Profilový obrázek

Tiny Epic Dinosaurs

 • Veřejná skupina
 • před 1 rok, 7 měsíců

Dojmy a recenze

This topic contains 1 hlas and has 0 odpovědí.
1 hlas
0 odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2465
   TomasV
   Člen

   Tiny Epic Dinosaurus je zatím poslední vydaná hra od Gamelyn Games (KS verze mi přišla v srpnu). Ve hře se stanete jedním z rančerů, kteří se rozhodli podnikat v novém lukrativním businessu, chovu a prodeji dinosauru.
   Z hlediska herní mechaniky je hra worker placement, při kterém řešíte současně suroviny i množství a typy dinosauru.

   Co je v krabičce
   V krabičce je hromada malých dřevěných dinosaurů v 5 barvach – žluté stegosaury, modré brachiosaury, zelené velociraptory, červené allosaury a fialové speciálná druhy. Dále zde najdete herní plán, karty výzkumů a kontraktů. Pro každého hráče je zde malý herná plán, plán ranče, figurky rančerů a ukazatele surovin. Ještě jsou zde dřevěné žetony bariér, žeton prvního hráče a kostka na lov dinosaurů. Na fotce uvidíte komponenty v pořadači, ten není součástí balení, ale vytiskl jsem ho na 3D tiskárně.

   Jak se to hraje
   Hra trvá 6 kol a každé kolo je rozděleno na 7 fází. Většinu fází mohou dělat hráči najednou, což značně zkracuje dobu hry.
   Sběr surovin – sbíráte suroviny z ranče (lity, maso, zásoby), ale pouze z polí, kde nemáte žádného dinosaura.

   •  Vyslání rančera za prací – zde máte na výběr množství akcí – nákup nebo lov dinosauru, prodej dinosauru, sbírání surovin, postavení plotu, zakoupení karty výzkumu. Je zde zajímavá mechanika, že i když je pole již obsazeno protihráčem, můžete je znovu využít, když tam pošlete větší množství rančerů, než tam již je.
   • Stáhnutí rančerů zpět – prostě si seberete své figurky.
    Úprava ranče – nové dinosaury zaženete na pastviny, umístíte nové ploty – musíte dát pozor, abyste měli na všechny dinosaury místo a podle druhů měli uzavřené uhrady, jinak vám dinosauři utečou. A když vám něco uteče, máte za to postih – býložravec vám zboří pracně postavený plot, masožravec cestou sežere jiného dinosaura.
   • Krmení dinosaurů – co máte na ranči musíte nakrmit. Co nenakrmíte vám uteče. A samozřejmě býložravci chtějí listy, masožravci maso.
   • Rození mláďat – máte pěkně pevné ohrady? Dinosauři jsou spojení a nažraní? Pak se můžete těšit na jejich rozmnožení a narozením mláďátek. Ale pozor, zase na ně musíte mít místo v ohradách, jinak vám utečou.
   • Příprava na další kolo – přijdou nové karty výzkumů, doplnite nabídku kontraktů, znovu aktivujete vyčerpané karty.

   Na konci 6. kola se boduje. Body získáváte za následující 3 věci.

   • Splněné kontrakty – během hry prodáváte dinosaury dle aktuální poptávky a podle obtížnosti splnění dostáváte mezi 10 -14 body za kontrakt. K tomu má každý hráč tajné privátní kontrakty, které jsou hodnoceny o něco lépe.
   • Karty výzkumu. Karty výzkumu, které představují různá vylepšení a nové typy dinosauru získáváte body dle jejich hodnoty.
   • Získáte body za dinosaury, které máte na konci hry na ranči.

   Dojmy
   Hra je určena pro jednoho až čtyři hráče od 14 let a herní dobou okolo hodiny. Hráli jsem se syny 11 a 14 let a nemyslím si, že by hru nezvládali. Spíše si myslím, že věkový limit je nastaven spíše s ohledem na velmi malé komponenty. Hráli jsme 3 hry a při třetí jsme se už dostali k herní době okolo hodiny. Klukum se hra líbili tak, že se rozhodli nejít na koupaliště a hrát.
   Ještě zmínka ohledně angličtiny. Na většině věcí nejsou texty, je to řešeno piktogramy a obrázky. Text je ale na všech kartách výzkumu – buď popisují co karty dělají nebo popisují vlastnosti nového druhu dinosaurů. Karty se hrají veřejně, takže při vyložení karet jsem vždy přečetl, co která karta děla. Na Zatrolených hrách jsou ke stažení přeložená pravidla, podle mých informací, se česká verze zatím nechystá.

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Vše o hře Tiny Epic Dinosaurs.

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Profilový obrázek
TomasV
@tomasv

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest