Profilový obrázek

MatesackOffline

 • Plzeň
 • Profilový obrázek Matesack

  Matesack publikoval ve skupině On Mars

  před 1 měsícem, 2 týdnů ·

  Ahoj, tohle bude naše první Lacerdovka. Nějaké tipy do začátku? Nebo se jako ostřílení hráči Mombasy, Paxů a podobných heavy her nemusíme bát? 😀 Zatím se moc těším, tak doufám, že po první hře bude i manželka nadšená 😀

  10 komentářů
  • Já myslím, že se nemáte čeho bát, ta hra plyne fakt pěkně 🙂 Jediné, na co si člověk musí hodně zvykat je to, že se jednotlivé akce, byť mají pole na hracím plánu, nijak neoznačují – člověk prostě řekne, že tu akci dělá. Je to strašný nezvyk a všechny, se kterým jsem to hrál, to celou hru mátlo. A taky pomůže mít KS upgrade. Je to „jen“ deska a karty, ale na té desce je natištěné, kdy se obměňuje nabídka a člověk si to nemusí pamatovat.
   No a čistě herně – nepodcenit sílu roverů, kteří umí sbírat hlavní akce aniž by za ni člověk musel platit, když je obsazená 🙂 důležitost narůstá hlavně při hře více hráčů.

   +1
   • Super, díky moc za info. Krabice je doma, dnes večer budeme hrát. Pravidla jsou napsaná skvěle, ale ty vazby jsou celkem peklíčko 😀 Ale má to hlavu a patu. Musím říct, že mi šokovala velikost krabice 😀 Dále mně moc potěšilo, jak je vyřešený vnitřek, insert a tak, komponenty extrémně kvalitní. Fakt pecka.

    +1
    • Jo, v tomhle je to klasický přeprodukovaný Lacerda 🙂 ale vypadá to pak na stole fakt pěkně. Snad se bude líbit 😉

     +1
     • Ahoj, tak máme za sebou dvě hry a jsme absolutně nadšení! Mechanismus cestování na orbitu a zpět a blokování kolonistů je brilantní mechanismus. A celkově ten semi-kooperativní mechanismus budování kolonie je boží 🙂 A troufnu si tvrdit, že na rozdíl od Mars: Terraformace je tu skvěle cítit atmosféra kolonizace Marsu. Celkově je to prostě pecka 🙂

      +2
      • Jo, tohle se Lacerdovi povedlo. Asi poprvé je u něj silně cítit propojení mechanik a tématu a pěkně to dává smysl. Byť by si to zasloužilo trochu uhladit, některé ty části.

       +1
  • Ha, uz nemuzu odpovedet na posledni koment – neni tam „Odpovedet“ 😀 Jedine co uplne nesedi me zene jsou karty planu, ktere jsou dle jejich slov „prilis slozite“. Nutno rict, ze tam je tech ikonek fakt hodne 😀 Jeste sem prihodim zaznam z posledniho hrani 🙂

   +1
   • Stačí odpovědět na ten komentář o úroveň výše 🙂 tlačítko odpovědět chybí, protože už vlákno nejde zanořit dále…
    Aspoň že ty ikony tam většinou dávají smysl 🙂 Jen občas jedna ta samá znamená trochu něco jiného, což mě na tom dost štve a celou tu hru to dost shazuje.

    0
    • ad tlacitko Odpovedet – aha 🙂

     ad ikony – která z nich? Myslim, ze jedine co zatim nemam intuitivne je kdy je akce na sekundarni akci/zetonu objevu a ruznych bonusech zdarma a kdy se plati podle obvyklych pravidel. To je takove neprehledne, ale na to si lze zvyknout 🙂 A treba oproti PaxRen je to prehledne az az (prestoze PaxRen miluji, tak proste intuitivni neni) 😀 😀

     0
     • No, hlavně možnost opakovat/vylepšit akci. Někdy za pomocí dodatečného zaplacení můžeš danou akci udělat znovu, občas jen vylepšit (postavit další budovu vs posunout se jen o dílek navíc, ne udělat nový pohyb) a tak. Ikona je přitom stejná. Je to dost matoucí.

      +1
Získaná reputace 795 / reputace
Přistěhovalec

Získané odznaky

Přátelé

Profilový obrázek
Kubrt
@kubrt
Profilový obrázek
Fiik
@fiik

Skupiny

Logo skupiny Root
Root
Veřejná skupina
Logo skupiny Nově oznámené hry
Nově oznámené hry
Veřejná skupina

Pin It on Pinterest