Pro zobrazení upozornění se přihlaš 🙂

w
Profilový obrázek

StinekOffline

 • Ostrava
 • Mars: Teraformace
 • Profilový obrázek Stinek

  Stinek publikoval ve skupině Through the Ages

  před 3 dny, 15 hodinami ·

  Jako malý jsem se seznámil s herními klasikami jako většina běžných lidí: Dostihy a sázky, Fantom staré Prahy, Maršál a Špión, Člověče, nezlob se, Kamionem po Evropě, Dračí Doupě a další. Ale svět moderních deskových her mi stále unikal a já neměl ani páru, jak skvělé hry se tam venku již dělají.
  Byl to právě kamarád, který mi později ukázal další hry. Prvně šlo o karetní LCG Hru o trůny (2. ed.), ale to mě přivedlo pouze k jednomu titulu. Mnohem později Kroniku panství a nakonec právě Through the Ages.
  Zde cítím veliký zlom, protože to byla právě tato hra, která mi nesmírně učarovala. Vývoj národa, technologií a především Worker placement mi v této hře neskutečně sedí. A ačkoliv jsem si Through the Ages nikdy nekoupil, měl jsem v tu chvíli potřebu si taky nějakou hru pořídit.
  A byla to právě podobnost, kterou jsem jako nezkušený hráč viděl u Marsu: Teraformace – mé první moderní deskové hře. A od ní už k deskománii opravdu nebylo daleko.
  Osobně tak cítím největší přínos k mému přerodu právě u Through the Ages. A ačkoliv se zdá, že k tomu pomohla kombinace dvou her, které mám do dnes rád… Tak Through the Ages mám přece jen raději.
  #tematydne #prvnihra #throughtheages

  3 komentáře
  • Tak to bychom zase někdy po delší době zase mohli Through the Ages dát, ne? 🙂

  • Hraju často na mobilu. Výborná! Už bych si ale nedokázal asi představit, že ji obsluhuji na stole…

   • Já radši pořídil PC verzi, bál jsem se Že to bude na mobilu moc titěrné… Na mobilu je má první volba San Juan(konečně se mi ho nedávno podařilo sehnat i ve fyzické verzi) pak Grand Prix Story (což není deskovka ale na nápravě se pracuje) a třetí je Friday kde se mi sakra nedaří…

Získaná reputace 869 / reputace
Přistěhovalec

Získané odznaky

Přátelé

Profilový obrázek
Fao
@fao

Skupiny

Pin It on Pinterest