Profilový obrázek

Prototypy-testování-vydávání her

 • Veřejná skupina
 • před 1 týden, 4 dny

Vláčky – “občasník” z vývoje

Domovská strana Fóra Skupinová fóra Prototypy-testování-vydávání her Vláčky – “občasník” z vývoje

naposledy aktualizoval Akulacz před 2 roky, 4 měsíce
2 hlasy
2 odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #1418
   Akulacz
   Účastník

   Tento občasník z vývoje bych chtěl věnovat jednomu ze svých projektů, na kterých aktuálně pracuji.

   Druhým počinem o kterém bych se chtěl zmínit je vláčková hra, toho času ještě bez jména. Bohužel vždy když mě nějaký název napadne, stačí letmý pohled na bgg a zklamání z toho že už si ho někdo dovolil použít.

   Inspirací byly hry Steam a 18xx

   • Základem hry bude systém pick-up and delivery, hráč bude zpočátku pomocí dostavníku, později i železného oře dopravovat pasažery a suroviny mezi městy.
   • Své železné oře samozřejmě bude možné vylepšit – přepravíte tak více surovin a rychleji.
   • Suroviny nebudou padat z nebe, ale z různých budov ve městě. Některé budou k dispozici hned od začátku, některé ale budete muset nejdříve vybudovat.
   • Cena surovin nebude stejná ale bude se dle zákona nabídky a poptávky měnit.
   • Počáteční dostavníky budou moci jezdit po cestách, ale pro železné oře budete muset nejprve vybudovat koleje. odměnou vám samozřejmě bude mnohem rychlejší doprava. – ještě je v řešení, zda tratě budou privátní a konkurence za jejich použítí bude muset platit, nebo je budete moci bez omezení sdílet.
   • Budovy budou hodně důležitým aspektem hry, budou nejen zásobovat trh novými surovinami, ale také generovat určitý příjem a hlavně vítězné body pro jejich stavitele.

   Hra by opět měla mít poměrně přístupná pravidla a hrací dobu o trochu kratší než dostihy.

    

   Postupem času budu doplňovat nástin pravidel, mechaniky ve hře obsažené…

   Přílohy:
   You must be logged in to view attached files.
  • #1423
   Akulacz
   Účastník
   Up
   2
   Down
   ::

   Určitě uvažoval, samozřejmě že můj pohled je do jisté míry omezený, nehrál jsem všechny hry s tímto systémem, takže se může stát že bude existovat kousek který bude velmi podobný ale ještě jsem s ním neměl tu čest.

   Tady by asi bylo na čase zmínit proč vlastně tvořím.

   Asi to všichni známe zahrajeme si hru a řekneme si, byla to paráda ale ještě mi tam chybělo …

   Takové 18ky ty jsou zaměřeny hlavně na ten akciový trh a každý kdo byl odchován na TTD tam něco bude postrádat. Pak si zahrajeme třeba ten Steam a tam zase naháním bodíky přepravováním kostiček ale stejně mi to přijde takové suché. Tak tedy hledám hry které, by propojily oboje v jeden celek, ale zatím se v mém případě nepodařilo.

   A tam pak přichází ten další aspekt – tvorba a vlastně ta radost z ní i když výsledek je vlastně nejistý. Přemýšlet o tom jak by to asi mohlo fungovat a pak i ta trocha zklamání když narazíš na to že to funkční nebude a začínáš znovu, snažíš se zachovat ty nejlepší myšlenky a ty marné zahodit.

   Takže v tomto případě v dosti profláklém tématu vláčků – kombinace přepravy zboží s funkční ekonomikou a budováním města. Ještě jsem na takovou kombinaci nenarazil a pokud takovou hru najdu, třeba všechen ten investovaný čas hodím za hlavu a koupím. Ale bude to pro mě příjemně ztrávený čas a litovat ho nebudu.

    

    

  • #1422
   Olda
   Člen
   Up
   0
   Down
   ::

   Zeptám se dost nevybíravě, co planujes jako originální a jiné oproti jinym pickup and delivery hrám? Co bude mit jinak? Uvažoval jsi o tom i takto?

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Tvoříš hry nebo tě tvorba zajímá? Chceš se podívat jak hry vznikají? Jsi autor, máš nápady, potřebuješ je testovat a konzultovat? Jsi fanoušek českých deskoherních nápadů a chceš jim pomoci? Zajímá tě svět deskových her z pohledu jejich vzniku? Tak tady je to přesně pro tebe!

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Profilový obrázek
Akulacz
@akulacz
Profilový obrázek
Olda
@olda

Moderátoři

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest