Profilový obrázek

KubrtOffline

 • Praha
 • Star Trek: Fleet Captains
 • Profilový obrázek Kubrt

  Kubrt publikoval ve skupině Deskozóna – organizačně

  před 2 měsíci, 2 týdnů ·

  Vážení přátelé, bude to již 4 měsíce, co Deskozóna veřejně frčí v pokročilé beta fázi. Za ty 4 měsíce máme neuvěřitelné množství zpětné vazby ohledně toho, co funguje, co by mohlo fungovat lépe a co naopak nefunguje a je nutné řešit. Musím poděkovat @kroelh za nekončící plné zapojení do rozvoje a úprav webu. Podařilo se nám toho docela dost. Některé věci jsou vidět i z venku (zásadně zlepšené UI, zlepšená rychlost webu, zlepšená responsivnost apod.), velká většina jich ani vidět nejde, protože jde buď o systémové věci, které jsou důležité z hlediska fungování webu, nebo to jsou zdánlivé maličkosti, které ale ve svém výsledku znamenaly mnoho hodin práce. Co ještě nefunguje podle našich představ? Stále bojujeme s rychlostí a řešíme jiný hosting a jiný server. Zlobí nás kompatibilita některých modulů – hodnocení her, média u skupin apod. Zlobí nás zobrazení některých prvků a zlobí nás systém gamifikace. Ten měl být alfou a omegou Deskozóny. Reputaci a odznaky sice dostáváte, ale ve výsledku to podle nás roli neplní a hledáme jiné řešení, které by bylo názornější, více motivovalo a dávalo nám více možností nastavení.

  Chystáme pro vás Tržiště, které by už mělo být otázkou malých jednotek týdnů. Chystá se velký update celého engine a celková optimalizace. Prostě práce máme ještě dosti.

  Proč toto píšu. Zajímá nás váš názor. Jakým způsobem vnímáte Zónu? Co vám na ni vadí? V čem si naopak myslíte, že je její přednost a mělo by se na tom zapracovat? Proč se sem vracíte? A proč ne? Moc děkujeme za podněty. Vzhledem k tomu, kolik je sem vloženo práce a úsilí, tak často bojujeme i sami se sebou a s motivací. Pokud budeme mít podněty od vás, jistě nám to půjde lépe od ruky. 🙂

  Máme radost ze zájmu o soutěž o hru Včely: Medové království. A nemějte strach, máme pro vás připraveny i další soutěže. 😉

  13 komentářů
  • Ahoj, me chybi lista, kde by byly posledni diskutovana temata – na zdi se stane, ze vysledek velmi rychle zapadne, protoze jej prevalcuji jine prispevky a tak si clovek casto nevsimne, ze nekdo prispel k tematu, kde by chtel clovek zareagovat.

   +2
   • V boční liště je seznam skupin a dá se seřadit dle aktivity. Případně si můžes zenzdi vyfiltrovat jen skupiny, kterých jsi členem a které tě zajímají. To by mohlo pomoci. Nebo čemu přesně říkáš téma? Dík moc za podnět! 🙂

    0
   • Chápu to něco jako co mají Zatrolenky? Tedy seznam her, kde se naposledy něco řešilo? Jak jinak už říkal Kubrt, teď to máme v boční liště, kde lze mít skupiny seřazené i dle poslední aktivity… Ono by šlo takto vypsat i fóra, ale tam si nejsem jistý užitečností – když někdo napíše do fóra skupiny, vykopne ji to nahoru, takže fóra jsou jen podmnožinou aktivit, které tady mohou být. A ne nejvíce využívanou… Nebo jak by sis to představoval, co by tam mělo být za informace?

    0
    • A co všechno es bere jako aktivita skupiny? Je to i srdíčko, přihlášení ke skupině, nebo hodnocení?

     0
     • Aktivitou může být ledacos. Ale pak to plevelí zeď. Ber to tak, že aktivita je to, co je na zdi. 🙂 Přihlášení do skupiny jsme jako aktivitu měli a bylo z toho tapetování, kdykoli tu byl někdo nový a klikal. A s hodnocením je trochu kříž neb to je produkt třetí strany, který se nám bije se zbytkem. 🙁 Na tom musíme máknout a ano, jako aktivita by to bylo ideální.

