Profilový obrázek

Válečné hry (wargaming) obecně

• Veřejná skupina
  • před 3 týdnů, 4 dny
  • 17

• 7

Členové

Warfighter WWII (battlereport?)

naposledy aktualizoval Milford před 2 měsíce
3 hlasy
7 odpovědí
  • Autor
      jofner
      Účastník
      reputace: 1,557
      Hrdý sponzorPoutník DivnotouTvůrce skupin
      Status: Usedlík

Nedávno jsem dával na Discord Inkvizice. Hrozně mě chytla hra Warfighter, konkrétně WWII a u poslední hry se mi vytvořil super příběh, čemuž pomohl i chod karet lokací. Příběhy u her obecně mám moc rád a tato hra mě vtáhne vždy tak, že je to jako film 🙂 Příběh je mírně zjednodušený a moc jsem nezacházel do historicky přesných názvosloví, ale to víte, když hrajete… 😀

Dnes se malá jednotka amerických vojáků tvořena z dobrovolníků speciálních jednotek vypravila zničit skladiště zásob Němců. Byli vysazeni na polích poblíž vesnice v lesích, ve které bylo skladiště umístěno. Podle rozvědčíků měl být odpor malý. Ve vesnici byla údajně jen jedna malá posádka hlídající sklad. Začátek akce tomu i nasvědčoval a přes pole se vojáci bez větších problémů dostali k nedaleké farmě.

Následovala cesta přes nevelký les, za kterým byla vesnice. Vojáky překvapilo kulometní hnízdo v lese, které se ale podařilo zlikvidovat i s hlídkou která přišla hnízdo podpořit. Vojáci se přes ně dostali do vesnice. K jejich překvapení ale ve vesnici již byla velká část záložní armády, která do vesnice dorazila a překvapila je. Začal nelítostný boj a každý kus postupu směrem ke skladišti a i když se velitel čety dostal skoro až k němu, nedokázali vojáci náporu německých vojsk odolat. Desátník Allen bohužel v boji zemřel, seržant Bailey, desátník Pacheco a vojíni Mitchell a Owens byli zajati.

Domů už se nikdy nevrátili…

Milford
      Účastník
      reputace: 767
      Tvůrce skupin
      Status: Přistěhovalec
      Up
      0
      Down

Dobrý příběh.

Ono s velkou porci fantazie je možné vydolovat epický příběh i z Deep Space D6.
      <p style=“text-align: left;“>V pátek se chystám na návod pro Warfighter, ale ten původní ze současnosti a moc nadšený z té hry nejsem. Systém i téma je ok, tak na 6/10, ale grafické zpracování to posouvá tak na 4/10.</p>
      WW2 verze je ale graficky vyspělejší. Taky je o 2 roky starší.

Co se týče příběhu, tak se mi od dvg libil FC Alexander. Hratelne taky průměr, ale příběh mě krásně provedl historii Alexandrových bitev. I když po dohrání 4 bitev je možné tu hru poslat dál.  Warfighter je v tomto lepší, jelikož je generický.

jofner
        Účastník
        Up
        0
        Down

Mě se na Warfighteru líbí to, že jsou to jednotná pravidla a člověk se může rozhodnout, jaké téma mu sedí. Mě ta WWII funguje prostě skvěle a zvažuju pořídit i Pacific. Moderna mě neláká a fantasy jsem přehlcený u jiných her. Ale ten systém i vizuál mi prostě sedl 🙂

Rimsy
          Účastník
          reputace: 438
          Status: Návštěvník
          Up
          0
          Down

WF wwii mám doma už delší dobu. Ta hra se mi vizuálně hrozně líbí, občas dokoupím nějaký rozšíření. Mám teď spoustu karet k Němcům, Amíkům a Rusům.

Ale misi jsem ještě nezahrál celou. Mě se hrozně líbí taktický hry, strategie moc ne ale taktický hry. Tahle hra má všechny předpoklady – několik vojáků, vybavení, lokace, mise, super grafiku … ale nějak jí nemůžu rozchodit. Viděl jsem letsplaye, četl několikrát pravidla, ale  nějak mi to v hlavě nemůže sepnout. Ale vím, že je to ta správná hra :-).

Pomůžeš mi tu hru rozchodit? Nebo nenatočíš nějaký videjko s jednou hrou, kde by bylo všechno jasný?

jofner
            Účastník
            Up
            0
            Down

No pokud jsi z Prahy, určitě není problém se domluvit a můžu ukázat. Na natáčení videí asi moc nejsem, ale pokud Ti nedělá problém angličtina, mě dost pomohla série od Rough Swordsmana (mám ho moc rád) https://www.youtube.com/watch?v=6QAja-LYGNU a na Youtube se dá pár ukázek najít, dobrý je i Major Tom Solo nebo videa od Board Game Renaissance.

Ale i po shlédnutí videí jsem u první hry docela zápasil s pravidly, člověk se tím musí prokousat. A kupodivu, na první seznámení doporučuju přeložené pravidla přímo k WWII ze Zatrolenek. Ke hře jsem dostal ty universální a to je pro nováčka trochu zmatek.

Je to ale na pravidla kupodivu celkem jednoduchá hra 🙂 když si tím člověk projde. To je ale vlastně většina válečných her 😀

Milford
      Účastník
      Tvůrce skupin
      Up
      0
      Down

Já bych měl také dotaz k pravidlům.

Jakou kostkou házet na Heal? V pravidlech co mám to není specifikované. Ale asi to bude ta D10, ne?

jofner
        Účastník
        Up
        0
        Down

Háže se 1d10, ano. Na kartě First Aid je výsledek 11+ protože můžeš mít schopnost medika např. Heal +2

Milford
      Účastník
      Tvůrce skupin
      Up
      0
      Down

Díky. To 11+ mě trošku zmátlo. Ale nějak jsem si to logicky odvodil. Ted to mám tedy potvrzené.

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina pro pokec o válečných hrách všech tipů (taktické, strategické…) bez ohledu na komponenty (žetony, bloky, figurky) z jakéhokoli období…

Správci skupiny

Profilový obrázek
jofner
@jofner

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest