Profilový obrázek

Vaše oblíbené filmy/seriály

 • Veřejná skupina
 • před 4 týdnů, 1 dnem
 • 13

  Příspěvky

 • 26

  Členové

The Watch (2020)

naposledy aktualizoval Martin před 3 měsíce, 2 týdny
5 hlasů
7 odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2632
   Akulacz
   Účastník
   reputace: 1,445
   Poutník Divnotou
   Status: Usedlík

   Jak moc se těšíte na tento počin, nebo se spíše jako já děsíte co z toho vzejde?

   Dosavadní televizní a divadelní tvorbu  jsem považoval za poměrně zdařilou, ale v tomto případě se obávám že nás nečeká nic dobrého, natož úžasného, jak by si dílo tohoto „mága slov“ zasloužilo…

   Jak to vidíte Vy ostatní?

   #Nočníhlídka #film #TerryPratchett

   Přílohy:
   You must be logged in to view attached files.
  • #2637
   MalcolmReynolds
   Člen
   reputace: 156
   Status: Návštěvník
   Up
   0
   Down

   Zcela upřímně bych za tohle nejraději někoho nakopal do ( I ). Já mám doma Zeměplochu kompletní a celou jsem ji přečetl dvakrát až třikrát, takže se považuji za opravdu velkého fanouška. A někomu, kdo stvořil Lady Vetinari a černou Lady Sibylu bych nejradeji dal pěstí, a to tak že osobně. Ať už jde Amerika s tou genderovou, rasovou a další vyvážeností ke všem čertům. Buď dělejte věci správně nebo je nedělejte vůbec. Ale hlavně je nedělejte korektně.

   Ještě štěstí, že by se prý měli Zeměplochy chopit Angličani a udělat jí tak, aby byla co nejvěrnější předloze.

   • #2644
    Vladislav Kluska
    Účastník
    reputace: 3,602
    Zakladatel – jeden z prvních uživatelů na ZóněTvůrce skupinPoutník Divnotou
    Status: Obyvatel
    Up
    0
    Down

    No a pak je tu druhý pohled na věc. Já měl velmi dlouho stejný, jako ty – film  musí být prostě co nejvěrnější předloze, tečka. No ale ono to pak nějak není. Protože jakmile řekneš, že tohle platí, tak zároveň říkáš, že režisér a scénárista jsou pouhé schránky bez duše a bez možnosti svého vlastního pohledu a imaginace. Tím vlastně celý film degraduješ na pouhou loď nesoucí pouze myšlenky jiného a to jen tupě převáží.

    O tom přeci filmy nejsou. Samozřejmě, že se můžeme bavit o tom, zda ta a ta změna je správně, ale bazírování na tom, že změní pohlaví některého charakteru? Pokud to přeci dává smysl příběhově a zapadá to, tak proč ne? Jestliže se s pohlavím nepojí některé další důležité dějové linky, tak je to přeci zcela jedno, stejně jako s barvou pleti. Nehledě na to, že když ti ten herec prostě sedne, proč ho neobsadit? jen proto, že má špatnou barvu pleti pro roli, kde to nemá žádný význam? Ale no tak, to je přeci odporné a k smíchu.

    Nehledě na to, že je nutné vždy původní předlohu přizpůsobit cílovému médiu. Vezměme si třeba televizní filmy, které byly podle Pratchetta natočeny doposud – na ně se povětšinou nedá dívat, protože mají absurdně pomalé tempo, nudné všechno a vlastně to slouží jen jako převyprávění knížek a jako samostatný film to vůbec nefunguje.

    V těchto případech vždycky dávám jako příklad mé nejoblíbenější  Leftovers . Je to naprosto skvělá kniha věnující se zůstavším postavám. Ze světa z ničeho nic zmizelo 2 % obyvatel a tohle se odehrává 3 roky po tom. Jak se lidé z různých vrstev a pozic srovnají se ztrátou, kterou nemohou vysvětlit? V knize jsou některé postavy, které spolu interagují a vše je to takové… depresivní a napsané tak, že se s každou z postav dokážeš naprosto ztotožnit a strašně jsem si to užil. A seriál od HBO? Vzal jména postav, změnil je a změnil příběh. Zachoval ale premisu i to, jaký pocit z toho máš, co to v tobě vyvolává a ve finále se v 2. a 3. sezóně pustil do vlastních vod.