      0
      • Tak příklad ze života: Dal jsem si aktivní skupiny….hned nahoře byla skupina 3D tisk… Kliknu na ní…a ehm nic v ní není napsaný. Je prázdná. Proč je tedy aktivní? Podle mého nikoho nezajímá, že se do ní někdo připojil, že tam dal někdo srdíčko, či co se tam vlastně stalo. Když tam není žádný příspěvek tak nemá v aktivních skupinách co dělat.
       Dále koncept nemožnst odpovědět než se připojím do skupiny mě občas donutí raději mlčet. 🙂

       0
      • @millanius Naprosto souhlasím a chápu, nutnost připojit se pro komentování štve i mě osobně. Je to pozůstatek systému, na kterém jedeme a musíme to obejít. Snad již brzy.
       To ostatně platí i o tom, že připojení je aktivita. On ten systém to sám dělá a my ho musíme naučit, že to tak nechceme.

       +1
     • Já bych @kubrt trochu poupravil – systémově je aktivita i přidání se do skupiny, takže může nahoru vyskočit i skupina, ve které ale reálně žádný nový příspěvek není. Budeme ale řešit, aby šlo komentovat i bez nutnosti přidat se do skupiny a tím by se tohle mohlo eliminovat.
      Jinak je aktivitou vše, co je na zdi skupiny, případně nový komentář (ten aktivitu hodí nahoru a tím se skupina označí jako aktivní).

      +1
    • Kdyz jsem kliknul na nejnovejsi na skupinach, tak tam mam
     1. Zajímavé hry ve slevě
     247 členů

     – naposledny prispevek pred 7 dny

     2. Hry, které už nepotřebuji
     214 členů
     – nasposledy prispeno pred 1 dnem

     Tak nevim, jestli neco delam spatne, ale muj predpoklad byl, ze by byla napr. lista jako na Zatrolenkach temat, ktere se diskutovaly, bez ohledu na to, ktere jsem clenem skupiny.

     0
     • Ok, musim kliknout na aktivni a ne nejnovejsi-> slo by pridat pocet skupin, ktere se zobrazuji? Zobrazuje se i skupina, ktere nejsem clenem? Pripadne, da se to nekde nastavit?

      0
      • Jak jsem zmínil už výše, aktivita se bohužel bere (na pozadí v systému) i přidání do skupiny, takže občas vyskočí takové, kde nic nového reálně není. Chtěl bych to opravit co nejdříve.
       Jinak k druhému dotazu – zobrazují se všechny skupiny, ne jen kterých jsi členem. Filtr na příspěvky ode všech/tvých skupin a přátel je hned na domovské straně nahoře, kde si to můžeš vyfiltrovat. Chtěl bych ale s tím lépe pracovat, aby nebylo třeba nutné se pro každé komentování přidávat do skupiny, je to otravné, bohužel doposud jsme to neobešli.

       0
  • Zatím se tu stále jen rozkoukávám. Je prima , že můžu přidávat fotky, soubory a videa. To je pro mě největší přínos. Menší problém: Při vytváření skupiny můžu fotku vybrat a oříznout. U titulní fotografie tato funkce nejde a fotku si to vždy hodí samo. Nebo někde dělám chybu.

   +2
   • Jo, tohle je trochu na první pohled nelogické. Profilová fotka se pak ale používá všude a je tak nutné, aby byla pěkně oříznuta a přesně čtvercová. Titulní fotka je spíše tak na okrasu, aby to bylo hezčí a snadněji se skupiny rozpoznávaly. Její velikost a ořez se přitom mění napříč webem a tak by nešlo úplně zajistit, aby ten přesný ořez byl všude vidět tak, jak si to kdo ořízne. Ale chápu, také by se mi líbilo, když by to bylo více sjednocené. Díky, píšu si, snad se k tomu někdy dostanu.

    +2
Získaná reputace 5,631 / reputace
Obyvatel

Získané odznaky

Další sítě

Přátelé

Profilový obrázek
Xerticus
@xerticus
Profilový obrázek
Iky
@sromovskyseznam-cz
Profilový obrázek
Aja
@aja
Profilový obrázek
Akcul
@akcul
Profilový obrázek
Aifel
@bluefish

Pin It on Pinterest