Profilový obrázek

Solitérní hraní

• Veřejná skupina
  • před , 21 hodinami

Hrajeme sólo – září 2020

Domovská strana Fóra Skupinová fóra Solitérní hraní Hrajeme sólo – září 2020

naposledy aktualizoval Jack Sparrow před 2 roky
13 hlasů
45 odpovědí
  • Autor

Podělte se:

• co jste hráli
      • jak se vám dařilo
      • epické momenty ze hry
      • nejlepší skóre
      • postřehy o hře
      • plusy a mínusy hry, kterou jste hráli
      • foto ze hry
      • atd.

• Téma bylo upraveno před 2 roky, 1 měsíc uživatelem Jack Sparrow.
      Up
      0
      Down
      ::

<u>PANOVNÍK</u>

Tak abych vyzkoušel, jak to tady funguje, vkládám první sólo hraní měsíce září 2020.
      V náhlém hnuté mysli jsem si včera objednal hru Panovník, dnes dorazila a rovnou se mi podařilo ji vyzkoušet.

Panovník

Dosažené skóre v první, výukové hře 34 bodů předpokládám nebude nic moc.

Přílohy:
      You must be logged in to view attached files.
      Up
      0
      Down

Ještě dodám, pokud by se sem dostal nějaký admin, že jsem se snažil vložit obrázek do textu, což lze pouze odkazem a ani to zjevně nějak nefunguje. Tak jsem jej vložil jako Attachment.

Dále, snažil jsem se příspěvek upravit, kliknutím na “Upravit”, ale upravit jsem nemohl.

cartas
      Člen
      Up
      0
      Down

Tak to taky vyzkouším – včera jsem prubnul Malé velké galaxie – prostřední obtížnost – prohra 🙂
      Ale moc jsem u toho nepřemýšlel, spíš jsem se rozkoukával a doufal ve štěstí …
      Ale souhlasím s těmi, kdo říkají, že tady je sólo pěkně udělané.

Up
        0
        Down

Měl jsem před lety a taky mě to bavilo. Jestli se nepletu, jsou tam akční kostky a ty mám jako mechanismus rád.

cartas
          Člen
          Up
          0
          Down

jj

<script src=”chrome-extension://miolcigeeebinhdbihpodaajenfoggjl/notify/inject.js”></script>

<script src=”chrome-extension://miolcigeeebinhdbihpodaajenfoggjl/notify/inject.js”></script>

cartas
            Člen
            Up
            0
            Down

hm, tak 3 poznamky pro admini
            1) hodily by se lajky na prispevky (zcela by nahradili muj predchozi zbytecny post)
            2) nejde mi editovat vlastni prispevek
            3) proc mi tam lezou ty skripty? (viz predchozi post)

Vladislav Kluska
            Účastník
            Up
            0
            Down

Tohle, už dle url, ti dělá nějaký tvůj doplněk v Chromu. Doporučuji se na ně mrknout. Nemáš nějaké, co automaticky vkládá nějaký obsah do textových polí? na té adrese chrome-extension://miolcigeeebinhdbihpodaajenfoggjl by se ti mělo zobrazit.

Up
      0
      Down

Včera večer jsem ušetřil nějakých 30-40 minut volného času. Tak akorát trošku se proletět se Serenity, doručit nějaký ten náklad a napráskat pár zloduchům.

Přílohy:
      Isek
      Člen
      Up
      0
      Down

Dnes první sólo hra v Escape plan (v rámci učení pravidel) a první vítězství, utekl jsem se 441k.

Překvapivě krátká doba hraní, asi 1h 20 minut.  Tak uvidíme jak se povede příště.

Testja
      Účastník
      Up
      0
      Down

já si půjčil XCOM desková hra, protože tato hra mě na PC provází v různých modifiacích více než 20 let. A pro jednoho to není ono, jde to, ale ten real time prostě nejde stíhat. celkově mě to ale bavilo, ikdyž jsem dostal totálně na prdel.

Up
        0
        Down

Na PC moje asi druhá nejoblíbenější hra, ale k deskovce jsem se kvůli tomu real time nikdy neodhodlal.

Testja
          Účastník
          Up
          0
          Down

Je to zajímavé, ten real time. Ve 3-4 lidech to bude hratelné, protože když jedeš sám, tak nestíháš používat karty/efekty pro tuto část hry. A když zapomeneš odstranit jedno UFO z plánu, nebo cvičit vojáky, tak přicházíš o velkou výhodu.

Up
            0
            Down

Možná kdyby to člověk hrál častěji, tak se trošku vycvičí. Nevím, nehrál jsem.

Já o tom uvažoval právě na sólo hraní. Ale nakonec jsem šel do Level 7 Invasion. Tam sice není real time, ale zas je to šíleně dlouhé a potřebuješ na to fakt hodně místa. Takže to vytáhnu jednou za rok, ale to téma tam je.

Zoid
      Účastník
      Up
      0
      Down

A já se teď celý víkend postupně probíjím přes Andor:)

Up
      0
      Down

Doufám, že do fór půjdou brzy vkládat obrázky nejen jako attachement. Těším se, že se to tím oživí a u her, které člověk nezná,  uvidí aspoň trošku, o co jde.

jofner
      Účastník
      Up
      0
      Down

Taky zkusím 😀

Já si dám teď občas LOTR LCG, nikdy jsem na karetky moc nebyl (není čas na deck building) ale občas tím trochu toho času zabiju 🙂 uvidíme jak dlouho m2 to bude držet.

LOTR LCG

A 21.9. by měl vyjít dotisk This war of Mine, chci si pořídit. Asi mám rád sebemrčkařské a depresivní hry 😀

Up
        0
        Down

Ahoj, vkládání obrázků se prý řeší, zatím můžeš vložit fotky jako Attachment.

Up
      0
      Down

BRIGHT FUTURE

Devourer to nedokázal, ani se všemi svými mutacemi.

Populace vymřela (hráno na max. obtížnost Pandemic)

Up
      0
      Down

Dík, už jsem na to přišel. Ono mi to nešlo z fotek Google. 🙂

Up
      0
      Down

TERMINATOR: DARK FATE

Tento deck building má sólo variantu, ale kvůli interaktivním efektům karet hraju raději dvouruč.
      Postavy jsem si vybral náhodně, Dani a Grace:

Ze čtyř obtížností Rev-9 jsem si vybral ti nejnižší. Hru zatím víceméně objevuji, tak na víc jsem si netroufl. 🙂

Dani měla jednu chvíli na mále (smrt jedné postavy znamená prohru celého týmu), ale přežila.
      Grace pak zasadila Terminatorovi poslední ránu:

Terminátora zničíte buď tak, že mu zasadíte určitý počet životů (podle obtížnosti, zde 15) a nebo efekty některých karet,kdy těch zásahů stačí méně. (jako v mém případě)
      Co se mi hodně líbí, jak tématická hra je. Terminátor se tu vynoří a dá vám zabrat, a pak zase, třeba i zraněný zmizí, aby se za krátko znovu objevil v plné síle.
      Mezitím vám dává zranění a připravuje vás o důležité zdroje.
      Na “malý” deckbuilding hra nabízí moc pěkné a různorodé efekty karet.

Meeshab
      Člen
      Up
      0
      Down

Když mám hodně času, strašně ráda si sólo zahraju This war of mine nebo třeba Descent s aplikací. Když je času míň, tak třeba Under falling skies. V kabelce mám pořád balíček se Sprawlopolis. Výsledky se dost různí, hlavní je radost ze hry. 🙂

Up
        0
        Down

A co jsi hrála v září? 🙂  (téma tohoto fóra)

Jinak díky za připomínku Under falling sky. Úplně jsem zapomněl, že mi to leží doma zatím netknuté. Už bych to měl taky vyzkoušet.

Houp
      Účastník
      Up
      0
      Down

Spirit Island

Osobně sólo se snažím zaplňovat tuhle tabulku ke Spirit Island. Jestli jí chci mít časem “plnou šestek”, tak mám ještě co dělat. 🙂 (zatím zkouším hrát proti Prusům lvl 1-3 vždy solo za jednoho spirita, co je u řádku)

Nové rozšíření k tomu zamotivovalo.

Kame
      Člen
      Up
      0
      Down

Tak jsem to špatně vložil do Aktivit místo sem, tak to přesouvám už snad správně:)

Calico

První testovací hra. Nedal jsem ani základní milník bodů, ale jinak nadšení veliké. Díky tomu, že jsem objevil v manuálu (netušil jsem to z KS) solo výzvy a achievementy, tak už se těším na další partičku. Hodně přemýšlivé, kdy rozhodnutí na začátku hry můžou v pozdější fázi zatápět, až běda. Úkoly mi utíkali vždycky kvůli jednomu žetonku:)

Přílohy:
        Houp
        Účastník
        Up
        0
        Down

Tohle jsem asi neměl vidět :), sice nevím, o čem ta hra je, ale vypadá nádherně.

Kame
      Člen
      Up
      0
      Down

Ostrov koček

Jel jsem teda jen přes tabletopii, páč hru nevlastním, ale bylo to moc fajn. Jelikož vlastním Santa Mariu, tak jsem musel vyzkoušet, a byl jsem mile překvapen. Jede se proti AI, a i když jsem jel na nejlehčí obtížnost, tak výhra byla cca 106 – 94, což není zas tak velký rozdíl:) Rozhodně doporučuju vyzkoušet, jen bohužel na tabletopii je verze jen pro premium.

Obrázek je spíš pro představu z rozehrané partie:)

Přílohy:
      jofner
      Účastník
      Up
      0
      Down

Tak jsem se neudržel a šel jsem do toho… Tainted Grail. Dneska jsem pokořil první kapitolu. Určitě s nějakýma chybkama i když moc jich snad nebylo, jen pozjišťuju věci kde jsem si nebyl jistý… ale zatím, první dojmy super. Snad to vydrží… za ty prachy 😀

Konec první kapitoly

Up
        0
        Down

Tak já se zatím držím. :-D. Přes všechny nadšené ohlasy, pořád si nejsem jist, jestli za ty prachy dostanu kvalitu.

jofner
          Účastník
          Up
          0
          Down

Až toho odehraju víc, můžu poreferovat 😀 Na hry jsem přísnej (jsem odkojený klasickýma RPG) takže jsem sám zvědavý 🙂

Petr Ovesný
      Účastník
      Up
      0
      Down

V tašce mám pořád Palm Island, který občas vytáhnu na cestě do/z práce. Teď jsem si dal výukový scénář v Prvních marťanech a bavil mě. Postupně odehraji všechny samostatné scénáře a pak rozjezdu celou kampaň.

Junik
      Člen
      Up
      0
      Down

V posledni dobe mne uchvatila Podmorska mesta a Teotihuacan. Zaroven sprtim pravidla na Pad Nebes, ale ke hre samotne se dostanu nejspis az o vanocich. Odhaduji to na 6+ hodinovou vyukovou hru po zkusenostech s dalsimi solo tituly od GMT jako Space Empires 4X a Time of Crisis. Jeste na me kouka ze skrine nedotceny Gaia Project a Pericles. Z kickstarteru miri High Frontiers, Conan, Petrichor, Cloudspire, Rallyman: DIRT, Apex Theropod. K tomu se chystam podporit 7th Citadel a jsem zvedavy na Perdition’s Mouth. Pristi rok bude veselo.

Up
        0
        Down

Pád nebes, ty pravidla, je to moc hrozné? Možná mě to čeká. 🙂

Junik
          Člen
          Up
          0
          Down

GMT ma napsana pravidla kvalitne. Ale to se ukaze az s prvni hrou, kolik si budu pamatovat a kolik budu muset zase prohledavat.

Up
      0
      Down

Konečně se po delší době našlo dost času na další misi Hvězdné pěchoty (hra Space Infantry Resurgence).
      Úkolem mise bylo zachránit datovou banku z oblasti zasažené plazmovým bombardováním.

Na tým čekalo, kromě obvyklé hordy mimozemských potvor, ohnivé peklo.
      Nejdříve bylo nutno zjistit, kde z pěti možných lokací se datová banka nachází. Velitel týmu osvědčil své schopnosti a banku lokalizoval velmi brzy. Tým měl štěstí. Ukázalo se, že netřeba propátrat celou oblast, a že banka se nachází nedaleko.
      I díky tmu mise proběhla rychle, hladce a beze ztrát.

Up
      0
      Down

SANCTUM

Takže první sólo hra. První část putování k Sanctu mi přijde výborná. 👍 Závěrečný boj s bossem, nevím, měl to být vrchol hry, ale necítil jsem to tak.

jofner
        Účastník
        Up
        0
        Down

Čoveče toto by mě asi nenapadlo zkoušet solo, což mě možná přivádí na zajímavé téma… které si možná zaslouží samostatné téma i na foru 😉 asi založím 😀

Up
          0
          Down

Čoveče toto by mě asi nenapadlo zkoušet solo, což mě možná přivádí na zajímavé téma… které si možná zaslouží samostatné téma i na foru 😉 asi založím 😀

Já si dělal průzkum a na sólo byly dobré reference.  🙂 A musím říct, že mě to bavilo. Akorát ten boss – ne-boss…

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina pro diskuzi nejlepších her pro jednoho a toho, jak si je užít. #solo #soliter

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Moderátoři

Profilový obrázek
jofner
@jofner

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!