Prodat hru

(musíš být registrovaným prodejcem)

Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti vděční a získáš speciální odznak.

Profilový obrázek

Zachraňte příšerky

• Veřejná skupina
  • před 1 týden, 2 dny
  • 13

• 7

Členové

Doporučený věk

naposledy aktualizoval martannen před 1 týden, 4 dny
3 hlasy
5 odpovědí
  • Autor
      egonpys
      Účastník
      reputace: 1,167
      Tvůrce skupinPoutník Divnotou
      Status: Usedlík

Ahoj. Rád bych znal váš názor na doporučený věk pro tuto hru. Na krabici je 8+ a uvnitř je zjednodušený návod na hru od 6 let. Já to hrají s dceriu, které jsou 3 a ta jednodušší varianta ji už nebaví, tak hrajeme tu těžší. Jediné co nezvládne je spočítat si to na konci, ale v průběhu ji je to celkem jasné.

martannen
      Účastník
      reputace: 572
      Poutník Divnotou
      Status: Přistěhovalec
      Up
      2
      Down

Na tohle se přece nedá odpovědět. Každé dítě je jiné. Každý rodič je jiný. Každá hra je jiná.
      A taky je rozdíl v tom, od kdy to může hrát, od kdy rozumí tomu co dělá a od kdy má nějakou schopnost plánování. Tříleté dítě může pod dobrým dohledem hrát klidně TI4 a určitě bude nadšené, ale nic z toho mít nebude. Ale zpátky k Příšerkám, tříleté dítě, které je zvyklé hrát a udrží pozornost, tak určitě dokáže vzít dílek z nabídky, poskočit na počitadle a dát dílek kam patří. Takže hrát to může, ale určitě si nespočítá a nevymyslí, který dílek je pro něj ten nejlepší.

Nóblhóch
      Účastník
      reputace: 200
      Status: Návštěvník
      Up
      1
      Down

Ve třech letech? To si neumím moc představit. My to hráli s dětma, syn to dostal k 6. narozeninám a pravidla zvládal, ale body moc ne, jeho cílem je vždycky vylepšit příšerku na max. Holky 9 a 11 už zvládaj i to bodový kombení a plánování pohybu, ale pro ně je to zase už moc jednoduchý. Rozhejbat a pochopit pravidla u dost her zvládnou děti celkem často. U některejch her, kde není moc interakce, pak působěj jako takovej nevypočítatelnej (někdy při opakovaným hraní i vypočítatelnej – v Takenoku dělaj panďátka, v době kamenný choděj do porodnice, …) element, ale nejsou plnohodnotní soupeři, což pokud vás hraje víc nevadí. Popravdě hraní s dětma do 5 let jsem samozřejmě praktikoval, protože svoje děti mám rád a jsem rád, když jsou šťastný a spokojený, ale že bych si vzpomínal na hodně her, co bych si fakt užil, to moc ne. Napadaj mě snad jenom dixit a představ si, tam o body moc nejde a je výzva se naladit na stejnou vlnu a rozsah znalostí u dětí, aby člověk správně napovídal. Ale taky každý dítě je jiný, já to vidím na těch svejch, ta starší je extrémně soupeřivá a jejím cílem je vždycky bejt první, ta druhá si žije dost často v jinejch vesmírech, než se pohybujeme my, a tak si dává ve hrách jiné cíle než autoři zamýšleli. Na druhou stranu ta bezprostřednost třeba při roleplayingu, to je něco, co mě na menších dětech fascinuje. Přesvědčit některé dospělé, že jsou králíči a vesele si hopkaj po louce je někdy nadlidskej úkol a děti to zvládaj naprosto s přehledem a když je chvilku nehlídáte, odběhnou na zahradu spásat jetel.

egonpys
      Účastník
      reputace: 1,167
      Tvůrce skupinPoutník Divnotou
      Status: Usedlík
      Up
      1
      Down

Oba máte pravdu. Cíle si v tom to dítě najde samo a pravda, nejsou to často ty cíle co zamýšlel tvůrce. Ale právě to ho u hry udrží a pobaví. Hry typu udělej vlastně cokoliv a dostaneš body mi přijdou pro děti vhodný od doby co udrží pozornost. Kombinovat akce se pak naučí častým hraním.
      Já celý ten příspěvek nemyslel, tak, že dítě co to se mnou hraje by mělo být plnohodnotný soupeř. Nechci hrát s dítětem hru až od chvíle, kdy si budu myslet, že mě může vyklepnout.
      Je to přece skvělý nástroj, jak dítě i sebe zabavit a při tom se i učit (udržet pozornost, počítat,…) a věková hranice na hře toto může některým dětem nechtěně upřít, protože rodič takovou hru nepořídí. A příšerky mi přijdou jako tento případ.

Nóblhóch
      Účastník
      reputace: 200
      Status: Návštěvník
      Up
      0
      Down

No, to je asi fakt. Je pravda, že u těch příšerek stačí vzít dílek co se mi líbí a šoupnout ho na správné místo, ten pohyb na počítadle je tam trochu obtížnej, jak skáčeš po oblastech, to ale může dělat dospělej. To určitě zvládnou i menší děti než 8+. A že hraješ s malejma dětma, když je to baví je samozřejmě super a nikomu to nehodlám rozmlouvat. Jenom je to asi stejná hra jako když  si malej tahá dílky ostrova Skye z pytlíku a staví si ostrov, kde je spousta oveček, nebo staví hrad ze zbylejch mechů ze scythu. To věkové rozmezí tak asi označuje ten věk, kdy se z toho právě stává ta hra, kterou zamýšlel autor – tedy kdy se hráči snažej zvítězit na body a tomu přizpůsobujou taktiku braní dílků. Popravdě, pokud mám říct svůj názor, tak jsem z té hry trochu rozpačitej právě z toho, že téma a vylepšování příšerky baví ty menší, ale ve chvíli, kdy pochopěj systém bodování a jsou schopný uvažovat nad bodama, tak už bych zase volil jiné hry.

martannen
        Účastník
        reputace: 572
        Poutník Divnotou
        Status: Přistěhovalec
        Up
        3
        Down

Já to taky nemyslím zle. Ale asi už jsem otrávenej ze všech těch otázek (zejména v Deskovky pro 3 bratry). Myslíte, že Divukraj zvládne pětileťák? A může Na křídlech hrát dvouleťák? A náš tříleťák včera hrál Gloomhaven…

Deskovky jsou tu od toho, abysme se u nich bavili. Tak když chci hrát Divukraj, tak počkám až děti usnou ne? Ale hrát ho můžou. Dvouleťáci budou nadšením žrát bobule a smůlu, tříleťák bude skákat veverkama po stromě a čtyřleťák bude nadšeně poznávat jednotlivá zvířátka…

Ale, co chceme od her pro 3-4 leté děti? Aby se naučily udržet pozornost. Aby se učily dodržovat základní pravidla. Aby se učily počkat, až přijdou na řadu. A hlavně, aby se u toho bavily a pokud možno se něco naučily (barvy, tvary, věci, základní počítání…) a aby dostaly vztah ke hrám, aby až přijde čas, tak jsme měli spoluhráče :). Není potřeba je přetěžovat. Pokud doma nemáme Sheldona Coopera, tak si v tomto věku vystačí s hrama, které jsou pro ně určeny.

Stejně tak nevidím problém, proč nehrát Zachraňte příšerky se tříletým dítětem. Pokud ho to baví, dodržuje domluvená pravidla a nemáme na něj zbytečné nároky. Mám je ve skříni a osobně s nima čekám, až bude staršímu +-6 let.

Musíš být přihlášený, aby ses mohl účastnit diskuze.

Popis

Skupina o této skvělé hře, která cílí hlavně na děti, ale užije si ji i ostřílený deskohráč.

Správci skupiny

Profilový obrázek
egonpys
@egonpys

Média skupiny

Skupiny

Děkujeme za vaši podporu!

Podpořte nás na Patreon

Pin It on Pinterest