Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Prototypy-testování-vydávání her

• Veřejná skupina
  • před 2 týdnů,
  • 131

• 42

Členové

Vláčky – „občasník“ z vývoje

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Prototypy-testování-vydávání her Vláčky – „občasník“ z vývoje

naposledy aktualizoval Akulacz právě teď
2 hlasy
2 odpovědi
  • Autor
      Akulacz
      Účastník
      Poutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec

Tento občasník z vývoje bych chtěl věnovat jednomu ze svých projektů, na kterých aktuálně pracuji.

Druhým počinem o kterém bych se chtěl zmínit je vláčková hra, toho času ještě bez jména. Bohužel vždy když mě nějaký název napadne, stačí letmý pohled na bgg a zklamání z toho že už si ho někdo dovolil použít.

Inspirací byly hry Steam a 18xx

• Základem hry bude systém pick-up and delivery, hráč bude zpočátku pomocí dostavníku, později i železného oře dopravovat pasažery a suroviny mezi městy.
      • Své železné oře samozřejmě bude možné vylepšit – přepravíte tak více surovin a rychleji.
      • Suroviny nebudou padat z nebe, ale z různých budov ve městě. Některé budou k dispozici hned od začátku, některé ale budete muset nejdříve vybudovat.
      • Cena surovin nebude stejná ale bude se dle zákona nabídky a poptávky měnit.
      • Počáteční dostavníky budou moci jezdit po cestách, ale pro železné oře budete muset nejprve vybudovat koleje. odměnou vám samozřejmě bude mnohem rychlejší doprava. – ještě je v řešení, zda tratě budou privátní a konkurence za jejich použítí bude muset platit, nebo je budete moci bez omezení sdílet.
      • Budovy budou hodně důležitým aspektem hry, budou nejen zásobovat trh novými surovinami, ale také generovat určitý příjem a hlavně vítězné body pro jejich stavitele.

Hra by opět měla mít poměrně přístupná pravidla a hrací dobu o trochu kratší než dostihy.

Postupem času budu doplňovat nástin pravidel, mechaniky ve hře obsažené…

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
      Akulacz
      Účastník
      Poutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec
      Up
      2
      Down

Určitě uvažoval, samozřejmě že můj pohled je do jisté míry omezený, nehrál jsem všechny hry s tímto systémem, takže se může stát že bude existovat kousek který bude velmi podobný ale ještě jsem s ním neměl tu čest.

Tady by asi bylo na čase zmínit proč vlastně tvořím.

Asi to všichni známe zahrajeme si hru a řekneme si, byla to paráda ale ještě mi tam chybělo …

Takové 18ky ty jsou zaměřeny hlavně na ten akciový trh a každý kdo byl odchován na TTD tam něco bude postrádat. Pak si zahrajeme třeba ten Steam a tam zase naháním bodíky přepravováním kostiček ale stejně mi to přijde takové suché. Tak tedy hledám hry které, by propojily oboje v jeden celek, ale zatím se v mém případě nepodařilo.

A tam pak přichází ten další aspekt – tvorba a vlastně ta radost z ní i když výsledek je vlastně nejistý. Přemýšlet o tom jak by to asi mohlo fungovat a pak i ta trocha zklamání když narazíš na to že to funkční nebude a začínáš znovu, snažíš se zachovat ty nejlepší myšlenky a ty marné zahodit.

Takže v tomto případě v dosti profláklém tématu vláčků – kombinace přepravy zboží s funkční ekonomikou a budováním města. Ještě jsem na takovou kombinaci nenarazil a pokud takovou hru najdu, třeba všechen ten investovaný čas hodím za hlavu a koupím. Ale bude to pro mě příjemně ztrávený čas a litovat ho nebudu.

Olda
      Účastník
      Poutník Divnotou
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

Zeptám se dost nevybíravě, co planujes jako originální a jiné oproti jinym pickup and delivery hrám? Co bude mit jinak? Uvažoval jsi o tom i takto?

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Tvoříš hry nebo tě tvorba zajímá? Chceš se podívat jak hry vznikají? Jsi autor, máš nápady, potřebuješ je testovat a konzultovat? Jsi fanoušek českých deskoherních nápadů a chceš jim pomoci? Zajímá tě svět deskových her z pohledu jejich vzniku? Tak tady je to přesně pro tebe!

Správci skupiny

Profilový obrázek
Akulacz
@akulacz
Profilový obrázek
Olda
@olda

Moderátoři

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny