Profilový obrázek

Solomon Kane

  • Veřejná skupina
  • před 11 měsíců, 2 týdnů

Solomon Kane

Domovská strana Fóra Skupinová fóra Solomon Kane

0 topics
  • Nebylo nalezeno žádné téma.

Musíš být přihlášený pro vytváření nových témat.

Popis

Solomon Kane je dobrodružná desková hra na motivy příběhů Roberta E. Howarda (tvůrce Conana) s výjimečnými 35mm miniaturami. Jedná se o vysoce inovativní kooperativní hru s vyprávěním příběhů, správou zdrojů a taktickou hrou s miniaturami. Hráči se ujímají role neviditelných sil dobra a světla, které pomáhají Solomonu Kaneovi v jeho snaze porazit síly Temnoty. Každý hráč je jednou ze čtyř kardinálních ctností: Odvaha, Rozvážnost, Mírnost a Spravedlnost, přičemž každá z nich má zvláštní schopnosti, které odrážejí její jedinečnou roli.

Základní krabice čerpá z Howardových slavných příběhů puritánského mstitele a umožňuje hráčům vyprávět vlastní verze Chřestění kostí, Lebek ve hvězdách a Modrého plamene pomsty. Rozšíření obnovují další Howardovy příběhy Solomona Kanea a přidávají také originální dobrodružství pro hrdinu, vytvořená speciálně pro tuto hru.

Ve hře Solomon Kane je každý z Howardových příběhů vyprávěn jako jeden nebo více aktů, přičemž každý akt zahrnuje celé herní sezení. Kratší příběhy, jako je Chřestění kostí, lze dohrát během jediného sezení, zatímco delší příběhy si vyžádají více sezení.

Jedno dějství je rozděleno do 8-10 kapitol a každá kapitola má několik možných výsledků v závislosti na akcích hráčů. Některé kapitoly nabízejí příběhové volby, zatímco v jiných se děj odehrává na herní desce, kde hráči spolupracují, aby pomohli Solomonu Kaneovi v jeho úkolu.

Pomocí vlastních balíčků karet a kostek může každý Virtue ovládat Solomona Kanea nebo jeho spojence, pohybovat s nimi po hrací desce, bojovat s nepřáteli, prozkoumávat lokace a vyslýchat podezřelé osoby a získávat od nich informace. Pokud se šance příliš přikloní k Solomonu Kaneovi, mohou se Ctnosti dokonce přímo projevit a zasáhnout na hrací ploše.

Proti Solomonu Kaneovi a hráčům stojí Temnota. Tento zvrácený odraz Ctností je ovládán balíčkem umělé inteligence, který určuje akce nepřátelských miniatur, maří nejlepší plány hráčů a soupeří s nimi, aby příběh vedl zlým a nesvatým směrem.

Svět Solomona Kanea ožívá díky úžasné výtvarné vizi Guillema H. Pongiluppiho a herního designéra Jakea Thorntona, jehož “loutkoherní” herní mechanismy otevírají nové možnosti kooperativního hraní. Díky více verzím každé jednotlivé kapitoly je Solomon Kane schopen spojit pohlcující příběh s bohatou znovuhratelností, což přináší skutečně jedinečný herní zážitek.

Kdo je Solomon Kane?
Solomon Kane je zatrpklý anglický puritán a napravovatel křivd. Putuje světem a bojuje proti bezbožným a zlým skutkům lidí i nečisté magii. Neřídí se žádným pánem kromě svého svědomí, ačkoli to jediné ho žene až na konec světa, aby splnil svůj úkol.

Celý život putuje, pomáhá slabým a bojuje proti útlaku. Od bezútěšných anglických vřesovišť přes vlhké německé lesy až po rozpálené džungle a savany Afriky – dokonce až k břehům dalekého Nového světa Ameriky. Neví ani se neptá, proč je k tomu veden. Prostě to musí udělat.

Pro 1až 4 hráče
Od 14 let
Na 60 – 120 minut

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest