Podpoř nás!

Přispěj na provoz Deskozóny i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Reputace, statusy a pozice v gildě

V Zóně se setkáte s mnoha prvky takzvané gamifikace – to znamená získávání určitých odměn za to, co v Zóně děláte a jak vás ostatní vnímají.

Nejzásadnějším prvek je reputace. Tu získáváte za téměř vše, co v Zóně uděláte – od přihlášení po návštěvu, odpověď ve fóru či změnu profilové fotky. Kompletní seznam věcí, za které získáte reputaci bude uveřejněn, ale systém se stále vyvíjí, takže nic zatím není vytesáno do kamene.

 

Reputace a statusy

S reputací i roste to, jak vás vnímají ostatní obyvatelé zóny – získáváte silnější postavení, které je reprezentováno vaším společenským statutem, který je formou hodnosti. Díky reputaci je někdo pro ostatní cizinec a přivandrovalec, jiného uživatele spíše ostatní vnímají jako vlivného člena, kterého je radno vyslyšet.

Dalším prvek gamifikace jsou odznaky, které získáváte za dokončení jistých kroků či úkolů. Upřímně, může to být cokoli. Nad úkoly a cíli bdí silné Sesterstvo, které určuje, kdo jaký odznak dostane. Výhodou je, že když už u někoho nějaký odznak uvidíte, tak si budete moct přečíst, za co ho dostal. A třeba toho budete schopni taky…

 

Gildy

Samostatnou otázkou jsou mocné gildy, které ovládají celou Zónu. Sesterstvo je jednou z nich, ale k té se jen tak nedostanete. Spíše vás bude kontaktovat náborář z některé z nižších gild. Gildy jsou organzované skupiny, které mají svou vnitřní hierarchii, role a vůdce. Vůdcům gild se v Zóně říká Hlavouni. Dokud nesvolíte a nepřidáte se k nějaké gildě, budete brán jako člen na volné noze. A na tom není nic špatného… Pokud se ale k nějaké gildě přidáte, okamžitě dostanete její odznak na svůj profil a bude vám přiřazena hodnost odpovídající vašemu postavení v gildě – v počátku pravděpodobně zelenáč. Případně, pokud již máte vysokou reputaci, si přispěním do gildy můžete získat hned hodnost vlivného člena. Řízení gild je na hlavounech a pravidla gild jakbysmet. I když sdílí společné žebříčky hierarchie. Gildy můžete i měnit, vždy však můžete být maximálně v jedné. A neptejte se, co změna gildy udělá s vaší reputací…

Dostupné statusy a hodnosti v guildách

Statut

Cizinec

V Zóně zatím neznámí členové.

Návštěvník

Někteří místní tě už začínají poznávat. Pro většinu jsi ale stále velkou neznámou...

1 požadavek

  • Dosáhni 100 bodů reputace

Přistěhovalec

Obyvatelé Zóny si pomalu začínají zvykat na tvou přítomnost. Neberou tě jako někoho, kdo pouze prochází, ale stále úplně přesně neví, co od tebe čekat.

1 požadavek

  • Dosáhni 500 bodů reputace

Usedlík

Jsi jedním z obyvatel Deskozóny. Lidi tě uznávají a považují za plnohodnotného člena celé komunity. Aby ses těšil ale nějaké vyšší úctě a respektu, budeš si muset ještě zasloužit další reputaci.

1 požadavek

  • Dosáhni 1 500 bodů reputace

Obyvatel

Na potkání tě často lidé zdraví a dávají se s tebou do řeči. Tvůj názor je brán velice seriózně a tví přátelé se za tebe nebojí postavit.

1 požadavek

  • Dosáhni 10 000 bodů reputace

Občan

Toto je Občan s velkým O. V kolektivu jsi většinou středem pozornosti a lidé na tebe pohlíží s respektem. Je za tebou kus dobré práce a rozhodně se za svůj čas strávený v Zóně nemusíš stydět.

1 požadavek

  • Dosáhni 25 000 bodů reputace

Patron

Jsi to ty, ke kterému ostatní chodí pro radu. Jsi schopen ovlivnit názor většiny a hierarchie Zóny si tě začínají s respektem všímat.

1 požadavek

  • Dosáhni 50 000 bodů reputace

Guru

Většina lidí to, co řekneš, považuje za svaté. Málokdo se ti odváží odporovat. Tvá pověst tě předchází a v Zóně se těšíš výborné pověsti.

1 požadavek

  • Dosáhni 100 000 bodů reputace

Vůdce

Za tebou jdou masy. Představitelé řeší, jak jednat, aby se postavili na tu správnou stranu a nerozhněvali tě. Reprezentuješ to nejsilnější, co Zóna nabízí.

1 požadavek

  • Dosáhni 300 000 bodů reputace

Legend

Z vůdce bez mandátu jsi se stal Legendem. Tato role označuje představitele lidu, představitele obyčejných lidí. Nezáleží na tvé loajálnosti ke gildě, nebo na tom, že jsi na volné noze. Napříč Zónou reprezentuješ obyčejný lid tak, jak je...

1 požadavek

  • Dosáhni 500 000 bodů reputace

Legend

No users found with this rank

Vůdce

No users found with this rank

Guru

No users found with this rank

Patron

No users found with this rank

Občan

No users found with this rank

Obyvatel

No users found with this rank

Usedlík

Kubrt with 2256 reputace

Luka with 1499 reputace

Vladislav Kluska with 1316 reputace

Přistěhovalec

Akulacz with 985 reputace

AlesCZE with 925 reputace

AlfBoard with 797 reputace

greenhead with 770 reputace

Tom Bombadil with 624 reputace

egonpys with 582 reputace

jofner with 558 reputace

Návštěvník

Hrad Hier with 490 reputace

emil0 with 477 reputace

martannen with 449 reputace

Jack Sparrow with 427 reputace

Elnie with 406 reputace

Declon with 397 reputace

Pierre with 384 reputace

Deathmers with 367 reputace

Tomáš Marek with 360 reputace

Matesack with 355 reputace

Cizinec

Adam with 99 reputace

Fr3d_K with 99 reputace

Franknstejn with 99 reputace

Krencl with 99 reputace

Miimi with 99 reputace

Sakal with 99 reputace

Zett with 99 reputace

Eggdestroyer with 98 reputace

Fruiko with 98 reputace

HAKIS with 98 reputace