Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Tainted Grail: Pád Avalonu

• Veřejná skupina
  • před 2 hodinami, 48 minutami
  • 89

• 121

Členové

Strategické analýzy dovedností a karet

Novinky na Deskozóně Fóra Skupinová fóra Tainted Grail Strategické analýzy dovedností a karet

naposledy aktualizoval UmmA před 2 hodiny,
4 hlasy
5 odpovědí
  • Autor
      UmmA
      Účastník
      Status: Cizinec

Chtél bych tu publikovat dvě strategické analýzy. Jedná se o moji teoretickou analýzu všech bojových karet a zároveň kombinací postav. Vše by mělo být snad srozumitelně popsané v komentářích v pdf či xls souboru. Dále jsem přeložil empirickou analýzu všech dovedností z BGG vlákna. Soubory v zásadě neobsahují spoilery, nicméně jsou to zase informace navíc. Doporučuji, pokud nechcete několikrát začínat. Moje zkušenost se hrou je spíše malá, nicméně jako nejjednodušší se mi jeví začátek za Beora. S jednou dovedností je schopen v první kapitole s trochou štěstí porazit setkání 3. úrovně, což jsem si jist, že žádná jiná postava není schopná. Na druhou stranu to vůbec není nutné:-)

Bartyx
      Účastník
      Poutník Divnotou
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

Hmm, ta analýza dovedností je super. To budu muset pořádně prostudovat.

Díky moc za překlad.

AlfBoard
        Účastník
        Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněPoutník Divnotou
        Status: Přistěhovalec
        Up
        0
        Down

Moc dobrý! Díky!

Snofru23
      Účastník
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

Taky díky, už jsem to studoval ze zatrolenek a ty zkušenosti jsou super, ale ty bojové/setkání  karty jsem nějak nepochopil:) respetive tu tabulku :)))

UmmA
        Účastník
        Up
        0
        Down

Z pdfka zmizely komentáře, přidal jsem tu upravené soubory. V zásadě jsou u každé postavy vypsány všechny karty a jsou rozděleny na 3 sekce – základní balík a karty přidávané za zkušenosti – ty jsou rozděleny 2 sekce – „společné“ a specifické (to má význam jen pro rozšíření s novými postavami, jelikož ty si nesou jenom svůj specifický balík). U všech karet jsou pak vypsány jejich zámky a bonusy za napojení (to je rozděleno do pěti dvousloupců podle typu zámku – agresivita, odvaha, praktičnost, magie a volný zámek). Pod každým dvousloupcem je součet jednotlivých bonusů a zámků potřebujících určitou úroveň vlastnosti (1 nebo 2). To umožňuje naplánovat, jak moc zvýšení určité vlastnosti zlepší využití tvého balíčku. Dále jsou pak sečteny konkrétní bonusy přes všechny zámky. To zase ukazuje, čeho je daná postava schopná – jaký má potenciál zraňovat nepřátele (zhruba, to je složitější problém), dobírat si karty a hrát více karet za kolo. Např. Beor způsobuje hodně zranění, ale má menší šanci hrát více karet za kolo. Ailei to má naopak.

Přílohy:
        You must be logged in to view attached files.
      UmmA
      Účastník
      Up
      0
      Down

Přidány komentáře do pdf

You must be logged in to reply to this topic.

Popis

Tainted Grail je příběhově bohatá kooperativní hra o přežívání a průzkumu, zasazená do světa temné fantasy, ve kterém se mísí artušovské legendy a keltský folklór. Hráči hrají spolu proti hře, střetávají se s protivníky, navštěvují různé lokace, získávají a spotřebovávají suroviny, vylepšují vlastní dovednosti a prožívají příběh, jakému není ve světě deskových her rovno.

1 – 4 hráčí
Od 14 let
125+ minut

Správci skupiny

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon