Profilový obrázek

Rarity v česku

• Veřejná skupina
  • před 3 dny, 20 hodinami
  • 31

• 22

Členové

Vaše největší rarita?

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Rarity v česku Vaše největší rarita?

naposledy aktualizoval Matesack před 1 týden, 3 dny
7 hlasů
8 odpovědí
  • Autor
      greenhead
      Účastník
      reputace: 771
      Poutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec

Jakou hru ve vaši sbírce si ceníte jako oko v hlavě?

Matesack
      Účastník
      reputace: 807
      Hrdý sponzorPoutník DivnotouTvůrce skupin
      Up
      2
      Down

Hmm, co se týče her, které se dnes těžko shánějí, tak tu máme starý Catan s dřevěnými figurkami a několika rozšířeními a přestože už jej nehrajeme, tak je pořád tak nějak na poličce jako ta legenda, která to pro nás kdysi začala 😀 Pak tu máme Cavernu, Sid Meier’s Civilization, Earth Reborn a Dungeon Twister 2.

Ale co se týče otázky, tak jako oko v hlavě si ceníme MageKnight Ultimate edition, protože jsme si ho s manželkou poprvé pořídili asi před cca 10 lety (ještě jen jako základní hru), pak se začalo mluvit o tom, ze už dotisk nebude, ze nebudou rozšírení a tak mi je za nemalou cenu vozil kamarád z USA 😀 No a nakonec vyšla Ultimátka, staré krabice šly z domu a na poličce se uvelebil MK Ultimátní edice 🙂

Stinek
      Účastník
      reputace: 427
      Status: Návštěvník
      Up
      1
      Down

Zatím jednoznačně vede série BIOS (Origins a Megafauna). Vzhledem k tomu, že už ani není k sehnání, kromě předražených kousků na bazaru, tak je to v mé sbírce nejvíce ceněný klenot.
      Brzy ale již očekávám hru z Kickstarteru, které se nemohu dočkat. A protože soudím, že v ČR nebude více jak 5 kusů (vím zatím jen o 1 další osobě), tak o to větší rarita to bude. Jen doufám, že to bude tak skvělá hra, jak očekávám 🙂

Fao
        Účastník
        reputace: 692
        Hrdý sponzor
        Up
        1
        Down

Až vyjde Cave Evil, tak to bude asi moje největší rarita 🙂

Stinek
        Účastník
        reputace: 427
        Up
        0
        Down

Místo Origins má být Genesis. Ale na Origins se taky těším a bude to skvělé doplnění do celé série 🙂

Mepshito13
          Účastník
          reputace: 71
          Status: Cizinec
          Up
          1
          Down

Vtipné je, že Cave Evil jak vyjde, tak v českém rybníku bude „tuctovka“ :-D, ale samozřejmě že do ní taky půjdu :-D.

Pro mě to jinak je Mythic Battles, ale původní (i s rozšířeními) a pak asi 504.

Fao
          Účastník
          reputace: 692
          Hrdý sponzor
          Up
          1
          Down

Pokud jde o nesehnatelnost, pak mám teda asi rarity Malé velké galaxie s rozšířením, Zaklínače a oba BIOSy.

Houp
      Účastník
      reputace: 377
      Up
      1
      Down

Záleží, co si pod tím představit. Hůře dostupné hry? Pak asi Sid Meiers Civilization s oběma rozšířeními, Malé velké galaxie s rozšířením, Dobyvatelě vesmíru, před nedávným dotiskem by tu bylo Proroctví s oběma rozšířeními, Kanagawa, a diky popularitě na facebooku Noctiluca

Pokud je to nejcennější, tak asi Spirit Island + obě rozšíření + promo 2, za rok na jaře k tomu přibude Everdell Complete edition.. a vlastně i dle tohoto kritéria sem asi patří ta civilizace.

Kubrt
      Správce
      reputace: 5,736
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
      Status: Obyvatel
      Up
      1
      Down

Pro mě je největší rarita má krabice hry Tragedy Looper. Byla v Evropě totálně vyprodaná a když jsem ji sháněl, tak jsem měl zrovna v plánu služební cestu do Kanady, kde shodou okolností i sídlilo vydavatel hry – Z-Man Games (Z-Man bylo založeno v USA, ale před akvizicí od Asmodee sídlili vlastníci v Quebecku).

Díky tomu jsem se byl schopen celkem i náhodou domluvit s jedním prodejcem (nyní bych ho nazval překupníčkem, neb jeho sídlo bylo v jeho malém řadovém domku na předměstí, který se vůbec nepodobal čemukoli s názvem prodejna či obchod), který mi kopii sehnal. Bylo to v únoru a v Montrealu tou dobou bylo asi – 30 °C. Nejdřív jsem myslel, že umrznu cestou tam, pak jsem se bál zaťukat, aby mě tam někdo nezavřel do sklepa, a pak jsem zas bál, že umrznu cestou zpět do hotelu.

Samo, že po pár měsících byl první dotisk, který předtím všichni vylučovali, a samo, že to pak bylo skladem i zde… Ale já to měl za super cenu a také se super zážitkem. 🙂

Mimochodem pravěké video o hře zde:

#TragedyLooper #ZmanGames

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Podělte se o hru o které si myslíte že ji máte v česku jenom bvy

Správci skupiny

Profilový obrázek
Gharul
@gharul

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest