Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Malování figurek

• Veřejná skupina
  • před 1 dnem, 11 hodinami
  • 132

• 109

Členové

Oprava štětce ?

naposledy aktualizoval Isek před 1 měsíc, 1 týden
2 hlasy
7 odpovědí
  • Autor
      Declon
      Účastník
      Status: Návštěvník

Zdar, má někdo zkušenosti s OPRAVOU štětců  – https://www.ebay.com/itm/Brush-Repair-Gel-for-Damaged-Brushes-Paint-Vallejo-Winsor-Newton-Citadel/282605823931

Jde o to zdali to aspoň trochu funguje, osobní zkušenost …. je mi jasné že zázraky to asi nedokáže, ale proč neprodloužit životnost o rok či dva nebo víc u dražších štětců ? Jestli to jen udržuje – fixuje něco jako tužidlo tvar, nebo to umí regenerovat něco jako kondicionér na vlasy, případně to dokáže postupně rozpustit a vytáhnout barvu z patky štětce?

Díky.

A propó .. co mýdla na štětce, používáte speciálky nebo jelena?

• Téma bylo upraveno před 1 měsíc, 2 týdny uživatelem Declon.
      Isek
      Účastník
      Hrdý sponzor
      Up
      0
      Down

Mám něco podobného od Valleja a od dvou dalších výrobců – pocitově to štětec trochu oživí, například když jsem měl dojem, že už špička tak pěkně nedrží, tak se to po aplikaci zlepšilo.  Ale poškozený štětec to neopraví. Všechny tyhle přípravky mají vodovou konzistenci, tenhle gel jsem nezkoušel. Pokud to vyzkoušíš, tak sem napiš zkušenosti, určitě to bude zajímavé.

Mýdlo – používám M<span>asters brush cleaner and preserver – dá se koupit na Ebay</span>

Declon
      Účastník
      Up
      0
      Down

Fajn ok, díky za reply, objednám a uvidíme .. už jsem poslal vetší částky za horší blbosti 🙂

Mýdlo .. právě nad tímto jsem přemýšlel, nebo vzít nějaké přímo tady ve speciálce pro umělce …. jelena zkoušet nebudu jak někteří radí 🙂 Jen jestli se vyplatí toto za bratru 300,- a více nebo postačí právě to CZ za 80,-.

Aktuálně čekám na doplnění barev abych se mohl pustit do Balroga, Gandalfa a spol ze „Stínu“ … Doma mám už jen Base layer sestavu + metaliky, wash (vše ArmyPaint) a pár kontrastek a Null Oil (Citadelky), ale žádný klasický layer barvy pro přechody a míchání a jelikož to chci zase posunout dál … je to nutnost. Z těch base se mi nedaří pořádně udělat přechod (plameny např :).

Isek
      Účastník
      Hrdý sponzor
      Up
      0
      Down

Tak to mýdlo je dražší, ale zase je v kelímku, takže méně vysychá (a když dlouho nemaluji, stačí trochu zalít vodou), údržbu můžu dělat u stolku a nemusím běhat do koupelny. Koupil jsem si dva, a po třech letech (a asi 40 figurkách) ubyla asi třetina v prvním.
      Armi Painter nemám vyzkoušený – nemá nějaké emulzní ředidlo (jako má Citadel Lahmian medium) kterým uděláš z Base Layer (nebo i glaze)? Prostě sníží kryvost barvy.

Declon
      Účastník
      Up
      0
      Down

No vidis, uz ho maji .. když jsem kupoval barvy tak to na trhu nebylo (nebo jsem si nevsiml, ale myslim ze ne, protoze vubec nebyla rada effect a byly jen doplnkove – jako je QuickShade medium – a to mam a nyni se take jmenuje Effect).

A nebyvala ani takova paleta barev 🙂 Tak si ho prihodim do objednavky … extra moc layer barev neberu a vzal jsem jen ty co pouzivam nebo si myslim ze budu pouzivat + AP vydal (po vzoru Citadelek) michaci paletu – navod na tvorbu barev. Sice doma pouzivam jako zaklad tu od WG a ted bude i primo AP (byt mensi rozsah barev).

Takze budou jak zakladni layerky tak i jak je lip michat.

Dik za nakopnuti.

Takze AP na to ma – Warpaints Mixing Medium (effect)

Declon
      Účastník
      Up
      0
      Down

Ready ….. jeste to medium, nebylo skladem … tak zitra jinam a o hura na to.

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
      Declon
      Účastník
      Up
      0
      Down

Tak je to doma .. 1 test …. a podle mě super, uvidíme až s tím zase něco nabarvím jak se to rozjede … ale stačí toho fakt kapičička .. ne taková louže jako na youtube (např: https://www.youtube.com/watch?v=6YIxr-VyYGQ )

A aby jsem se nenudil .. dorazila i z vyprodeje z Amazonu DE .. sada na Airbrush 🙂 ale to zatím nemám odvahu ani spustit 🙂

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
        Isek
        Účastník
        Hrdý sponzor
        Up
        0
        Down

Pěkný nákup 🙂

Ten Green stuff taky vyzkouším, to se bude jednou hodit. Díky za info z testování 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Skupina pro všechny, co rádi barví figurky.

Správci skupiny

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

New Report

Close