    A víš co? Obě díla jsou naprosto boží. A boží jsou proto, že kniha funguje perfektně jako kniha a nedokážu si představit, že by to někdo zfilmoval 1:1. To by nešlo. A seriál je boží, protože funguje maximálně jako seriál. Přepsat to do knihy, tak to zavřu a nedočtu. A o tom to je.

    • #2652
     MalcolmReynolds
     Člen
     reputace: 156
     Status: Návštěvník
     Up
     0
     Down

     Já snad ani nemůžu víc nesouhlasit. Z televizních filmů ze Zeměplochy jsem viděl Zaslanou poštu a Otce prasátek. Zaslána pošta byla solidní, ale Otec prasátek byl výborný.

     Ano, režisér a scenárista by měli mít právo na jistou míru vlastní tvořivosti, ale taky by měli mít respekt k autorovi předlohy a k fanouškům jeho díla. Tohle, co tvoří autoři The Watch, není vlastní invence, ale poplatnost současné pošahané Americe. A to je odporné a k smíchu!

    • #3116
     Akulacz
     Účastník
     reputace: 1,445
     Poutník Divnotou
     Status: Usedlík
     Up
     0
     Down

     Tak já to vidím podobně jako @MalcolmReynolds. Ctít to původní dílo a základní reálie a postavy nechat dle originálu. Pak můžou ukázat co v nich je. Pokud by se to jmenovalo banda pobudů tak ani nepípnu… Ale i tam, kdyby oholili trpaslíka tak to budou odporní tvaristi a ani k tomu smíchu nebudou…

     Jinak bych doporučil divadelní tvorbu, měl jsem tu čest vidět Soudné sestry a Maškarádu v podání dvou různých souborů a vždy to byl skvělý zážitek.

     Možná to je vše způsobeno jen tím že právě do toho divadla chodím tak 20x častěji než do kina a moderní filmové umění jen nedovedu ocenit 🤔🤔🤔

      

  • #2638
   MalcolmReynolds
   Člen
   reputace: 156
   Status: Návštěvník
   Up
   0
   Down

   Jen pro doplnění, proč jsem tak naštvaný. Takhle vypadá moje políčka nad postelí.

   Přílohy:
   You must be logged in to view attached files.
   • #2646
    Isek
    Člen
    reputace: 201
    Hrdý sponzor
    Status: Návštěvník
    Up
    0
    Down

    Mám podobnou poličku, a přestože se mi dosavadní pokusy o zfilmování Prattcheta nelíbily, tak jsem zvědavý, jak to dopadne. Noční hlídka je má nejoblíbenější série, tak doufám, že to moc nezk… – i když lady Vetinary? Začínám se bát.

  • #8775
   Martin
   Účastník
   reputace: 553
   Poutník Divnotou
   Status: Přistěhovalec
   Up
   0
   Down

   Zeměplochu ještě zdaleka nemám přečtenou celou, ale hrozně mě baví. Nejdřív jsem kupoval paperbacky, ale pak jsem začal sbírat ilustrované dvojknihy (které teď už zas nebudou ilustrované). A zkuste audioknihy načtené od Jana Zadražila (vydává OneHotBook). To jen tak na úvod k tomu fanouškovství.

   Zpráva o seriálu mě na začátku hodně potěšila, právě proto, že ty filmové (a koneckonců i divadelní) zpracování mám fakt rád. Jen že pak se začalo objevovat jak si to tvůrci vezmou posvém což se potvrdilo i u prvních fotek. Na seriál se určitě chci kouknout, ale mám z toho obavy. Už to zasazení vypadá všelijak. Hlídku mám zafixovanou jako takový pseudostředověk a podle fotek to vypadá poměrně moderně (prý post rockový thriller).

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina věnovaná produktům, které na nás blikají z obrazovek/pláten.

Podpořte nás nákupem:

Správci skupiny

Profilový obrázek
Akulacz
@akulacz

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest