Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Obecná debata o deskových hrách

• Veřejná skupina
  • před 3 týdnů, 3 dny
  • 36

• 69

Členové

Novinky nebo klasika?

naposledy aktualizoval tom_game před 1 měsíc, 3 týdny
8 hlasů
8 odpovědí
  • Autor
      Akulacz
      Účastník
      reputace: 985
      Poutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec

Dáváte spíše přednost novinkám na trhu, nebo raději objevujete starší léty prověřené tituly?

Já tedy dávám spíše přednost těm starším, novinky také okukuji, ale spíše si počkám na důkladné prověření…

AlfBoard
      Účastník
      reputace: 797
      Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec
      Up
      0
      Down

Ty jo …. není tohle spíš něco jako otázka do nějaké skupiny která se třeba bude jmenovat Ankety?

Ať tu za chvíli nezakládáme Skupiny jako je třeba „Jak se dnes po ránu máte?“ / „Jaká je Vaše oblíbená barva figurky?“ / „Skladovat hry naležato, nebo nastojato?“ …..

Luka
      Účastník
      reputace: 1,499
      Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
      Status: Usedlík
      Up
      0
      Down

Já osobně to tedy střídám. Baví mě staré hry, léty i herně prověřené. Ale na novinky taky nedám dopustit a vždycky rád nějakou objevím. 🙂

Isek
        Účastník
        reputace: 201
        Hrdý sponzor
        Status: Návštěvník
        Up
        0
        Down

Převážně novinky, ale mám seznam starších her, které bych rád měl ve sbírce. Už ho mám dost proškrtaný, ale u každého titulu je to boj – bude to i dnes dobré?
        Už dlouho třeba přemýšlím o Castles of Burgundy – jo zřejmě je to výborná hra, ale kolikrát ji dostanu na stůl – bo čím víc her člověk má, tím víc hraje „do šířky“.

Jack Sparrow
      Účastník
      reputace: 427
      Poutník Divnotou
      Up
      0
      Down

Mě datum vydání ani moc nezajímá. Ale pokud se jedná o novinku, čekám většinou na ohlasy.

MalcolmReynolds
      Účastník
      reputace: 156
      Up
      0
      Down

Já se teda novinkám vyhýbám jako čert kříži, protože jim zkrátka nevěřím. Většinou když opadne hype, tak zůstane jen průměrná nebo lehce nadprůměrná hra, která ale zapadne pod nášupem dalších novinek.

Zrovna nedávno jsem si spočítal, že průměrné stáří her, které mám ve sbírce je 8,2 roku. A jelikož se jedná o léty prověřené klasiky, jsem si jistý, že většina z nich ještě nějaký ten pátek v mé sbírce vydrží.

Deskhoherní Koutek
      Účastník
      reputace: 232
      Up
      0
      Down

„Skladovat hry naležato, nebo nastojato?“ …..

To je moje otázka 😀

Deskhoherní Koutek
      Účastník
      reputace: 232
      Up
      0
      Down

Často po novinkách pokukuji, ale už více uvažuju. Hlavně si pokládám otázku: jestli to budu mít s kým hrát a nebo je pro mě ta hra natolik zajímavá, že ji budu ochoten hrát primárně sám (Akrkham LCG) nebo jí mít ze zběratelských důvodů kompletní (Arkham 2nd, Nemesis se vším co k němu je).

V tomhle mě docela vyléčil Gloomhaven, který jsem si vezl z Albi Game Day v Praze do Brna … takže super cesta vlakem s 10kg krabicí (sakra to se proneslo), následně hra ležela půl roku domu, zahrán 1. a 2. scénář a pak šla z domu.

tom_game
      Účastník
      reputace: 134
      Up
      0
      Down

V začiatkoch ma lákala každá novinka čo vyšla a vyzerala dobre. Teraz je to v štádiu, že si viac zvažujem pre a proti. A hlavne či budem mať s kým hru hrať 😀

Jediné čo mi momentálne príde že ,,must have“ sú Lacerdovky – tomu keď raz prídete na chuť, tak sa ťažko odoláva…

Štítky tématu

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Vybíráte hru a chcete poradit?
Poklábosit o vaší oblíbené mechanice, nebo o něčem co se her týká ale nevíte kam přesně příspěvek zařadit?

Správci skupiny

Profilový obrázek
Akulacz
@akulacz

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon