Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Hry na hrdiny (RPG)

• Veřejná skupina
  • před 2 dny, 1 hodinou
  • 32

• 29

Členové

Který systém/svět hrajete?

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Role Play Games (RPG) Který systém/svět hrajete?

naposledy aktualizoval Snekoun před 4 dny, 4 hodiny
5 hlasů
12 odpovědí
  • Autor
      emil0
      Účastník
      reputace: 477
      Poutník DivnotouTvůrce skupin
      Status: Návštěvník

Pochlubte se který systém/svět hrajete? Co se Vám na něm líbí? Co se Vám na onom systému libí více než na zažitém DnD 5E?

Snekoun
      Účastník
      reputace: 158
      Up
      2
      Down

Já mam všeobecně se scifi problém – moc mě nebere. Jediné co mě chytlo byl Cyberpunk – v podobě Shadowrunu.

Neříkám že to musí být špatné, jen mě to tolik neoslovilo. Kdysi existoval systém Gurps – nikdy jsem ho nehrál, ale ten byl universální a šel našroubovat na jakékoliv prostředí.

Nevím jestli ještě něco takového existuje?

emil0
        Účastník
        Up
        0
        Down

Co vím tak DnD 5e je dost univerzální a hodně lidí ho „předělávalo“ a vydávalo manuály k Sci-Fi, Upíry, Lovecraft mythos (ať už historický tak v přítomnosti) atd.

Michaelovic
      Účastník
      reputace: 139
      Up
      1
      Down

My jsme se k 5E ještě nestihli dostat. Hrajeme 3,5E D&D už tak deset let. Jsme ve Faerunu (Forgotten Realms), ten svět kde žije Drizzt, El Minster atd… Já bych rád vyzkoušel Zapovězené země a ve stejném systému scifárnu Coriolis. No a ještě mě láká severský Trudvang. Jsem zvědavý na jiné systémy.

emil0
        Účastník
        Up
        0
        Down

Ten Coriolis vypadá dost zajímavě. Scifi RPG jsem ještě nehrál 🙂

Michaelovic
          Účastník
          reputace: 139
          Up
          0
          Down

Já taky ne, zajímalo by mě jaké to pocitově bude. Třeba i jiný svět, když se člověk nechce pustit do hvězdných válek. I když takový svět star treku to by bylo taky něco 🙂

emil0
            Účastník
            Up
            0
            Down

Star Wars je krásný svět ale každý chce být jedi nebo sith … Star Trek mne moc netáhne

emil0
            Účastník
            Up
            0
            Down

Co jsem pročítal ten Coriolis tak to spíše řešili jakožto svět Firefly nebo Vetřelec než třeba Star Trek či Star Wars … Navíc co jsem poslouchal věci o Star Trek systému tak je to obrovsky nepřeberné množství tabulek, kdy člověk řeší že na spuštění nějakého torpéda nebo laseru se musí vydat x povelů na přesun energie, aktivace děl, míření a poté se řeší x a x tabulek s tím zda jste se trefili, řešíte jejich štíty, jiné obrany a typy škod a do jaké části jste se trefili … Chápu, že je to simulace dle předloh ale prý strašně moc kvantifikátorů a modifikátorů a chce to strašně moc investic to uchopit a používat

Snekoun
        Účastník
        Up
        0
        Down

D&D 5ed. jsem nečetl. Ale našel jsem ten GURPS systém:

http://www.sjgames.com/gurps/books/

Tak to asi stále frčí 🙂

Vím že to je už letité, nezkoušel jsem, jen jsem kdysi na to slyšel kladné reference.

NO_NORMAL
      Účastník
      reputace: 157
      Up
      1
      Down

My zrovna teď hrajeme dle českých pravidel „Hrdinové fantasy“. Rozhodně bych to nehodnotil, jako lepší než D&D. To musel dělat nějaký matfyzák, protože ty výpočty jsou tam šílené.
      Zbraň má rychlost/zásah/průraz/drtivost/obrana
      To je mění podle tvých statů síla/boj/obratnost A ty se mění na základě rasy/pohlaví/povolání/přestupů/dočasných očarování
      Dále to měníš podle typu úderu (například s rozmachem se hůře trefíš, ale víc prorazíš)
      Aby to nebylo málo, tak existují výcviky pro jednotlivé bojové styly a ty ti pak upraví hodnoty na jednotlivé typy úderu…
      Jestli myslíš, že je to vše, tak ne…
      No a pak ještě je zapotřebí zohlednit penalizace. Naložení, tuhost zbroje, očarování, zranění, aj. Což, když se v boji změní síla, tudíž nosnost, tak je to sranda to okamžitě zohlednit.
      Můžeš ještě útok mířit (například srdce trefíš špatně, ale když ho trefíš…)
      Dopočítat se zásahu bez toho, abych si pomohl excelem, je tak na 5 minut…

Jednou se mě někdo zeptal, zdali bych s nimi nedal D&D a zdali nebudu mít problém s pravidly, tak jsem řekl, že ani ne. Protože na hře mě baví hlavně dobrý příběh a jeho tvoření, a pravidla beru pouze jako klíč, jak řešit některé situace. Ale musím říct, že hrdinové jsou oproti jiným systémům dost jedineční. Většina systémů se snaží vše zjednodušit, tady je to vše až přehnané ve snaze dosáhnout věrohodnosti. Takže i magie je strašně přesílená, ale přesně to směřuje k tomu, co by se dalo od magie očekávat. Sebelepší bojovník proti čaroději, který lusknutím prstu zastaví srdce, nemá šanci. Z pohledu herní vyrovnanosti postav to není ideální. Na druhou stranu máme super PJ(DM), který dokáže každému připravit pro tu jeho postavu prostor (hraje náš 6+1), a i tak to vede suprově.

Je to vlastně první systém, kde hraji bojovníka delší dobu, než nějaké oneshoty. Navíc jsme začali od puběrťáků, takže fakt sranda, když člověk nic pořádného neumí. Čaroděj vedle mě je po jednom blesku vyčerpán a umře i když dostane facku, protože nemá HP. Teď už se z něj stává mistr a málo co ho dokáže ohrozit, ale začátky byly super, když to nebyly hra na hrdiny, ale spíše hra o přežití. 🙂

Jinak nevím, jestli bych DnD nazval zažitým. Jsme skupina, která ráda zkouší různé herní systémy, ale Dnd jsme ještě nehráli, to jsem si vyzkoušel s jinou skupinou.

Deathmers
      Účastník
      reputace: 367
      Poutník Divnotou
      Up
      1
      Down

Už několik let hrajeme podle pravidel World of Darkness… i když svět upírů už jsme opustili hodně dávno 😀 ale ty pravidla jsou hodně jednoduchá a dají se rychle vyhodnocovat.

Předtím jsme hráli SW od FFG, ale tam byl problém, že každý z hráčů měl maličko jinou představu o tom světě 🙂 navíc to téma postupně omrzelo…

Snekoun
      Účastník
      Up
      1
      Down

Zdar, naposledy D&D 3,5ed. a Pathfinder, což je vlastně taky mechanika 3,5 edice :-). Četl jsem si někde i o 4 Ed D&D a to mě nějak nenadchlo…dal jsem tedy už nehledal. Ale jak tady někdo psal. Důležité je mít dobrou partu, DM(PJ) co dokáže zaujmout a pravidla jsou už jen doplněk na to, jak řešit situaci.

emil0
        Účastník
        Up
        0
        Down

Určitě, nikde ani neřikám, že nějaký systém je lepší nebo horší. Sám bych chtěl nějaké vyzkoušet. Aktuálně čtu pravidla na Vetřelce, vypadá to moc hezky 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

DnD 5e či jiná, Dračí Hlídka či Pathfinder a další …

Správci skupiny

Profilový obrázek
emil0
@emil0

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon