down

Můj set ….. cca 14 dní starý, nyní k tomu mám základní AirBrush sadu tak premýším o koupi Primeru do AB .. asi Valjejo 73.602 co ? Abych v zimě nemusel ven a stříkat sprejema .. jinak mám na detailní figurky AP Primer black a white, na velké věci (Munchkin a 3d co si tisknu doplňky) mám nějaký obyč z obchodu pro malíře – black.

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
        Akulacz
        Účastník
        Up
        0
        Down

Já používám Gunze mr surfacer k absolutní spokojenosti.

Lze použít i pomocí štětce, na tmelení drobných spár, pak pistolí velmi slabou vrstvu. Krásně sjednotí povrch a všechny kazy, špatně začištěné nálitky vylezou a víš kde opravovat. Pak opět slaboučkou vrstvu a můžeš malovat.

Je šedý, takže takový univerzál, kdy nejsou problémy s krytím barev.

Cítit při použití s originálním ředidlem trochu je, ale nic strašného.

Barvy používám Gunze, humbrolky základní odstíny. Pleťové a spešl pak army painter a zatím spokojenost. Ale ve figurkách jsem zatím také začátečník…

Declon
          Účastník
          Up
          0
          Down

Add ten Gunze Mr. Surfacer .. to je nějaký jeho special druh, protože všude mi to hledá stříkací verzi .. nebo nastříkáš někam do kelímku a naneseš štětcem ? Hodilo vy se na tmelení 3d výtisků …. dělám to nějakou pastou nebo tmelem na dřevo a není to úplně vono.

Edit: aha stříkací jako typ .. je i v lahvičce ok. Teď jen jakou šarži hrubosti .. asi 500 na základní tmelení co ? Nebo rovnou  1000 ?

Díky.

Akulacz
            Účastník
            Up
            0
            Down

No prodává se spray, nebo v lahvičce do airbrush pistole.

500 je nejhrubší, 1500 nejjemnější. Na tmelení bude lepší hrubší, na použití jako základovka zase ten jemnější.

Na to tmelení se hodí u kvalitních modelů, kde jsou spáry opravdu malé… Pokud to nelícuje musí se použít klasický tmel. S těmi po pravdě také dost válčím…

Declon
            Účastník
            Up
            0
            Down

Aha tak nic diky ušetřený peníze 🙂 Potřebuji právě když něco tisknu tak i když dám 0.12 mm vrstvu je to na modelu na plochach v urcitych uhlech dost znat (stit, plast, benění) a jelikož je to malé tak to moc zbrousit nejde … lepší je extra zlomy-díry-stupně zatmelit …..

Nejsem profi 3d tiskař ani barvíř, takže zůstanu na pokusech omylech a trochu rustikalu 🙂 Na výstavy nejezdím, a na deskovce i blbě vytištěná figurka kolikrát vypadá líp než papírový žeton 😉

Akulacz
            Účastník
            Up
            0
            Down

A z čeho  tiskneš? U ABS se používá vyhlazení pomocí rozpouštědla (výpary)

Ještě jsem vzpomněl na onetime-slehany-tmel Už jsem s ním dlouho nedělal, ale to by mohlo být to pravé…

Declon
            Účastník
            Up
            0
            Down

PLA … klasicky jdu po cena/kvalita/uzitek. A jelikož mám tiskárnu doma s dětma a zvířátkama .. tak i pro bezpečnost a komfort 🙂

Ten onetime vypadá pěkně a není drahý, asi zkusím. dík.

Akulacz
            Účastník
            Up
            0
            Down

Já také tisknu jen pla, i převody jsem z toho dělal jako náhradní díl kamarádovi na autodráhu. Až na zajímavý “zvuk” to vcelku i fungovalo…

Možná jediná nevýhoda toho tmelu je pevnost, přirovnal bych to k tvrzenému polystyrenu. Takže pokud se někde s figurkou bouchne, může popraskat. Ale zase se sním dobře pracuje, konzistence je asi na úrovni zubní pasty.

Z těch tvrdších jsem používal nějaký polský v zelené tubě. Ten připomíná kanagom a po vytvrzení je možná i tvrdší než plast. Tam jsem základní opracování udělal dlátkem a pak broušení. Stál také kolem 100 ale tuba byla tak 3x větší než Tamiya tmely.

Snekoun
      Člen
      Up
      0
      Down

Zdar co se týče toho tmelení. Já používám superepoxi od firmy ceys (je to jako modelína). Jinak dobrou zkušenost mám i s tmely karosářskými dvojsložkovými.

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina pro všechny, co rádi barví figurky.

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest