Profilový obrázek

Tainted Grail

• Veřejná skupina
  • před 3 týdnů
  • 123

• 131

Členové

Dojmy

naposledy aktualizoval ThomasG před 1 měsíc, 3 týdny
8 hlasů
8 odpovědí
  • Autor
      Kubrt
      Správce
      reputace: 5,629
      Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
      Status: Obyvatel

Co do tohoto vlákna házet dojmy/recenze a odkazy na ně, ať se budoucím návštěvníkům dobře hledají? 🙂

Já začnu. 😀

Verdikt na webu:

92 %

Tainted Grail se pro mě stal jedničkou mezi příběhovými hrami. To, co zde prožíváte, předčilo zatím vše, co jsem měl šanci zahrát. Příběhová kampaň se větví, reaguje váš postup a vy máte pocit, že ten svět opravdu ovlivňujete. Hraji hru sólo za jednu postavu a zdá se mi opravdu v tomto složení ideální. Ve d vou to bude také pecka. U víc lidí bych se rozmýšlel, jestli s nimi tento krásný příběh chci sdílet.

Mechanismy hry jsou inovativní a dobře navázané na to, jak se vaše postava učí a zlepšuje. Postupem hry vám ale začne jít víc a víc o příběh a mechanismy hry, ač zajímavé a dobře vyřešené, pro vás začnou být druhořadými… Osobně se nemohu dočkat na to, jak to celé s Avalonem dopadne. 🙂

Více detailů na webu:

https://www.kubrtvsdeskovky.cz/katalog/recenze-tainted-grail-pad-avalonu/

#TaintedGrail #Dojmy #Albi #AwakenRealms

• Téma bylo upraveno před , 2 týdny uživatelem Kubrt.
      Kredva
      Účastník
      reputace: 151
      Status: Návštěvník
      Up
      2
      Down

Za mě super kampaňová hra. Mám za sebou 3 kapitoly a stihl sem projít pár dílčích úkolů, které nesouvisely s hlavním příběhem a byly velmi zajímavé. V hlavní linii jsem se občas ztrácel a chvílemi nevěděl, co dělat. Hra je hodně o objevování jejích možností a když člověk opravdu dá na ty rady, které mu hra nabízí, hodně si urychlí/ulehčí průběh. Za mě je to pecka (miluju rpg prvky, levelling a kartičky ve hrách), jen ta cena je dost vysoká. Ale i tak jsem to koupil a rozhodně nelituji.

Marevin
      Účastník
      reputace: 219
      Up
      1
      Down

Vyborné video a ted se na to tesim jeste vic:-D

Jinak konecne pozitivni reakce od hlavnich recenzentu… Diky, ja uz se totiz zacal bat, ze ta hra bude spatna:-D

Jakub
      Účastník
      reputace: 174
      Up
      0
      Down

<p style=“text-align: left;“>Mam za sebou prvni dve kapitoly a jsem trosku z mechanismu hry zklamany. Prijde mi, ze moznost z kazdeho souboje utect za mensi postih kompenzuje obri nahodnost samotneho souboje (tazene karty). Diplomacie stejne tak. Muze nekdo potvrdit ze to takto bude vypadat celou hru a nebo se levelingem dostanu ke kart ktere tuto vlastnost zvrati? Vzhledem k tomu ze ze eling karet je nahodny draft ze tri triet o tom pochybuji :(</p>

Bartyx
        Účastník
        reputace: 372
        Poutník Divnotou
        Up
        0
        Down

Jojo, tohle je hodně slabá stránka hry. Ten souboj a diplomacie díky náhodám později spíš otravuje, než baví. Mě přijde mnohem užitečnější utrácet zkušenosti za zvyšování vlastností, než za nové karty.

Kubrt
          Správce
          reputace: 5,629
          Tvůrce skupinZakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
          Up
          2
          Down

Já s tím tak moc souhlasit nemohu. Střetnutí mi přišla až moc random do chvíle, než jsem se vybavil pár novými kartami. A v té době bylo docela levné ze souboje uniknout. V pozdějších fázích hry jsem byl díky kartám celkem bijec a zatopili mi jen ti opravdu silní nepřátelé. V tu chvíli to samozřejmě náhoda ovlivňuje, ale bez vylepšeného balíčku bych byl namydlený. Jinak ano, nejprve jsem se snažil vylepšovat schopnosti, abych mohl zapnout více zámků. Ale když už pak prostě víte, že praktičnost na dvojce nemáte a nechcete ji, tak lze dané karty vyházet a nahradit jinými, které praktičnost nevyžadují…. Takže náhoda ano, ale zas mi to nepřišlo přes příliš. Taky ale nemohu říct, že po herní stránce by TG totálně exceloval. Ale u mě to bylo spíš tím, že to vše převálcoval příběh. Nevím, jaký herní mechanismus by mu u mě mohl dělat příběhu vyrovnaného wingmana.

Pierre
          Účastník
          reputace: 1,164
          Poutník DivnotouTvůrce skupin
          Status: Usedlík
          Up
          0
          Down

Tak jsem kouknul na YouTube
          a mam dojem, ze hra nebyla primarne koncipovana pro 1 hrace. Jinak si nedovedu vysvetlit, ze ji chybi jakykoliv scaling dle poctu hracu -> mozna, ze jsem neco spatne pochopil z videa.
          Ale uprime nechapu proc nekdo delal Dark Souls mezi deskovkami 🙂
          pro 1 hrace. Taky asi ji chybi neco jako v Eldritchi soustredeni, ktere by umoznovalo prehoz kostek a pripadne nechapu, proc kdyz ma hra moznost si ji ulozit, by nekdo mel hrat uplne od zacatku – to mi hlava nebere.

ThomasG
            Účastník
            reputace: 543
            Poutník DivnotouTvůrce skupin
            Status: Přistěhovalec
            Up
            1
            Down

My jedeme tedy taky ve dvou a musím říct, že za mě úplně ideál. Náročnost tak akorát. Kartičku umíráš se mi povedlo mít za celou hru zhruba 3x a povedlo se mi jí vždy dost rychle zbavit. Je pravda, že jsem si kolikrát u některého monstra říkal … tak tohle sám je bez šance. Zase na druhou stranu, systém útěku z boje, případně boost postavy a poskládání balíčku karet k boji se dá hodně optimalizovat a zhruba v poslední třetině hry jsem si kolikrát připadal jako Terminátor v prvním dílu, když navštívil policejní stanici. Ale roztáhnout hru v jednom, musí být asi očista. I ve dvou kolikrát těch zdrojů bylo po skromnu. Ve dvojici se můžete krásně doplňovat. Hrát to sólo, tak asi stejně hraju za dvě postavy.

Vladislav Kluska
            Správce
            reputace: 3,190
            Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněTvůrce skupinPoutník Divnotou
            Up
            0
            Down

My ji hrajeme ve 2 a jsem rád, ideální by asi bylo ve 3. Ono občas je nutné být někde s konkrétní postavou, aby to vyvolalo konkrétní vzpomínku, událost. Samozřejmě není to nic nutného, ve více postavách je to ale snazší.

A ve 2 si hodně pomáháme, abychom přežili. Já jsem dobrý na magii, on na shánění jídla, takže si to vždy nějak předáme. Bez toho bychom už dávno umřeli – nedokážu si představit všechno řešit jen sám. A taky při 2 hráčích se častěji objevují monstra a je to zajímavější – pro 1 by se po prvních kapitolách neobjevilo snad ani jedno.

Takže ano, byť to vypadá solitérně, tak reálně jsou ideální aspoň 2, na druhou stranu ve 4 bych to hrát nechtěl.

Štítky tématu

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Tainted Grail je příběhově bohatá kooperativní hra o přežívání a průzkumu, zasazená do světa temné fantasy, ve kterém se mísí artušovské legendy a keltský folklór. Hráči hrají spolu proti hře, střetávají se s protivníky, navštěvují různé lokace, získávají a spotřebovávají suroviny, vylepšují vlastní dovednosti a prožívají příběh, jakému není ve světě deskových her rovno.

1 – 4 hráčí
Od 14 let
125+ minut

Správci skupiny

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest