Prodat hru

(musíš být registrovaným prodejcem)

Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti vděční a získáš speciální odznak.

Vyhrajte s námi hru Včely: Medové království! Soutěžit můžete zde.

a

Jak vytvořit článek

Vytvořit článek lze přímo z horní lišty volbou Akce – Vytvořit příspěvek. Při tvorbě je nutné zvolit klasické rozložení, ne Divi builder . Ten pro články nepoužíváme.

Pokud dochází ke kopírování článku odjinud (třeba i z Wordu), kopírovat bez formátování – tedy CTRL + SHIFT + V. Jinak se přenese i špatné formátování, které na Zóně nepoužíváme.

U článku nenastavujte vlastní velikost, ani barvu písma . Používejte klasické nadpisy (pro to se tu nachází blok Nadpis) tam, kde to dává smysl a dochází k oddělení textu. Veškeré tyto bloky se přidávají pomocí tlačítka + .

Jestliže chcete dát hned na úvod obrázek hry, zvolte blok sloupce a vyberte 2, stejně velké (ve výjimečných případech jiné). Následně je na vás, co dáte do jakého 🙂 Tímto ale využijete šířku příspěvku – text, byť v administraci je přes celou stránku, na webu nikdy nebude zcela roztažený.

Po krátkém úvodu je nutné dát blok Pokračování textu. Úvod by měl být 2-3 věty shrnující článek. Vše, co je před tímto blokem se bude objevovat ve výpisu příspěvků apod.

Pod úvodem by se měl nacházet blok s informacemi o hře. Přidáte jej za pomoci +, následně Opakovatelné – Základní informace o hře.

Zvolte tento blok
Převeďte jej na výchozí blok. Jinak se změny promítnou všude, kde je takto vložený.
Poté je možné měnit hodnoty. Neměňte text, ani barvy.

U obrázků je nutné vložit odkaz . Tedy kliknout na obrázek, dát odkaz a vybrat mediální soubor. Jinak nepůjde uživatelům zvětšit.

Článek bude na webu vypadat trochu jinak, nežli v administraci. Pro náhled slouží tlačítko Náhled . Není nutné vybírat zařízení (protože máme responsivní web, který všude vypadá stejně). Pokud chcete vidět, jak to bude vypadat na mobilu, zmenšete okno prohlížeče.

Vložení hodnocení hry

Na závěr je možno vložit blok s hodnocením hry. Ten používáme jednotný v rámci celé Zóny, aby to vypadalo pěkně. Ten se jako jediný vkládá jako Divi blok a funguje lehce jinak.

Pro vložení postupujte následovně:

Zvolte Rozložení Divi
Nyní načíst z knihovny
Vaše uložená rozvržení – hodnocení hry

Po chvíli se načte rozvržení. Poté zvolte upravit.

Administrace se přepne to nového okna, možná se načte dvakrát, je to běžné.

Následně upravte texty a uložte. Neupravujte jakkoliv vzhled tohoto bloku.

Úprava textu je jednoduchá – najeďte myší na něj, zvolte ozubené kolečko a v bloku pro text jej upravte. Případně postačí dvojklik. Vše ukládejte zelenou šipkou.

Takto lze upravit text
Pro hodnocení vyplňte pouze číslo

Pro uložení rozklikněte tři tečky dole a dejte uložit a zavřít

Nezapomeňte článku přidělit rubriky, kam patří – tedy konkrétní hru. Pokud není, dodáme.

Nahrajte náhledový obrázek – zde by se mělo jednat o širokoúhlou grafiku (tedy ne čtverec, ale obdélník na šířku, ideálně alespoň v rozměrech 1200×800 pixelů, přesný poměr ani rozlišení není důležité. tento obrázek se objeví na pozadí nadpisu článku, ve výpisu článků, Na Facebooku a dalších místech. Je tedy důležitý a dle něj se lidí často rozhodnou, zda na článek kliknou, či nikoliv.

Poněvadž jsme u nás na Zóně, tak jen připomínám – obrázky pouze vlastní, případně oficiální promo grafiky. Je zakázáno nahrávat cizí obrázky.

Pin It on Pinterest