Profilový obrázek

Rallyman

 • Veřejná skupina
 • před 1 rok, 9 měsíců

Recenze – Dirt (rozšíření)

Domovská strana Fóra Skupinová fóra Rallyman Recenze – Dirt (rozšíření)

This topic contains 1 hlas and has 0 odpovědí.
1 hlas
0 odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1938
   tondakolik
   Člen
       Rallyman nabízí jízdu na asfaltu a sněhu, ale pro rally je typický také šotolinový povrch. Ten přináší rozšíření Rallyman Dirt.
       Hra obsahuje další čtyři herní desky pro sestavování rychlostních zkoušek. Jedna strana každé z desek je vždy se šotolinovým povrchem, druhá strana je dvakrát s povrchem asfaltovým a dvakrát sněhovým. Kromě toho jsou zde dvě nové oranžové kostky pohybu. Další důležitou součástí rozšíření jsou nové pneumatiky. Kromě asfaltových z původní hry jsou tu nové asfaltové měkké pneumatiky, původní sněhové pneumatiky jsou nahrazeny novým sněhovým obutím a samozřejmě jsou tu navíc pneumatiky šotolinové. Pneumatiky jsou navíc velmi zajímavě řešeny pomocí otočných ukazatelů jejich vlastností, takže máte pořád přehled o tom, jaké vlastnosti má vaše MRC na daném povrchu.
       Pravidla ovládání na asfaltu se oproti základní hře nemění, jen kromě klasických asfaltových pneumatik můžete zvolit pneumatiky měkké, které mají na asfaltu ze začátku výborné vlastnosti, mnohem rychleji se však opotřebovávají a v průběhu rychlostní zkoušky se tak jejich vlastnosti zhoršují, a na konci jsou jejich vlastnosti horší, než vlastnosti klasických asfaltových pneumatik.
       Ovládání na sněhu se díky novým sněhovým pneumatikám mírně změnilo. Pokud máte obuté sněhové pneumatiky a povrch trati je pokryt sněhem a ledem, můžete při jízdě podřazovat o dva rychlostní stupně, což je však náročnější na ovládání vozu, protože pokud při hodu kostkou při dvojitém podřazení hodíte symbol nebezpečí, a je jedno kolikátý symbol nebezpečí to je, ztratíte kontrolu nad vozem. Kromě této nové možnosti dvojitého podřazení je ovládání MRC na sněhu stejné jako v původní hře.

   Nově může trať vaší rychlostní zkoušky mít šotolinový povrch. Rally se šotolinovým povrchem je charakteristická mnohem častějšími a delšími smyky, brody a také velkým rozdílem podmínek na trati pro prvního jezdce, který musí ostatním “čistit trať”. Na šotolině tak můžete začít s jízdou smykem dříve než najedete do samotné zatáčky a také můžete ve smyku pokračovat i po zatáčce. Dále je možné začít smyk až uvnitř některých delší zatáček, samozřejmě tu je opět možnost zatáčku “říznout”, takže různých možných průjezdů zatáčkami je tu skutečně velké množství. Stejně jako na sněhu se sněhovými pneumatikami, můžete také na šotolině se šotolinovými pneumatikami podřazovat o dva rychlostní stupně. Při průjezdu brodem je důležité udržovat rychlost, hlavně nezrychlovat ani nezpomalovat. Pokud to dodržíte, nic se vám nestane a můžete pokračovat dál, pokud ne, bude vás to stát další drahocenný čas. I čištění trati je do hry zařazeno. Hráč, který jede měřeným úsekem jako první má ztížené podmínky, na což jej mimochodem upozorňuje také ukazatel pneumatik. Tyto ztížené podmínky přinášejí nové oranžové kostky pohybu. Bílé kostky pohybu totiž mají pouze na jedné straně symbol nebezpečí, tyto nové oranžové mají symboly nebezpečí dva, pravděpodobnost ztráty kontroly je tak výrazně vyšší.

       Rallyman je nejlepší deskovou závodní hrou, s rozšířením Rallyman Dirt se ale posouvá ještě o úroveň výše. Různých rychlostních zkoušek je nyní možné vytvořit obrovské množství, navíc se vozy mohou prohánět po třech různých površích, na čtyřech různých pneumatikách. Velmi zajímavé jsou měkké asfaltové pneumatiky, které do hry přinášejí nové strategické možnosti. Hra vyžaduje propracovanou strategii průjezdu jednotlivými rychlostními zkouškami, ale, stejně jako v reálném soutěžním světě, jezdec potřebuje pro vítězství také nějaké to štěstí.
       Máte-li rádi Rallyman – budete milovat Rallyman Dirt!
   • Téma bylo upraveno před 2 roky, 2 měsíce uživatelem tondakolik.

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Vše o hrách ze série Rallyman!

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Profilový obrázek
tondakolik
@tondakolik

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest