Profilový obrázek

KubrtOffline

 • Praha
 • Star Trek: Fleet Captains
 • Profilový obrázek Kubrt

  Kubrt publikoval ve skupině Frostpunk

  před 6 měsíců ·

  Téma k diskuzi číslo 1: Atmosférická hra a dřevění meeplové. Jak to jde podle vás dohromady? 🙂

  #Frostpunk #Meepl

  8 komentářů
  • Tak Frostpunk je pořád spíš euro, takže nemám problém. Navíc ty meeplové vypadají hodně cute 😀

   +1
  • Po proletění kampaně mi přijde, že ty plastové budovy jsou v této hře k ničemu nebo naopak spíše budou zavázet. Pokud jsem pochopil správně, tak destičky s budovami budou na hracím plánu ležet vždycky a miniatury se na ně pak pokládají fakticky jen jako dekorace. Z toho vyplývají dvě věci. Když je potřeba destičku budovy otočit, musí se napřed budova oddělat a po otoční vrátit …no a navíc je na destičkách budov ikonografie, která po zaplevelení plánu plastovýma figurkama prostě nebude dobře vidět. Tím pádem za mě jednoznačně Core set … i když i ty 2 litry za něj jsou docela dost … neodváží si někdo tipnout, co by to mohlo stát pak v retailu?

   0
   • Tvůrci slibují, že budovy zavázet nemají a ikonografie má být vidět. Ještě jsem to podrobně nestudoval, tak nemohu nabídnout svůj názor, jen předávám, co jsem načetl.

    0
    • No, na to nepotřebuju být génius, stačí se podívat na obrázky … ikonky jsou na destičkách budov na jedné straně, po položení miniatury je tak jedna strana zabitá, při postavení sousední budovy je zabitá i druhá strana, tím pádem ikony půjdou vidět jen ze dvou směrů (jako je na optimalizovaném obrázku hned na začátku KS … a ani na něm nejsou vidět ikonky všechny :)) Ve dvou hráčích, kteří sedí naproti sobě ještě OK, ve čtyřech už ta přehlednost bude na štíru. A to nezmiňuju monstrózní věž, která zakryje velkou část výhledu za ní. Beru to tak, že když už mám platit za čistě vizuální vylepšení, mělo by mít alespoň malou přidanou herní hodnotu (terény v Lords of Hellas, které za mě zlepšují přehlednost na mapě) a nebo minimálně by nemělo přehlednost zhoršovat (exoskelety v Anachrony) … tady mi to prostě smysl nedává.

     +2
  • Proč ne… byť ta hra mi tak nějak nesedne. Graficky jsou karty boží, board je ale… meh bleh divný. A celkově z toho nemám dobrý pocit – proč to hrát ve více hráčích, když je to v podstatě sólo hra, do které umožnili přidat více hráčů? marně tam hledám něco, proč to vlastně hrát namísto PC verze…

   0
  • Beknul jsem základní verzi. Na té s miniaturami mi nesedí ty panáčci. Jak to udělali jako dioráma se mi to nelíbí. Budovy jsou krásný, ale taky si myslím, že nic nebude vidět. Navíc už takhle toho bude na stole celkem dost. Kartonových boardů s různými ukazateli je tam hodně. Nevím kam bych ještě dával nějaký pořadače se stovkou modelů budov. A při každým postavení hledat tu správnou budovu… No prostě mi přijde lepší ten základ. Navíc je o dost levnější a zbyde například na neoprenovou podložku, kterou já potřebuji :D.

   +1
  • Já sice do této hry nejdu, ale jak jsem si to prohlížela, tak miniatury se mi nelíbily. Ty meeplové mi přijdou daleko hezčí, taktičtější a skladnější.

   +1
  • Tak atmosférickou hru musí dělat hlavně příběh/scénáře, takže i když tam budou paňácové z člověče, tak to bude cajk. A pokud to stojí za pendrek, nezachrání to ani metrová figurka. Ono dost podobné to je u eura, tam hrají prim mechaniky a ostatní je taky jen pozlátko…

   0
Získaná reputace 5,631 / reputace
Obyvatel

Získané odznaky

Další sítě

Přátelé

Profilový obrázek
Xerticus
@xerticus
Profilový obrázek
Iky
@sromovskyseznam-cz
Profilový obrázek
Aja
@aja
Profilový obrázek
Akcul
@akcul
Profilový obrázek
Aifel
@bluefish

Pin It on Pinterest