Profilový obrázek

egonpysOffline

0 z 5
0 Ratings
 • Praha
 • Talisman
 • Profilový obrázek egonpys

  egonpys publikoval ve skupině Euthia: Torment of Resurrection

  před 1 měsícem, 1 týden ·

  Absolutně nejlepší zpráva. Euthia žije a vrátí se na KS.

  Euthia: Torment of Resurrection

  10
  10 komentářů
  • A je to opravdu dobrá zpráva? Já tak nějak nevím co si o tom myslet. Někdo u nich asi neumí počítat nebo co. Já už bych tomu nevěřil.

   • Proč myslíš? Jasně, uvidíme jak bude kampaň vypadat, ale věřím, že Diea si pohlida, aby kvalita hry neutrpěla. Finanční stránka je otázkou. Ale pro mě je to jasný musthave.

   • Bez nějakého útočného zabarvení – co pořád všichni mají s tím “neuměli si to spočítat”? Podle všech dostupných informací a jejich vyjádření si troufám tvrdit, že spočítané to měli dobře, akorát měli brutální smůlu na načasování. Události, které je potopily, nemohl nikdo očekávat. Když se stane něco v takovém rozsahu, že to sežere i všechny rezervy a jste malé studio, které se na tomhle projektu chtělo rozjet a tudíž nemáte z čeho to dorovnat…jak se to dá považovat za chybu ve výpočtu? Obzvlášť, když se stejná věc děje X dalším a dokonce i větším rybam. Lze jim asi “vyčíst” leccos, ale za mě určitě ne špatné počítání.

    • Pokud udělám projekt na KS a je úspěšným a při dotisku na KS vypíšu nějaké cíle a ty se splní a v tom okamžiku zahlásíš padla, Tak je něco špatně. Ta hra je prostě moc kvalitně vyrobená a její cena tomu neodpovídá. Dneska už se podniká pouze na KS nebo gamefound, kde není skoro žádné riziko (čti nemusím dělat una své náklady 1000 kopií her a pak čekat jestli se prodá nebo ne, lidi mi dají jejich peníze a až potom začnu vyrábět). Už po prvním KS měli být v plusu i když se stalo co se stalo. To je můj pohled na věc.:-)

     • Chtěl jsem mlčet, ale nemohu. Rád bych se zeptal, kolik máte za sebou projektů na KS nebo GF, že jste si tak jist, že tam není skoro žádné riziko? Zcela vážně mě to zajímá. Co třeba to, že máte skoro vše hotovo a najednou je cena za dopravu kontejneru desetinásobná? A mnoho dalších faktorů. Když do nějakého projektu investujete několik let, stojí Vás to mnoho sil a peněz, tak je v tom vždy riziko. Pojďme si prosím užít to, že je Euthia oživena! To je zase prosím můj pohled na věc.:-)

      • Nemám za sebou ani jeden projekt a vůbec netuším proč by to mělo být v naší debatě důležité? nyní jsem dostal dojem, že vlastně všichni co jdou na KS to mají hrozně těžké. To jsem netušil a omlouvám se. Lehčí by bylo hru vydat na vlastní náklady a pak by se teprve vidělo kolik her by se prodalo, ale to se v tomhle světe nenosí. Kdo chce ať si Euthii koupí a užije si ji, nikomu v tom nebráním. A co se týče dopravy, ano je to velký průšvih, ale opravdu to má zajímat mě jako koncové zákazníka a nebo se tomu říká riziko podnikání. Za mě to prostě jen dokládá to, že to vše měli špatně spočítané.

     • Bohužel musím nesouhlasit. Kampaň byla sice úspěšná, ovšem jen z některých úhlů pohledu. Ohledně nastavení cíle pro druhou kampaň – tady mluví statistiky jasně. Kdyby ho nastavili realisticky, tak ho velmi pravděpodobně nevyberou. KS sebou nese velké riziko i z hlediska počtu kusů. A popravdě netuším, jak by to měli udělat, aby skončili v plusu i přes nastalou situaci – prostě pro malé, začínající vydavatelství s prvním projektem, bez finančního zázemí z předchozích projektů je taková situace smrtící.

      • @hans-85 – jsem přesvědčen, že abych mohl tvrdit, že je něco bez rizika, měl bych v tom mít dlouholeté zkušenosti. Proto to dává v naší debatě smysl. Pokud máte spočítaný projekt podle nějakých cen na trhu – výroba, doprava atd. a z naprosto nepředvídatelných důvodů se změní jedna položka desetinásobně, tak to může být smrtící. DEIA to ustála se ctí a všem hru doručila. Jen když se nepovedla druhá kampaň (viz komentář @zoid), tak najednou jsou všichni chytrý jak rádio, jak to měli zabalit vlastně už u nápadu na deskovku, která má 8.8 hodnocení na BGG, udělal spoustě lidem radost atd. Proto nemohu mlčet, proto mi vadí, jak je najednou každej expert na vydávání deskovek. Místo abychom fandili českým vydavatelům a drželi jim palce…..

  • @matesack jakej expert? Já jsem pouze napsal svůj názor, že já osobně bych tomu nevěřil. Pak jsem napsal svůj úhel pohledu na věc, že každý správný podnikatel by měl chtít skončit v plusu a když ne, tak není podnikatel. Nikde jsem nepsal o tom, že ta hra je špatná a nebo že bych nepodporoval české vydavatele, ale to by si ta čecháčkovská nátura nesměla vše vztahovat na sebe. Je potřeba od sebe odlišovat A a B.

   • Vadí mi tvrzení, že na KS nebo GF není skoro žádné riziko a to jak neustále někde potkávám lidi, co mají v malíku tyhle věci a všichni by to spočítali a udělali lépe než DEIA. Proto ta otázka na zkušenosti s takovými věcmi. To s kvalitou hry nebo podporou českých vydavatelů už byl jen takový povzdech. Prosím neber si to osobně, já jen, že lidičky kolem Euthie jsou taky hráči jaky my a chtěli přinést ultimátní herní zážitek, tak už prostě nemohu vystát, jak si každý ještě s úsměvem kopne.

Pin It on Pinterest