Profilový obrázek

DeskozónaOffline

0 z 5
0 Ratings
 • Profilový obrázek Deskozóna

  Deskozóna publikoval ve skupině Tržiště

  před 6 měsíců, 1 týden

  Pravidla tržiště:

  Nabídky se uveřejňují formou příspěvků do skupiny.

  Každou nabídku doplňte:
  a) fotkou nabízeného
  b) požadovanou cenou
  c) popisem možností a ceny dopravy
  d) popisem stavu a pokud není 100%, i foto dokumentující tento stav.

  Diskuzi k produktům veďte v komentářích. Závazný zájem vyjádříte jasně formulovaným komentářem (nikoli odpovědí na komentář). Např.: “Beru”, “Kupuju” apod. Na tento komentář by měl prodávající reagovat. Nic začínající např. “Pokud, tak…”, “Jestli …” se za závazný zájem nepovažuje.

  Případná rezervace/blokace je na prodávajícím, ale musí ji také uvést jako samostatný komentář (nikoli jako odpověď na komentář) – např. “Rezervováno pro XY do 3. 8. 2057”.

  Pokud se u produktu objeví jasně vyjádřený zájem více lidí, má na koupi prvotní nárok ten, který reakci vyjádřil první (bere se čas komentáře).

  Pokud se prodejce domluví na prodeji mimo systém komentářů, musí na toto upozornit např. komentářem “Prodáno”.

  Prodejce může také využít možnost aukce. To u nabídky uvede v popisu formou “Aukce do xx.yy.zzzz, vyvolávací cena xxx Kč, minimální příhoz yyy Kč”. Nárok na získání věci pak má ten, který do dané doby formou komentáře nabídne nejvyšší cenu. Po každém příhozu je 60 minut prostor na další komentář/nabídku, i kdyby měl zasáhnout i přes dobu vyhrazenou pro aukci.

  Hodnocení prodejce a kupujícího můžete udělat formou hodnocení uživatele na Deskozóně. Pro posouzení důvěryhodnosti prodejce můžete využít i systém reputace Deskozóny. Situaci admini monitorují a chystáme i související odznaky, které dostanou osvědčení prodejci a kupující. Stejně tak budou i odznaky označeni kupující, u kterých se prokáže porušení pravidel nebo domluvy. Ty budou mít prodejci možnost vyřadit z obchodu. V případě opakovaných prohřešků mohou admini uživatele trvale zablokovat.

Pin It on Pinterest